Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δινεις πολυ πονο!!! μεγεια ultraex!!!!!

 

Σου αντεχει το 750αρι την 290X ??? το πηρα σημερα αλλα εχω την 390 και ειμαι με εναν κομπο στον λαιμο για το αν αντεχει.

 

Απο θορυβο πως παει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5820k @ 4700 cash @ 3700

μνημες  ακομα underclock 3200 @ 2400

 

Bannnnn στον φίλτατο!!! :-D

Σου αντεχει το 750αρι την 290X ??? το πηρα σημερα αλλα εχω την 390 και ειμαι με εναν κομπο στον λαιμο για το αν αντεχει.

 

Απο θορυβο πως παει;

 

Και σε καλό & ποιοτικό 650ρι αντέχει η 290/390 φίλος.Μην έχεις άγχος....Πήρες από τα καλύτερα psu!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου αντεχει το 750αρι την 290X ??? το πηρα σημερα αλλα εχω την 390 και ειμαι με εναν κομπο στον λαιμο για το αν αντεχει.

 

Απο θορυβο πως παει;

 

δεν εχει κανενα θεμα. εχω φτασει και 10ωρο battlefield 4 με την καρτα στο 100% ενω και στα bench με παραπανω ρευματα παλι δεν ειχε κανενα θεμα!

πλεον πηγα σε 1300αρι για να παιξω με 2 καρτες αλλα δεν ανανεωσα την υπογραφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να βαλω και εγω μια σημερινη με τα κρυα.το cpuz οτι ναναι λεει στο ρευμα ακομα....

 

Ωραίος ο παίχτης!!!Με τι ρεύμα είσαι εκεί φίλος (δεν ισχύει το 1,28 που βλέπω?)?Τα temps σου είναι super στα 4.8ghz... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης Thanos1972 είπε:
αντε να βαλω και εγω μια σημερινη με τα κρυα.το cpuz οτι ναναι λεει στο ρευμα ακομα....
 
Ωραίος ο παίχτης!!!Με τι ρεύμα είσαι εκεί φίλος (δεν ισχύει το 1,28 που βλέπω?)?Τα temps σου είναι super στα 4.8ghz... 

με το ρεύμα που δίνει το hwmonitor φιλαρακι.το Cpuz δεν μου εχει διαβάσει σε καμια περιπτωση σωστα το ρεύμα με αυτον τον επεξεργαστή.φυσικα με αυτο το ρεύμα δεν ειναι stable 100 % το οποίο το διαπίστωσα τρέχοντας αργοτερα real bench .ε,μετα κοιμηθηκα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλατε για ρευματα μηπως ειναι λιγα τα 1.235 που δινω στον 4790k για 4.6 ???

 

Αν και ακομα δεν εχω τεσταρει τον υπολογιστη με την Gigabyte Z97X Gaming GT που πηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να βαλω και εγω μια σημερινη με τα κρυα.το cpuz οτι ναναι λεει στο ρευμα ακομα....

4790_K_4800_cinebench_R15.png

 

Θανο εχεις κανει απιστευτη δουλεια! Συγχαρητηρια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα cb 11.5 από το κτήνος :P, τελικά με φανάκι να ρίχνει αέρα στα vrm (πριν είχα το φανάκι να τραβάει την ζέστη ) έβγαλε error στο p95 blend με 1.308v αλλά σταθεροποιήθηκε πλήρως στο 1.32v, στην φώτο ωστόσο το ρεύμα φαίνεται σε idle μιας και έχω πάντα ανοιχτά τα energy features πλην του apm (άλλες φορές ανοίγω το prime στο παρασκήνιο για να είναι τσίτα τα ρολόγια, απλώς τώρα το ξέχασα :D). Επίσης, οι μνήμες 1600 από 9 9 9 24 1t σε 8 8 8 24 1t 1.5 v, θα ψαχτώ και για πιο σφικτά timings, όμως 3 μέρες τώρα είναι σταθερότατες σε cl8 : 

post-297338-0-23204200-1453217782_thumb.png

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλατε για ρευματα μηπως ειναι λιγα τα 1.235 που δινω στον 4790k για 4.6 ???

 

Αν και ακομα δεν εχω τεσταρει τον υπολογιστη με την Gigabyte Z97X Gaming GT που πηρα.

Τεστάρε να δεις αν και μου φαίνεται λογική ταση...

Εγώ είμαι 4.7 με 1.249 stable 24+ώρες prime blend

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νικο Memory cache ratio πηραξες?

Ναι πανο αφου το γραφω στο ποστ

Επαιξα για αρχη cash στα 3.7 απο 3.3Stok με συχνοτητα στα 4.7

για παραπανω cash το βλεπω στη πορεια αν παιξει σταθερος!!

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...