Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθε φορα που κατεβαζω καινουργιο επισημο bios για την 980,ολο και πεφτουν οι max συχνοτητες που μπορω να χρονισω,απο 1550 που χρονιζε αρχικα,ειχε πεσει σε 1500 και τωρα σε 1480 max.Custom bios δεν θελω να βαλω,συμβαινει και σε αλλους αυτο;χρησιμοποιω το gpu tweak της asus.

Αυτο παθαινεις οταν βαζεις ταση στο ταβανι για 24/7. Αν δεν ηταν αυτο απλα θα γυριζες σε προηγουμενα bios-> higher clocks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1770

  • ultraex2003

    1486

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Ταση στο ταβανι 24/7 δεν εβαλα ποτε δεν ξερω πως σου ηρθε.Το θεμα προκυπτει καθαρα μετα απο bios update απλως μαλλον το εκαναν επιτυδες για να μην ψηνονται οι καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω τώρα είναι σωστή η υπογραφή

Σωστος ο παιχτης και το τουμπανο φιλοξενει δυο θηρια πια!!!

 

Ταση στο ταβανι 24/7 δεν εβαλα ποτε δεν ξερω πως σου ηρθε.Το θεμα προκυπτει καθαρα μετα απο bios update απλως μαλλον το εκαναν επιτυδες για να μην ψηνονται οι καρτες.

Πρωτον εχεις ακουσει πολλες GPU να ψηνονται στις μερες μας απο επισημα bios και δευτερον γιατι δεν αφηνες το stock bios της καρτας αφου οπως λες σου πηγαινε ταπα το καρτονι?Δοκιμασες να ξαναγυρισεις stock bios να δοκιμασεις την 980 που φτανει γιατι αν δε τα φτανει παλι εκει ψηλα που εφτανε αλλη ειναι η αιτια και λεγεται degradation!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι το επισημο bios καιει καρτες,αντιθετως ειπα οτι τα update που εχουν βγαλει δεν σε αφηνει να κλοκαρεις το ιδιο καλα,με λιγα λογια σου βαζουν φραγμους στο overclocking.Degradation δεν υπαρχει στην συγκεκριμενη περιπτωση αφου οι φραγμοι ηρθαν ακριβως μετα απο bios update οποτε φταιει το bios.Ηδη εβαλα το αρχικο bios και ξανακλοκαρα στα αρχικα 1550mhz.Τετοιο κλοκαρισμα το κανω για τα benchmarks μονο,στα παιχνιδια ειναι πολυ πιο ηπια χρονισμενη η καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Are you talking to me???????????????

Το μεσημέρι αγαπητέ που θα γυρίσω σπίτι θα κάνω.Θα είμαι λιγότερο από εσένα λόγω Amd

αυτο το ξερω ......... bro !!!!!τη διαφορα θελω να δω !! που θα φθασει !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινεεεεεεεεεεεεεεεε το μεσημέρι θα έρθει

στα 30Κ το κόβω

ασε μη μπαινεις στο κοπο bro !!! βρηκα παλιο σου σκορακι εκει εισαι λιγο πιο πανω !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Μπάμπη

 

Λοιπόν σε catzilla 72 βαθμούς η μέγιστη με αυτά τα ρολόγια

Γιατι τόσο χαμηλό rating??Μπουκάλι από τα 4,8 του Fx??

Πως τρεχετε το test των 1080p? 

Κυκλοφορει καποιο κλειδακι ή το αγορασατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ την ίδια απορία έχω.

 

 

Πως τρεχετε το test των 1080p? 

Κυκλοφορει καποιο κλειδακι ή το αγορασατε?

 

εγω το εχω πληρωσει  boys μεχρι  τα 1080p τα 1440 το αφησα  για μετα !!!!!!!!! :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...