Προς το περιεχόμενο

Bg color flash


imported_Dimitris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια σελίδα και θέλω να βάλω ένα flash movie αλλά με το ίδιο bground. Διαλέγω ακριβώς το ίδιο και στον browser preview έχει διαφορετική απόχρωση (όχι μεγάλη διαφορά αλλά έχει) το bg της σελίδας είναι μια απόχρωση του ανοιχτού μπλέ την οποία έχω επιλέξει απο τα custom colors. <BR>Κάνω κάτι άλλο. Βλέπω την σελίδα στο notepad και εκεί που λέει το bg της σελίδας κάνω copy και το κάνω past εκεί που λέει για το bg του flash. Πάλι έχω διαφορά!!<BR>Βρήκα λύση αλλάζωντας το bg της σελίδας. Τότε έρχονται τα χρώματα ακριβώς τα ίδια. Όμως αν υπάρχει τρόπος να μην αλλάξω το χρώμα της σελίδας θα με εξυπηρετούσε καλύτερα (γιατί έχω φωτογραφίες που έχω βάλει διάφορα εφέ με το χρώμα του bg. )<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

otan les dialegeis to idio ti kaneis dhladh?<BR>me to "stagonometro" pas panw sto xrwma pou thes kai perimeneis na einai idio?<BR>Lathos.Pote den leitourgei auto.Vale ton rgb arithmo tou xrwmatos i ton 6psifio (#FFFFFF to mavro) pou bgazei to xrwma sou. Aliws mhn perimeneis na einai idia..<P>------------------<BR><P><AcRoBaT>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα και με το σταγονόμετρο αλλά το έκανα και μανουαλ απο το notepad. Βρήκα την γραμμή που λέει bg color και έκανα copy το χρώμα και το έκανα paste στην γραμμή που λέει param name bg value = "#c9e5f9" (δεν θυμάμαι ακριβώς κάπως έτσι ήταν) και το bg του image έχει μια (μικρή αλλα ευδιάκριτη) διαφορά με το bg της υπόλοιπης σελίδας. Αν πάω με το σταγονόμετρο και πάρω το bg του flash και το βάλω για bg δέιχνει ακριβώς τρο ίδιο.<BR>Κάποια χαζομάρα γίνεται με το bg του flash. Δεν πειράζει θα αλλάξω το bg της σελίδας στην τελική.<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...