Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστώ για τις συμβουλές

Και τώρα τι είναι αυτό: May not ship to Greece

Αν εγώ ποντάρω στο προιόν τι θα γίνει. Δεν θα μου το στείλει;

Πως βάζω μια μέγιστη τιμή τώρα χωρίς να ξέρουν οι άλλοι ποια έχω βάλει

 

 

επειδη κανεις commit to buy θα στο στειλει ελλαδα, αλλα θα χρεωθεις τα μεταφορικα που δεν ξερεις ποσα ειναι.

 

ρωτα τον πωλητη ποσα ειναι τα μεταφορικα για να μαθεις.

 

δε μπορεις να πληρωσεις το αντικειμενο χωρις τα μεταφορικα.

 

αν κανει ακυρωση στο commit σου νομιζω πως χρεωνεται fees για relisting απο το ebay οποτε δε τον συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα του στείλεις μήνυμα και θα τον ρωτήσεις..όπως επίσης θα τον ρωτήσεις να σου ξεκαθαρίσει αν στέλνει Ελλάδα....γιατί μπορεί να του ξέφυγε αυτή η επιλογή...ή να την έβαλε σκόπιμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ

 

 

το may που βαζει σημαινει οτι γενικα δεν στελνει αλλα αν εσυ πληρωνεις , στελνει.

παραδειγμα. ηθελα να αγορασω ενα πληκτρολογιο απο αγγλια μεσω του amazon.

 

ρωταω τον πωλητη γιατι δεν στελνει ελλαδα και δε μπορω να κανω αγορα απο το αμαζον.

 

μου λεει δυστυχως δεν γινεται να στειλουμε

 

σημειωση ελεγε πως στελνει με δωρεαν μεταφορικα σε αλλες ευρωπαικες χωρες.

 

οταν του εστειλα μηνυμα και του ειπα δε με νοιαζει θα πληρωσω εγω τα μεταφορικα μια χαρα δεχτηκε να το αγορασω εκτος αμαζον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πώς βάζω μέγιστη κρυφή τιμή;


τι σημαίνει ότι ένα κινητό είναι σε ένα network ή είναι unlocked? νομίζω ότι έκανα πατάτα και αγόρασα κινητό κλειδωμένο σε ένα δίκτυο

τι είναι αυτό; πώς κλειδώνει ένα κινητό σε ένα δίκτυο;

three network στην Αγγλία

 

Πώς θα το ξεκλειδώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πώς βάζω μέγιστη κρυφή τιμή;

τι σημαίνει ότι ένα κινητό είναι σε ένα network ή είναι unlocked? νομίζω ότι έκανα πατάτα και αγόρασα κινητό κλειδωμένο σε ένα δίκτυο

τι είναι αυτό; πώς κλειδώνει ένα κινητό σε ένα δίκτυο;

three network στην Αγγλία

 

Πώς θα το ξεκλειδώσω;

 

 

εχουν sim lock. θελει ειδικο κωδικο το τηλεφωνο ωστε να σε αφησει να βαλεις αλλη καρτα σιμ εκτος απο three

 

για να το ξεκλειδωσεις πρεπει να ρωτησεις την εταιρεια. νομιζω μετα απο ορισμενο χρονικο διαστημα δεσμευσης εχεις το δικαιωμα να ζητησεις τον κωδικο.

 

εναλλακτικα ψαξε στο ebay με το μοντελο να δεις εαν πουλανε κωδικους ξεκλειδωματος.

 

το εχω κανει για κινητο της vodafone ενα moto g.

 

εδωσα το IMEI και σε πιο δικτυο ημουν και μου εστειλαν τον κωδικο που τον εβαλα.

 

ειχα τσεκαρει απο πριν την αγορα οτι υπαρχει τροπος ξεκλειδωματος. νομιζω δε γινεται σε ολα.

 

τα κλειδωμενα κινητα στην αγγλια τα πουλανε πιο φθηνα απο τα ξεκλειδωτα γιαυτο ακριβως το λογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πώς βάζω μέγιστη κρυφή τιμή;

τι σημαίνει ότι ένα κινητό είναι σε ένα network ή είναι unlocked? νομίζω ότι έκανα πατάτα και αγόρασα κινητό κλειδωμένο σε ένα δίκτυο

τι είναι αυτό; πώς κλειδώνει ένα κινητό σε ένα δίκτυο;

three network στην Αγγλία

 

Πώς θα το ξεκλειδώσω;

 

Δεν γνωρίζεις πως γίνονται οι δημοπρασίες, δεν γνωρίζεις τι σημαίνει κλειδωμένο κινητό και αγοράζεις ενώ σου είπαμε να μάθεις πρώρα και μετά να κολυμπήσεις στα βαθιά.

 

Προς το παρόν, προσπάθησε να αναστρέψεις την αγορά με οποιοδήποτε λόγο για να μην μπλέξεις με το κλειδωμένο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πάει το αγόρασα. Τελικά κέρδισα 2 δημοπρασίες. Κι αυτή την στιγμή έχω αγοράσει 2 κινητά samsung s4 mini, το ένα κλειδωμένο 70 ευρώ - όχι ιδιαίτερα φτηνό για κλειδωμένο. Αν το έγραφε στον τίτλο ότι ήταν κλειδωμένο και όχι στην περιγραφή δεν θα το αγόραζα.

Το άλλο 50 ευρώ και ξεκλείδωτο. Εντάξει θα το ξεκλειδώσω με αυτό: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xthree+uk+unlock+galaxy.TRS0&_nkw=three+uk+unlock+galaxy&_sacat=0

και θα ξαναπουλήσω το ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί καλά ξεμπερδέματα; Αφού μπορώ να το ξεκλειδώσω με 12 ευρώ http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-UK-THREE-HUTCHISON-GALAXY-ACE-ALPHA-NOTE-4-5-S5-S4-S3-S2-LTE-UNLOCK-CODE-/222137446945?hash=item33b86c7221:g:HSYAAOSwVyRXTr~V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έδωσες περίπου 135 ευρώ για ένα κινητό που καινούριο από φυσικό κατάστημα το βρίσκεις στα 90-80 ευρώ...με το μπλέξιμο κιόλας το ένα να σου μείνει ή να χάσεις απ την πώληση...ή να μην ξεκλειδώσει...και φυσικά σε χρόνο από αποστολές κτλ κτλ...

Τεσπα δικά σου είναι τα χρήματα εσύ τα κάνεις κουμάντο όπως θες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί καλά ξεμπερδέματα; Αφού μπορώ να το ξεκλειδώσω με 12 ευρώ http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-UK-THREE-HUTCHISON-GALAXY-ACE-ALPHA-NOTE-4-5-S5-S4-S3-S2-LTE-UNLOCK-CODE-/222137446945?hash=item33b86c7221:g:HSYAAOSwVyRXTr~V

 

Ελπίζεις ότι θα το ξεκλειδώσεις με αυτά τα 12€. Το offtopic εν τω μεταξύ πάει σύννεφο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...