Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω ειναι η περιγραφη του προιοντος που με ενδαιφερει μαζι με τους ορους,πιστευετε οτι στους ορους υπαρχει κατι αρνητικο η κατι που πρεπει να το διευκρινισω?

http://cgi.ebay.com/New-Adidas-NBA-Swingman-Suns-Steve-Nash-ORG-Jersey-L_W0QQitemZ320199084663QQihZ011QQcategoryZ24936QQtcZphotoQQcmdZViewItem#paymentmethods

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με ρωτησε αν η usps priority στελνει στην ελλαδα kai αφου στελνει αρα λογικα θα γινεται η αποστολη.Επειδη κανω πρωτη φορα αγορα τι θα πρεπει να προσεξω οσον αφορα το contract και τη μεταφορα?για την μεταφορα θα πρεπει να του ζητησω καποιο tracking number(ή οπως λεγονται αυτα) ή οταν ερχεται με την usps priority δεν υπαρχει κατι αποδεικτικο για το που βρισκεται το δεμα?

τελος,στοιχιζει 44,97$,παρα κατι 45,να του πω νa το κανει gift?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αγορασα απο ebay ενα μια micro sd 1gb 26 ιανουαριου και μου εστειλε email οτι φυγανε απο hong kong για μυτιλήνη 28 του μηνός. δεν ηρθε ακομα τπτ το feedback εχει ακομα 7 μερες τι να κανω? να πατήσω report an item not received?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tas21 Ας το σημειώσει και σαν gift, δεν χάνεις τίποτα. Αν και η τιμή είναι αρκετά χαμηλή για να κάνει στάση τελωνείο. Ειδικά το ότι η αποστολή θα γίνει με USPS είναι θετικό.

 

@Strategos Με τον πωλητή μίλησες καθόλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του εστειλα πριν κανα τρίωρο ενα μυνημα και τον ρωτησα τι γινεται το θεμα ειναι εχω μονο 7 μερες ακομα για να κλεισω 1 μηνα να περιμενω να απαντήσει ή να κινηθώ αλλιως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος για να ειπε το εστειλε το εστειλε με το feedback που βλεπω να εχει, το θεμα ειναι απο εκει και περα οι δικοι μας πολλες βλακιες μπορει να κανουν... και η βλακεια με το ebay να εχεις μονο 30 μερες για feedback....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιγραφη του προιοντος που με ενδιαφερει ο seller λεει οτι δεν κανει international shipment,του εστειλα μνμ για αυτο και μου ειπε να του βαλω τα χρηματα μεσω paypal και θα μου το στειλει καθως εχει να κανει και αλλα 2 international shipments.Ειναι λογικο αυτο?

Επισης εγω στο paypal θα του πληρωσω το αντικειμενο και οτι μεταφορικα μου πει,σωστα?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ,αν κατάλαβα καλά , σου προτείνει συναλλαγή εκτός ebay . Μην το

δεχτείς έτσι . Δεν έχεις καμία εξασφάλιση εκτός από τον λόγο του .

Μόνο μέσω ebay και αγορά μόνο αφού σου πει τελική τιμή, μην βρεθείς προ απροόπτου .

Εγώ θα πρότεινα και συστημένο (με track number ) για να είσαι εξασφαλισμένος .

 

Στείλε του νέο μήνυμα και ρώτα τον πόσο θα κοστίσει μαζί με τα μεταφορικά για

αποστολή ως συστημένο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος για να ειπε το εστειλε το εστειλε με το feedback που βλεπω να εχει, το θεμα ειναι απο εκει και περα οι δικοι μας πολλες βλακιες μπορει να κανουν... και η βλακεια με το ebay να εχεις μονο 30 μερες για feedback....

Απο την ημερομηνια αγορας, εχεις 90 ημερες προθεσμια να αφησεις feedback

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα στο my activity λεει 6days left to feedback. Οποτε τι κανω περιμένω?

Δε ξερω τι σου γραφει, μπορει να ειναι ρυθμισμενο να σου δειχνει τις κινησεις του τελευταιου μηνα κατι που μπορεις να το αλλαξεις αν θελεις, παντως οπως ειπα εχεις 90 ημερες προθεσμια για feedback:

http://pages.ebay.com/help/feedback/questions/leaving-feedback.html

How do I leave Feedback?

 

From My eBay, you can leave Feedback for transactions that have occurred within at least the last 90 days

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...