Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα πρόσφατα κινητό από Amazon.com & προ πλήρωσα τα τέλη τελωνείου & παρέλαβα κανονικά.

Τώρα, θέλω να αγοράσω ένα δερμάτινο jacket από ebay.uk. Είναι ίδια η διαδικασία, δηλαδή προπληρώνοντας στο checkout το ποσό που αντιστοιχεί στο προϊόν, θα έρθει κανονικά από Αγγλία ή θα μου ζητήσουν & extra χρήματα εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

1 hour ago, driver4 said:

Αγόρασα πρόσφατα κινητό από Amazon.com & προ πλήρωσα τα τέλη τελωνείου & παρέλαβα κανονικά.

Τώρα, θέλω να αγοράσω ένα δερμάτινο jacket από ebay.uk. Είναι ίδια η διαδικασία, δηλαδή προπληρώνοντας στο checkout το ποσό που αντιστοιχεί στο προϊόν, θα έρθει κανονικά από Αγγλία ή θα μου ζητήσουν & extra χρήματα εδώ;

Αν κάνει ο πωλητής σωστά την διαδικασία και έχει σήμανση το δέμα πάνω με τον κωδικό όχι, αν δεν τα κάνει και τα δυο ναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, zoranb είπε

Τί ακριβώς γίνεται στις αγορές προϊόντων που έχουν τη δυνατότητα να κάνει ο πελάτης offer? Βάζει μια τιμή όποια θέλει κ ακολουθούν αυξάνοντάς την κ οι υπόλοιποι υποψήφιοι αγοραστές;

Αν και έχω καιρό να κάνω αγορά από ebay.... αν αναφέρεσαι στο Make Offer, απλά γράφεις μια τιμή που θες να το πάρεις (σε λογικά πλαίσια) και αν τον συμφέρει τον πωλητή την δέχεται.  Συνήθως είναι 5% - 10% κάτω της αρχικής τιμής που έχει βάλει ο πωλητής. Φυσικά εξαρτάται και από άλλα, όπως πόσο γρήγορα θέλει να πουλήσει, πόσο καιρό το έχει απούλητο κτλπ. Εκτός κι αν εννοείς το bid, οπότε μιλάμε για άλλο πράγμα (δημοπρασία).

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...