Προς το περιεχόμενο

Eπιτέλους έχω Internet!!!


Chemical

Προτεινόμενες αναρτήσεις

> dev ppp0  proto kernel  scope link  src 
default dev ppp0  scope link

Μου εμφανιζει τις παραπάνω 2 IP's η πρωτη έχει να κάνει με την συσκευή usb SAGEM (λεω εγω τώρα) και η δεύτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καστορια,έκανα ενα check στα ports και ολες είναι κλειστες εκτος απο τις εξής:

21 , 25 , 443 kai 995 οι οποιες είναι "blocked"

Θέλει λίγη μελέτη απο ότι κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chemical -- αν καταλαβα σωστα μπενεις στο net απο ubuntu (feisty?) και ενω εισαι Online "κατω" σου δειχνει οτι δεν εισαι ... οταν πατας πανω, τη σου λεει? γιατι νομιζω οτι στα ubuntu feisty οταν πατας στο εικονιδιο με το "ιντερνετ" σου δειχνει τις ενεργες συνδεσεις....(αν εισαι usb η ethernet..) 8α προτεινα να ανεβασεις ενα screenshot με το πρβλημα ... ^ο.Ο^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακάτω ένα Screenshot aπο το Desktop,πάνω δεξια παρατηρήστε οτι η ένδειξη είναι offline

my.php?image=screenshot1yu5.png

Μήπως να έβγαζα το 56 modem?μήπως γίνεται κάποια "σύγκρουση" με το controller toy 56 kai ayt;o toy usb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε prOn έβγαλα το 56κ modem οπότε δεν υπάρχει τώρα,Το παράλογο είναι η εφαρμογή Network crasharei always και δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω!!!

 

Μήπως στο file /etc/ppp/provider θα πρέπει να αντικαταστήσω την γραμμή

/dev/modem με το path το οποίο καταλήγει στο sagem usb,σε περίπτωση που το προγραμματάκι ψάχνει απο εκεί?

Αν ναι πως μπορω να βρω την usb device με την οποία το modem είναι συνδεδεμένο μαζί με το path του?

Παιδια αν μπορείτε δρομολογήστε με κάπου γιατι εχω χαθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το sagem είναι το πιο δυστροπο modem που μπορείς να βρεις.Για δες εδώ αυτές τις οδηγίες μήπως κάνεις τίποτα

http://www.e-pcmag.gr/forum/index.php?showtopic=9935

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ με την αυτόματη σύνδεση,αλλά το πρόγραμμα Network ανοίγει μετά απο πολύ ώρα και πάλι crasharei,παρεπιπτώντος δοκίμασα το Azureus και αυτό τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε για το azureus να κατεβάσεις την τελευταία του έκδοση η απο το site του η μέσω του automatix.H έκδοση που είναι στα repos του ubuntu φενετε να έχει prob

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...