Προς το περιεχόμενο

Περίεργο στο Beryl


Ventrix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως έχει να κάνει με το auto-focus on mouse-over;

 

To disable "Click to Focus" in Beryl, you can find the setting in the Applications -> System Tools -> Beryl Settings Manager, under General Options under the Focus & Raise collection (over on the right). Uncheck the box Click To Focus [ ] and also uncheck the box Auto-Raise [ ].
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες πάνω που ετοιμαζομουν να ανοιξω thread για πρόβλημα με το beryl αλλά με προλάβατε. Λοιπόν εγώ από τη στιγμή που έβαλα το beryl δεν μπορώ να δω την κονσόλα. Όποτε πάω να την ανοίξω βγαίνει στη θέση της ένα κάτασπρο παράθυρο το οποίο δεν έχει τίποτα!!!! Έψαξα να βρω τι φταίει αλλά δεν έβγαλα και πολύ άκρη. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει? Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο το ασπρο μου το κανει μερικες φορες στην taskbar

αμα την παω στο πλαι επανερχεται, οποτε την ξαναπαω κατω.

 

μερικες φορες μου κανει ασπρο ολο το wallpaper. κανω deconnect και δουλευει κανονικα.

 

ολα αυτα ειναι θεμα καρτας *

εγω εχω nvidia fx 5100 64mb

 

το beryl σε μενα δεν δουλευει καλα σε native support (εχω μαυρα παραθυρα αν ανοιξω πανω απο 2)

 

δουλευει μπορω να πω πολυ καλα σε xgl

 

* Οταν μπαινω σε 3d στο splash screen που δειχνει τα εικονιδια kde να αναβουν ενα ενα, οταν φτασει στο μονιτορ τα εικονιδια φαινονται κανονικα αλλα το φοντο πισω γινεται ασπρο. μετα μπανει μεσα κανονικα. Οταν απενεργοποιησω το 3d δεν το κανει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...