Προς το περιεχόμενο

ubuntu σε pentium III


iron727

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον παλιό μου υπολογιστη Pentium III 500,398MB ram,wd 40GB σκληρο ,viper770 καρτα γραφικων κ.α .θελω να βάλω επιτελους linux να δω τι γινεται...έχω μια εκδοση ubuntu .Αντεχει ο παραπάνω pc??Για μενα αυτος ήταν ο πρωτος μου υπολογιστης ,,,,και δεν λέει να χαλασει ρε παιδια...μιλαμε για ήρωα,,,μετα απο αυτον εχω παρει αλλους τρεις και αυτος τον έχω για πειραματα...τι έχει τραβηξει αλλο πραμα...τελος παντων ...θα έχω προβλημα λετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν θα έχεισ κανένα πρόβλημα αλλα καλύτερα βάλε windows xp και είσαι τέλειος .

Θα παίζει καλα .

Να φανταστεις εγω με P4 3 GHz , 256 ram , kai onboard karta 32 mb τα έχω και παίζουν πολυ καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά έχω το κατεβαστήρι μου + video file server σε ένα AMD K2-350Mhz, 190MB RAM, 8GB HDD (για το Ubuntu) και 160GB (για τα αρχεία μου).

 

Τρέχει apache,mysql,svn repositories,backup utilities + το σουπερ lightweight rtorrent. ενίοτε και gnome μέσω vnc (ok με το τελευταίο σέρνεται αλλά για λίγα πράγματα που θές άμεσα είναι οκ)

 

Με τα XP θα έτρεχα βαρια βαρια calculator!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι προχώρα σε linux είναι ο παράδεισος του geek του hacker και απευθύνετε σε όλη την οικογένεια :P.Λειτουργικό για να χάνεσε με τις ώρες στις ρυθμίσεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και λίγο καιρό ασχολούμαι με linux όντας άσχετος. Σε PIII 1000 398 ram, που είχα xp, έβαλα πρώτα kubuntu, μου φάνηκε λίγο να σέρνεται. Μετά έβαλα ubuntu mint και στην συνέχεια open suse, μια χαρά και με τα δύο. Προχθές έβαλα PClinuxOS, και μου φαίνεται ότι πετάει... Μόνο που σε όλες τις περιπτώσεις αργεί αρκετά να φορτώσει σε σχέση με τα xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου τον εχεις πειραματα μπορεις να μην βάλεις καθολου γραφικό περιβάλλον και να πηγαινει σφαίρα. Το ίδιο έκανα και γω σε pentiumIII 450Mhz και τον χρησιμοποιω για κατεβαστηρι και file server. Δεν περιοριζεσαι σε τιποτα και μπορείς να τον κανεις ότι θελεις και να μά8εις πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...