Προς το περιεχόμενο

Kubuntu kai Internet


madwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω..

 

προφανως δεν ειμαι ο μονος που σας ρωταει σχετικα με το crypto f200:-D..

 

το θεμα ομως με εμενα ειναι αλλο..σε Kubuntu 7.04 εχω ακολουθησει τις οδηγιες που βρηκα εδω για ubuntu αναγνωριζει το modem κανονικα και συνδεεται κανονικα δεν μπορω να σερφαρω στο internet(μεσω konqueror) ή να χρησιμοποιησω καποια εφαρμογη που χρειαζεται το internet...ξερετε τι παιζει με τιποτα extra ρυθμισεις που χρειαζομαι??:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα... Εγώ σε Kubuntu με το sagem ακολούθησα πολλούς οδηγούς για να μπω και ενώ φαινόταν ότι είχα μπει ο konwueror αρνούταν να μπει!!! Για δοκίμασε με άλλο browser μήπως έχεις συνδεθεί και δεν το ξέρεις... Έτσι την πάτησα εγώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ' αρχην ευχαριστω για την απαντηση.αλλα το θεμα ειναι οτι ουτε με kopete μπορω να συνδεθω ουτε με το package manager μπορω να ψαξω..ενω η συνδεση γινεται κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίσαι σίγουρος ότι έχεις συνδεθεί?Για δοκίμασε μια και έχεις ήδη εγκαταστήσει το module να κάνεις τις οδηγίες εδώ,ξεκινόντας απο το βήμα 3

http://www.techteam.gr/index.php?showtopic=69941

να ξέρεις γενικά ότι μερικές φορές η σύνδεση θέλει λίγο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το internet δουλεψε ρολοι μετα την επανεκκινηση αλλα εχω αλλο θεμα που μαλλον βαριεμαι να ψαχνω να το λυνω..αν τυχον ξερει καποιος κατι για την εξωτερικη καρτα ηχου soundblaster audigy 2 nx να πει(στο ubuntu επαιζε κανονικα και μαλλον εκει θα επιστρεψω)..

 

ευχαριστω για τις απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...