Προς το περιεχόμενο

Δημιουργώ με το SuperKaramba :)


Manos-Sx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ασχολούμαι πολύ με την επιφάνεια εργασίας μου και είμαι fun του superkaramba φτιάχνω ένα θέμα βασισμένο στο Aero-X γιατί δυστυχώς έχω δύσκολο γούστο σε κάτι τέτοια “λεπτά” θέματα για μένα.

Το θέμα που φτιάχνω για το superkaramba θα είναι μικρό, χρήσιμο, όμορφο και αν το εγκρίνεται και εσείς θα το ανεβάσω στο kde-look.org αν όλα πάνε καλά.

 

Να και μια φώτο:

My-Aero.jpg

Ακόμα δε το έχω τελειώσει και θα ήθελα τη γνώμη σας και τη βοήθεια σας..

Οποιαδήποτε ιδέα έχετε ευπρόσδεκτη.

προς το παρόν αυτό που ψάχνω είναι ένα πιο ωραίο εικονίδιο για τη cpu αλλά δε βρίσκω τίποτα καλό.

Μόνο αυτό το εικονίδιο βρήκα που μου αρέσει αλλα δε μπορώ να το βρώ

53218-1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα έχεις ότι χρειάζεται. Άντε το πολύ πολύ να βάλεις και θερμοκρασία cpu και mobo.:)

 

Πάντως σε superKaramba παρόμοιο με αυτό που φτιάχνεις είναι το PCH Monitor (κ πολλά άλλα), τσέκαρέ τα να πάρεις κ ιδέες .

 

Γενικά μιλώντας, πολύ ωραία τα widgets της superkaramba αλλά εάν βάλεις 2-3 καταναλώνουν αρκετούς πόρους:-?

 

Άντε λοιπόν ... καλή δουλειά κ όταν το τελειώσεις πες μας να το δοκιμάσουμε.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτοιμο το ανέβασα στο Kde-look.

http://www.kde-look.org/content/show.php/Aero-Gr?content=63213

Να και οι φώτο:

63213-3.jpg

63213-2.jpg

63213-1.jpg

 

Ήταν η πρώτη φορά που έμπλεξα έτσι με το karamba και έχω ζαλιστή λίγο.... :shock:

Στην επόμενη έκδοση θα βάλω κιάλα καλούδια (και θερμοκρασία του επεξεργαστή) και θα είναι πιο ωραίο :mrgreen:

έχω μερικές οδηγίες στη σελίδα στα αγγλικά. αλλά οτι απορία έχετε μ το λέτε

 

Και αν υπάρχει κάποιος που έχει επεξεργαστή intel και θέλει το θέμα ας ρίξει ενα post και θα το φτιάξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ :)

Λοιπόν, η εντολή που τρέχει πίσω απο το Lan ip είναι αυτή

>ip addr show eth0

Αλλά λογικά για να μην σου δουλεύει πάει να πει οτι η εντολή στη δικιά σου διανομή έχει άλλη σύνταξη ή το αρχείο που επιστρέφη αυτή είναι διαφορετικό.

 

Αν μπορείς πες μου τι επιστρέφη αυτή η εντολή σε σένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλάει τον επεξεργαστή μου PIII @ 900 MHz με 512 Mbytes ram στο 100 %.

 

Προφανώς ο επεξεργαστή σου είναι αργός και δουλεύει πάντα 100% εξάλλου το kde του πέφτει βαρύ. Έχεις δοκιμάσει και με άλλα και δεν ήταν κολλημένο στο 100%;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς ο επεξεργαστή σου είναι αργός και δουλεύει πάντα 100% εξάλλου το kde του πέφτει βαρύ. Έχεις δοκιμάσει και με άλλα και δεν ήταν κολλημένο στο 100%;

 

Δεν είναι θέμα επεξεργαστή. Είναι υπεραρκετός. Κάτι άλλο φταίει. Με ένα σορό υπηρεσίες και δεν ξεπερνά το 50 % όταν εκτελώ και διάφορες άλλες εργασίες. Μόνο σε compile καρφώνεται στο 100 %.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ :)

Λοιπόν, η εντολή που τρέχει πίσω απο το Lan ip είναι αυτή

>ip addr show eth0

Αλλά λογικά για να μην σου δουλεύει πάει να πει οτι η εντολή στη δικιά σου διανομή έχει άλλη σύνταξη ή το αρχείο που επιστρέφη αυτή είναι διαφορετικό.

 

Αν μπορείς πες μου τι επιστρέφη αυτή η εντολή σε σένα

 

Η εντολή που δίνεις εσύ είναι σωστή.

 

Όντως η ip δεν υπάρχει, δεν επιστρέφει τπτ. Υπάρχει μόνο η ifconfig .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...