Προς το περιεχόμενο

Αστείες, περίεργες, ασυνήθιστες εικόνες


sam sam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι λές ρε μεγάλε? τα πιστεύεις αυτά? αλήθεια? εδώ μία εβδομάδα λείπεις απο Ελλάδα και σου λείπει το ελληνικό φαγητό. Δεν λέω οτι δεν υπάρχουν άλλες χώρες με αξιόλογο φαγητό , αλλά αν μπορούμε να υπερηφανευτούμε για κάτι , αυτό ειναι το φαγητό μας. Πρόχειρα στο μυαλό: σουτζουκάκια, γεμιστά , ντολμαδάκια , φασολάκια- άδα, ΦΕΤΑ, ελαιόλαδο , mousaka! Γι αυτό και παθαίνουν πλάκα οι τουρίστες όταν έρχονται Ελλάδα!

 

ποτε ρωτησες τουριστα αν του αρεσει το ελληνικο φαγητο; οσους ξενους ξερω εχουν να πουν τα χειροτερα για το ελληνικο φαγητο πλην ελαχιστων πιατων. προσωπικα λειπω 7 χρονια απο την ελλαδα και μια χαρα ειναι χωρις την ελληνικη κουζινα. αμα ξεραν να τρωνε οι ελληνες θα καταλαβεναν και την ανωτεροτητα της γαλλικης και ιταλικης κουζινας αλλα οι περισσοτεροι νομιζουν οτι γαλλικη κουζινα ισουτε με βατραχοποδαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ξεραν να τρωνε οι ελληνες θα καταλαβεναν και την ανωτεροτητα της γαλλικης και ιταλικης κουζινας αλλα οι περισσοτεροι νομιζουν οτι γαλλικη κουζινα ισουτε με βατραχοποδαρα.

 

Γιατι στην καλύτερη ο μέσος Έλληνας έχει ταξιδεύσει μέχρι τα Γιάννενα/Ρόδο μήπως;

Ειδικά για Ρόδο,όταν πέφτει SMS απο την Turkcell "Γουέλκαμ...μπλά,μπλά",μπορούν κάλλιστα να υποστηρίξουν οτι πήραν μια ιδέα και απο εξωτερικό... :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στην καλύτερη ο μέσος Έλληνας έχει ταξιδεύσει μέχρι τα Γιάννενα/Ρόδο μήπως;

Ειδικά για Ρόδο,όταν πέφτει SMS απο την Turkcell "Γουέλκαμ...μπλά,μπλά",μπορούν κάλλιστα να υποστηρίξουν οτι πήραν μια ιδέα και απο εξωτερικό... :whistle:

 

ε αφου εχει βγει μεχρι τα γιανεννα τοτε να μην σκιζει τα ιματια του και να υποστηριζει σθεναρα αποψεις που δεν εχουν μετρο συγκρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως Έλλην® δέν χρειάζομαι μέτρο σύγκρισης.Οταν εμείς φτιάχναμε την Ακρόπολη ________________________ (fill in the blank).:rolleyes:

Κατα τ'άλλα είχα κανα-δυο ευκαιρίες να ταξιδεύω Δυτικά, εκτός γηραιάς ηπείρου και τις κλώτσησα...(ακόμα με μουτζώνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ελληνική κουζίνα είναι καλή. Καλά μαγαζιά στο Αμέρικα στο παρελθόν χέστηκαν στο χρήμα.

 

Δυστυχώς αν φάει κάποιος σε ελληνικό εστιατόριο του εξωτερικού θα καταλάβει γιατί δεν έπιασε.

Βασικά δεν χρειάζεται να φάει. Αρκεί να πάει απλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε αφου εχει βγει μεχρι τα γιανεννα τοτε να μην σκιζει τα ιματια του και να υποστηριζει σθεναρα αποψεις που δεν εχουν μετρο συγκρισης.

 

Δεν ξερω τι λες , παντως η γαλλιδα ειχε τρελαθει με τα γεμιστα της μανας μου ;P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι λες , παντως η γαλλιδα ειχε τρελαθει με τα γεμιστα της μανας μου ;P

 

αμα η γαλλιδα μαγειρευε κανα αρνισιο φιλετακι που ειναι τρυφερο σαν κωλος μωρου και δεν βρωμαει καθολου (σε αντιθεση με την οποιαδηποτε ελληνικη βερσιον) με πουρε πατατας αρωματισμενο με μυρωδικα θα σου ελεγα πως θα αναθεωρουσε η καθε ελληνιδα μανα για την μαγειρικη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γούστα είναι αυτά.

Επανειλημμένος έχω φάει το εν λόγο φαγητάκι. Με αιματάκι πάντα. Σε καλά εστιατόρια Γερμανία, Ολλανδία δε μου κάνει αίσθηση. Όχι πως ήταν άσχημα αλλά τίποτα ιδιαίτερο.

Προσωπικά μου αρέσουν οι πιο έντονες γεύσεις.

Το φαγητό είναι θέμα γούστου και συνήθειας. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα η γαλλιδα μαγειρευε κανα αρνισιο φιλετακι που ειναι τρυφερο σαν κωλος μωρου και δεν βρωμαει καθολου (σε αντιθεση με την οποιαδηποτε ελληνικη βερσιον) με πουρε πατατας αρωματισμενο με μυρωδικα θα σου ελεγα πως θα αναθεωρουσε η καθε ελληνιδα μανα για την μαγειρικη της.

 

Δεν ξερω για γαλλια. Να μου ελεγες για τσεχια θα σου ελεγα ναι , γαμω τις κουζινες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκατά μυρωδικό χρησιμοποιούν Τσεχία και το βάζουν παντού ακόμη και στο ψωμί τους.

Ότι κι αν έφαγα εκεί αυτή η μαμακία μύριζε. Μόνο με το μοσχάρι μου έκατσε καλούτσικα.

Ρωτάω για μη το πάρω κατά λάθος ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...