Προς το περιεχόμενο

mia erwthsh gia to linux


ThundeR_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

pws sto kalo bazeis ellhnika?

 

exw dokimasei olous tous syndiasmous sto plhktrologio (px. Alt+Shift) gia na allaksw glwssa alla tzifos...exw egkatastisei sto System>Preferences>Keyboard ta ellhnika kai sto System>Administrative Control>Lanquage Support ta ellhnika..

ti allo prepei na ginei?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Άρα, προέχει να μάθεις να ψάχνεις πιο παραγωγικά. Από τη στιγμή που διάβασα το post σου μέχρι να βρω το αντίστοιχο thread στο UbuntuForums, μεσολάβησαν περίπου 30 sec...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω να ρωτησω και εγω κατι

επειδη εχω φορητο

μπορω αν αγορασω εξωτερικο σκληρο δισκο με συνδεση USB να

κανω εκει εγκατασταση τα Linux αλλα ομως να bootαρω απο αυτα οποτε θελω εγω μεσω μια εντολής απο Cmd ή κατι αντιστοιχο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@parsifal ευχαριστώ πάντως... τι να πω δέν το βρήκα εχθές και έψαχνα και ώρα.. :(

 

@poscaman δέν βρήκα λύση ακόμα σε αυτό το πρόβλημα... χθές που έκανα άλλη μια προσπάθεια δεν μπορούσε πάλι να εκκινήσει σωστά και μου πέταγε σφάλμα στο load των xwindows...τι να πώ? τεσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω να ρωτησω και εγω κατι

επειδη εχω φορητο

μπορω αν αγορασω εξωτερικο σκληρο δισκο με συνδεση USB να

κανω εκει εγκατασταση τα Linux αλλα ομως να bootαρω απο αυτα οποτε θελω εγω μεσω μια εντολής απο Cmd ή κατι αντιστοιχο??

 

υποστηριζει ο φορητος ομως boot from USB HDD??

 

επισης ειναι ΤΟ λινουξ.

 

εγραψες ΤΑ λινουξ.Δεν ειναι ΤΑ λινουξ,αλλα ΤΟ λειτουργικο λινουξ.Οπως και κανονικα ειναι το λειτουργικο Windows.Απλα επειδη ειναι στον πληθυντικο,εχουμε συνηθισει να λεμε,τα Windows.

 

για να βαλεις εναν υπολογιστη να ξεκινησει να τρεχει λειτουργικο απο εναν εξωτερικο σκληρο πρεπει το BIOS να επιτρεπει την εκκινηση απο usb μοναδα δισκου.Αν αυτο δεν σου το επιτρεπει ο φορητος σου,ξεχασε το.Διαφορετικα,θελει ψαξιμο,αλλα ειναι εφικτο. (δεν ξερω καθολου τι εξοικειωση εχεις με λινουξ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...