Προς το περιεχόμενο

Compiz Fusion Compiz+Beryl merge


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μόλις τελείωσα τον οδηγό.Μπορείτε να τον δείτε εδώ

 

http://vistakiller.blogspot.com/

 

Katarxhn sygxarhthria gia thn tromerh douleia pou ekanes!!!

 

tha ithela mono na rwthsw, enw exw enable ta Cube Gears den mporw na ta dw....

kai mhpws tha mprouse kapoios na mou pei pws mporw na allaksw ta icons sto panel??exw kanei add merika icons sto panel kai tha ithela na ta kanw na fainonati megalytera otan paw na ta epileksw, kati san to mac (alla pio wraio fysika:p), sygnwmh pou den mporw na ekfrasw swsta afto pou thelw.kai kati akoma:o....den morw na vrw pws na kanw ta parathyra na 'kaigontai' otan paw na ta kleisw.

efxaristw poly paidia ek twn proterwn kai sorry gia tis polles erwthseis, kai mpravo pali ston Check2fire gia ton odhgo!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prwta ap'ola sygxarhthria kai apo mena!Polu kalh douleia!!!Bravo!!!

 

H8ela na kanw mia erwthsh..einai ligo asxeth me to compiz alla mporei na exei kai apo kei epilogh pou na mhn exw dei.

8elw na alla3w arketa eikonidia.Px 8a h8ela na balw ta eikonidia pou exoun ta vista gia .jpg, folders, mouse cursors etc...kati san pack..oxi na ta allazw ena ena..arxika,uparxei kanena tetoio "pack"?3erei kanenas?kai deuteron uparxei kapoia epilogh sto compiz pou na fortwnw to "pack" auto?

Euxaristw ek twn proterwn...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τις φωτιές πρέπει να ενεργοποιήσεις τα animations effects

b1ut9.th.png

επανω εχει πιο effect να διαλεξεις για τα παραθυρα : minimize animation ,open animation

πας πχ minimize animation

κανεις edit το effect που εχει και βαζεις το burn

b3rq4.th.png

 

Για να αλλαξουμε τα εικονιδια πρεπει να κανουμε install icon theme

εχει πολλα στα http://kde-look.org/ http://gnome-look.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για βοηθήστε λίγο.

Όλα καλά μέχρι που αποφάσισα να βάλω ένα θέμα. Δε μου άρεσε και μετά ήθελα να το βγάλω. Το κακό είναι ότι αφού το έσβησα από το emerald theme manager, τα "αποτελέσματα" εξακολουθούν να ισχύουν. Αυτό το θέμα άλλαξε το πως φαίνονται οι τίτλοι των παραθύρων.

Εγώ απλά θέλω να φαίνονται κανονικά πορτοκαλί (το default theme τελοσπάντων) και όχι έτσι μαύρα (του θέματος δηλαδή). Τι να κάνω;;;

screenshotwm4.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για κάποιο λόγο ο κύβος δε περιστρέφεται πλέον με Ctrl-Alt-αριστερό κουμπί, χωρίς να έχω πειράξει τίποτα. Οι ανάλογες επιλογές είναι ενεργοποιημένες...καμιά βοήθεια;;

EDIT: όλα ΟΚ με τον κύβο, το παραπάνω όμως ακόμα παραμένει μυστήριο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανε τίποτα η 2η εντολή. Το θέμα είναι ότι δεν προνόησα πριν φορτώσω το θέμα να κάνω save το προηγούμενο (ουσιαστικά την απουσία θέματος). Έψαξα αλλά δε βρήκα κάποιο default θέμα. Ακόμη και αν κάνω uninstall το emerald, αυτό το στυλ window title παραμένει. Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε καντο edit μεσα απο το emerald

ή δεν εχω καταλαβει καλα τι εχει παιχτει

.

σε μενα ειχα βαλει emerald και δεν μπορουσα να αλλαξω theme και με την δευτερη εντολη μπορεσα. Εφοσον ενεργοποιηθει το emerald παραμετροποιεις τα παραθυρα οπως θελεις

 

 

 

Δίνοντας αυτό πρέπει να ξαναγυρίσει στην default επιλογή

>compiz-window-decorator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Εσύ έχεις βάλει κάποιο θέμα; Αν δεν έχεις βάλει κάποιο θέμα στο emerald, μπορείς να κάνεις export αυτό που έχεις και να μου το στείλεις;

Επίσης αν κάνεις import ένα θέμα, ενεργοποιείται αυτόματα μόλις το επιλέξεις; Γιατί ό,τι και να κάνω, δε βλέπω αλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...