Προς το περιεχόμενο

Συμβατότητα ασύρματου mouse/keyboard


g1annis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

 

Είδα σε ένα διαφημιστικό από κάποιο supermarket (αν ενδιαφέρεστε για περισσότερα να σας πω και ποιο είναι) ότι θα έχει σε προσφορά αυτό το ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι με μόλις 15ε και 2 χρόνια εγγύηση!!!

 

Για να τσεκάρω την συμβατότητα του με το linux έψαξα στο site της εταιρίας (απ' όπου και το λινκ που έδωσα πιο πάνω) όπου όμως λέει specifications: PC with Windows® 98, NT® 4.0, 2000, ME or XP

 

Συχνά όμως έχω συναντήσει συσκευές που παρ' ότι γράφουν στις απαιτήσεις μόνο windows κάνουν και για Linux (όπως πχ ένας ide to sata controller, μια pci κάρτα που έβγαζε USB2 θύρες κλπ).

 

Εσείς τι λέτε? Να το πάρω ή θα πάνε τσάμπα τα ευρουλάκια μου? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο είδα πάντως, σε κανένα από όλα τα πληκτρολόγια που έχει στο site της η εταιρία, δεν αναφέρει ότι είναι συμβατό με linux. Ούτε καν στα usb και ps2!

 

Αυτό είναι ίσως ελπιδοφόρο αν σκεφτεί κανείς ότι μάλλον δεν υπάρχει ασύμβατο usb πληκτρολόγιο με το linux (εκτός αν κάνω πάλι λάθος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το δικο μου το ποντικι http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570671

και παρόλο που δεν είναι συμβατο με Linux έπαιξε .

 

Ούτε να τα θυμάμε δεν θέλω ! Αχ τι τράβηξα για να τα βγάλω !

Η ψηχούλα μου το ξέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί το εβγαλές δεν μπορώ να καταλάβω και πιο πολύ γιατί το έβαλες.Το linux δεν είναι για κάποιον που δεν έχει διάθεση να την ψάξει με το pc του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...