Προς το περιεχόμενο

Και άλλες μεγάλες εταιρείες υπολογιστών θα βγάλουν μηχανήματα με ubuntu


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ πάντως ΕΝΤΕΛΩΣ ΝΕΟΠΑΣ στον κόσμο του linux, ubuntu έβαλα σε VMWare κάτω από XP και VISTA... :D αντε τώρα θα γίνω και haX0r :P

 

χωρίς βλακείες τώρα μου φαίνεται πολύ "προσιτό" για πρώτη φορά. ίσως γιαυτο το προτιμούν είναι newbie friendly...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προεγκατεστημένο Linux είναι τοσο λογικό όσο η κυκλοφορία μιας διανομής

windows.

Αντε τώρα ... πείτε μου τι partition θα έχει αυτή η "προεγκατάσταση"

σιγά μήν έχει τα partition που θέλω με το fs που θέλω.

και γιατί να είναι προεγκατεστημένο το Linux ? μου φτάνει να υπάρχει

ένα αυτοκόλλητο πάνω στο μηχάνημα που να λέει:

"This machine was build for linux and it's 100% hardware compatible with: malinux ga-galinux , mubuntu, @@untntu."

για να "βλέπουμε τι τραγουδάμε" όπως έλεγε και ο Αγγελόπουλος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μηχανήματα της dell έχει λογική λόγο και της 100% συμβατότητας του hardware με το ubuntu αλλά και του suport που δίνει η dell στους χρήστες.Μέχρι και deb πακέτα για το win modem που εχουν τα laptop της έχουν βγάλει.Πράσφατα αποφάσισαν να βγάλουν και άλλη σειρά με προεγκατέστημένο ubuntu.Από την άλλη σύμφωνα με δηλώσεις τους πιέζουν και την amd για καλήτερους driver της ati ώστε να μπορέσουν τα μηχανήματαμ με gutsy που θα κηκλοφορήσουν να τρέχουν compiz fusion με ati.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και εγώ συμφωνώ με αυτό που ειπώθηκε παραπάνω ότι το τόσο μεγάλο πλήθος διανομών μάλλον μπερδεύει παρά διευκολύνει όποιν δεν ξέρει και θέλει να αρχίσει να ασχολείται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lenovo, Novell partner to offer Linux on the ThinkPad

 

http://arstechnica.com/news.ars/post/20070806-lenovo-novell-partner-to-offer-linux-on-the-thinkpad.html

 

Press Release: Lenovo and Novell Unveil Linux-enabled ThinkPad Mobile Workstation

http://lxer.com/module/newswire/view/90868/index.html

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...