Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά το Prime95 μου ζητάει πάντα παραπάνω ρεύμα (κρασάρουν 2 cores), ενώ  σε stress testing με το AIDA64 και το realbench βγάζω stable oc με χαμηλότερα volts. Να το εμπιστευτώ το prime και να ανεβάσω κιάλλο ρευματάκι? ¨Η μήπως ζητάει "πολλά και αχρείαστα"?

αδελφε προσωπικα  παιζω  με το intelburn test στο very high ομως!!

οταν ψαχνομε για max σταθεροτητα !! δε μεχει προδοσει ακομα !!!

 

post-238528-0-16913700-1453640024_thumb.jpg :-D

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

αν υπαρχει εφαρμογη η οποια βρισκει ασταθεια συστηματος τοτε καλυτερα να δωσεις ρευμα για να εισαι σταθερος "παντου". Μπορει να σου πεταξει μπλε οθονη εκει που δεν το περιμενεις...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stress με ibt επιτυχές, 4.4 ghz με 1.308v, εν αντιθέσι με το prime95 που θέλει 1.344v. Πάντως δεν με καίει και η τοπ σταθερότητα του prime95 ειδικά από την στιγμή που δεν θα την αξιοποιήσω, δεν τρέχω κώδικες με μαθηματικούς υπολογισμούς, το οποίο σημαίνει πως το ibt αρκεί, αν έτρεχα μαθηματικούς υπολογισμούς το prime95 θα ήταν απαραίτητο, ωστόσο για την ώρα είμαι οκ. Πάντως βλέπω πως με λιγότερη τάση στο ibt έχω μαξ 63 βαθμούς, ενώ με περισσότερη μαξ 62 στο prime, άγνωστο γιατί, αλλά τέσπα, σε καθημερινή χρήση λιγότερο ρεύμα = χαμηλότερες θερμοκρασίες και από την στιγμή που έιναι ibt stable είμαι οκ. 

post-297338-0-65761900-1453737967_thumb.png

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανεβάσω και bench με 2 πυρήνες στα 5 ghz με 1.45v, θα βάλω άλλο ένα φανάκι να κάνει pull την ζέστη από την ψύκτρα και θα δώσω πόνο. Στο prime95 με δύο πυρήνες ήταν stable στα 4.7 με 1.43v, άρα τα 5 τα έχει άνετα. Στο μέλλον με αλλαγή ψύκτρας το 5αρι πιστεύω το έχω άνετα, με 1.5v, για 24/7 το μηχάνημα θα απογειωθεί, τώρα που ανακάλυψα το intel burn test :P.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multi1 έχις ξεφύγει λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

 

Ε ότι μπορούμε κάνουμε :P, νάναι καλά ο ultra, που βλέποντάς τον να αναφέρει πως χρησιμοποιεί intel burn test, ψήθηκα να το δοκιμάσω :).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...