Προς το περιεχόμενο

pou vrisketai to Linux shmera


gtroza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως ένα είναι σίγουρο οχι σε server μηχανήματα .

τα windows είναι ποιο αξιόπιστα και ποιό γρήγορα έτσι λέει το:

T h e _ H i g h l y _ R e l i a b l e _ T i m e s

έτσι είναι αγόρι μου! δες τα δεδομένα ! (yeah right)

 

τώρα το ότι οταν γράφω dvd και έχω και 5-6 ανοιχτά προγράμματα στα xp

το μηχάνημα μου χρειάζεται χάπια και τεστοστερόνη για να μήν αγκομαχάει:confused:

ενώ στο linux πετάει . ε! αυτό συμβαίνει μόνο σε εμένα . σίγουρα :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ένα είναι σίγουρο οχι σε server μηχανήματα .

τα windows είναι ποιο αξιόπιστα και ποιό γρήγορα έτσι λέει το:

T h e _ H i g h l y _ R e l i a b l e _ T i m e s

έτσι είναι αγόρι μου! δες τα δεδομένα ! (yeah right)

 

τώρα το ότι οταν γράφω dvd και έχω και 5-6 ανοιχτά προγράμματα στα xp

το μηχάνημα μου χρειάζεται χάπια και τεστοστερόνη για να μήν αγκομαχάει:confused:

ενώ στο linux πετάει . ε! αυτό συμβαίνει μόνο σε εμένα . σίγουρα :twisted:

 

Κοίτα να δεις! Επειδή μερικοί βολεύονται δεν φταίμε εμείς!

 

αλλά η σταθερότητα δεν αλλάζει :) linux rulezz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows με έχουν ωφελήσει τουλάχιστον σε κάτι: με έχουν κάνει καχύποπτο σε όλες τις επιλογές μου (ειδικά τις καταναλωτικές). Δεν επιλέγω πια οτιδήποτε αν δεν ερευνήσω καλά όλες τις εναλλακτικές λύσεις, άσχετα τι χρησιμοποιούν ή τι λένε οι περισσότεροι, γιατί έχω δει πόσο εύκολο είναι να παγιδευτείς σε λάθος επιλογές.

 

Το ίδιο ισχύει και για το GNU/Linux, μπορεί για τον Α ή τον Β λόγο να έχει μια ελάχιστη δημοτικότητα και μπορεί λόγω της ελεύθερης άδειάς του να μην είναι "ύπουλο" σαν τα windows, αυτό δε σημαίνει ότι είναι το μόνο ή το καλύτερο λειτουργικό για όλες τις δουλειές. Το καλύτερο είναι να ψάχνουμε ό,τι υπάρχει εκεί έξω άσχετα πόσο γνωστό είναι και να αποφασίζουμε με τα δικά μας κριτίρια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows με έχουν ωφελήσει τουλάχιστον σε κάτι: με έχουν κάνει καχύποπτο σε όλες τις επιλογές μου (ειδικά τις καταναλωτικές). Δεν επιλέγω πια οτιδήποτε αν δεν ερευνήσω καλά όλες τις εναλλακτικές λύσεις, άσχετα τι χρησιμοποιούν ή τι λένε οι περισσότεροι, γιατί έχω δει πόσο εύκολο είναι να παγιδευτείς σε λάθος επιλογές.

 

Το ίδιο ισχύει και για το GNU/Linux, μπορεί για τον Α ή τον Β λόγο να έχει μια ελάχιστη δημοτικότητα και μπορεί λόγω της ελεύθερης άδειάς του να μην είναι "ύπουλο" σαν τα windows, αυτό δε σημαίνει ότι είναι το μόνο ή το καλύτερο λειτουργικό για όλες τις δουλειές. Το καλύτερο είναι να ψάχνουμε ό,τι υπάρχει εκεί έξω άσχετα πόσο γνωστό είναι και να αποφασίζουμε με τα δικά μας κριτίρια ;)

 

Μου ακούγεσαι σαν να βρίσκεσαι στο 3 επίπεδο

 

windows -> Linux -> BSD (freebsd,openbsd, macos)

 

 

Υ.Γ.

Τα παραπάνω είναι δικές μου σκέψεις και δεν υφίστανται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...