Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με τη nova...


question mark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι συνδρομητής στη nova εδώ και 3-4 χρονάκια. Ενώ όλα καλά, ένα απόγευμα άναψε στον αποκωδικοποιητή το κόκκινο λαμπάκι. Δεν έδωσα σημασία διότι καμιά φορά κολλάει. Πάω το βραδύ κάνω restart τον αποκωδικοποιητή αλλά τσίφος. Οταν ανοίγω τον αποκωδικοποιητή βλέπω συνέχεια την οθόνη σάρωσης δορυφόρου και μου λέει αναζήτηση σήματος. Σύνδεση στο δίκτυο Hotbird 13oE). Ξέρει μήπως κανείς τι φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους ειδοποίησα, μου είπαν απλώς να κάνω restart στον αποκωδικοποιητή και αφού δεν έγινε τίποτα, μου είπαν να μου στείλουν τεχνικό. προς το παρόν αρνήθηκα. θέλω να δω τι έπαθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ο δέκτης που σου δίνει η nova είναι ο panasat. Αυτοί που ασχολούνται με τα δορυφορικά δεν τον λένε panasat αλλά patatasat και δεν σου κάνω πλάκα. Πάρε έναν άλλο δέκτη να βρεις την υγειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι συνδρομητής στη nova εδώ και 3-4 χρονάκια. Ενώ όλα καλά, ένα απόγευμα άναψε στον αποκωδικοποιητή το κόκκινο λαμπάκι. Δεν έδωσα σημασία διότι καμιά φορά κολλάει. Πάω το βραδύ κάνω restart τον αποκωδικοποιητή αλλά τσίφος. Οταν ανοίγω τον αποκωδικοποιητή βλέπω συνέχεια την οθόνη σάρωσης δορυφόρου και μου λέει αναζήτηση σήματος. Σύνδεση στο δίκτυο Hotbird 13oE). Ξέρει μήπως κανείς τι φταίει;

Δοκιμασε να αλλαξεις το LNB (ειναι το ¨ματι¨ πανω στο πιατο) Εχει πολυ μικρο κοστος γυρω στα 10-15 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...