Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νικόλα δεν σ`αρές???

 

Νικόλα δεν σ`αρές???

οπου παιζει 2d μεγαλη διαφορα  ειδικα στα 4.6- 4.7

τωρα σε 3d μια απο τα ιδια σε σχεση με 6700κ μαλλον η σκεψη μου οι καρτες τερματισαν και δε εχουν τι να δωσουν αλλο!!!

 

αν θελει κανεις να του τρεξω κατι για συγκριση κλπ μου λεει !!!

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το δεύτερο παιχνίδι που δοκίμασα ήταν το gta v, από 1280x720 με τις 1600αρες και 25-30 fps, πλέον παίζω 1440x900 low με 35-40 fps και σημειωτέον ο επεξεργαστής είναι στοκ, 3.9, έκλεισα και το turbo για να δω πως πάει τελείως στοκ. Το παιχνίδι τρέχει ομαλά, πέφτει βέβαια όταν έχει κίνηση και βροχή στα 30-32 fps, αλλά είναι smooth, ούτε texture pop ins ούτε τίποτα. Δεν το περίμενα, ένα τσιπάκι του 2012 με μια ικανοποιητική igpu για casual gaming να έχει τέτοια μεταμόρφωση στην igpu με μνήμες στα 2400.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το δεύτερο παιχνίδι που δοκίμασα ήταν το gta v, από 1280x720 με τις 1600αρες και 25-30 fps, πλέον παίζω 1440x900 low με 35-40 fps και σημειωτέον ο επεξεργαστής είναι στοκ, 3.9, έκλεισα και το turbo για να δω πως πάει τελείως στοκ. Το παιχνίδι τρέχει ομαλά, πέφτει βέβαια όταν έχει κίνηση και βροχή στα 30-32 fps, αλλά είναι smooth, ούτε texture pop ins ούτε τίποτα. Δεν το περίμενα, ένα τσιπάκι του 2012 με μια ικανοποιητική igpu για casual gaming να έχει τέτοια μεταμόρφωση στην igpu με μνήμες στα 2400.

Mεγειές και επισήμως το νέο μηχάνημα, γιατί νέο μηχάνημα είναι! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, δεν το περίμενα να έχω τέτοια αύξηση στην δύναμη των γραφικών. Αργότερα ίσως του φορτώσω κάναν μεταχειρισμένο kaveri, όταν βρω πχ κάναν a10 7700k στο 80αρι, μετά από κάνα χρόνο περίπου θα έχουν πέσει τόσο λογικά. Για την ώρα είμαι οκ, αλλά εφόσον έχω fm2+ mobo μια kaveri λύση θα είναι ένα γερό boost.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπου παιζει 2d μεγαλη διαφορα  ειδικα στα 4.6- 4.7

τωρα σε 3d μια απο τα ιδια σε σχεση με 6700κ μαλλον η σκεψη μου οι καρτες τερματισαν και δε εχουν τι να δωσουν αλλο!!!

 

αν θελει κανεις να του τρεξω κατι για συγκριση κλπ μου λεει !!!

 

 

Αντεεεεεεε.Δεν το πιστευω αυτο που διαβαζω........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το Prime95 μου ζητάει πάντα παραπάνω ρεύμα (κρασάρουν 2 cores), ενώ  σε stress testing με το AIDA64 και το realbench βγάζω stable oc με χαμηλότερα volts. Να το εμπιστευτώ το prime και να ανεβάσω κιάλλο ρευματάκι? ¨Η μήπως ζητάει "πολλά και αχρείαστα"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα ζητάει πολλά και αχρείαστα, Το θέμα είναι οτι εφόσον είσαι σταθερός σε αυτό , εξασφαλίζεις 100% σταθερότητα και στα υπόλοιπα που ζητάνε λιγότερη τάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...