Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι το έχουμε όλοι. Δεν αφήνει να πληρώσεις σε συνάλλαγμα με τη μετατροπή να γίνεται από την κάρτα σου. Μια χαρά αφήνει αγορές πληρωμένες με τη μετατροπή από το ίδιο το Paypal. Απλά δεν θα πατήσεις στο conversion και θα αφήσεις την πληρωμή να γίνει μόνη της.

 

Ούτε με αυτόν τον τρόπο με αφήνει να αγοράσω. Πήγα στο προφίλ μου στο paypal και άλλαξα τα conversion options σε "Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency. " Πηγαίνω πάλι να συνεχίσω την αγορά μου στο ebay και βγάζει το μήνυμα

 

 Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

  • Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
  • Select a different payment option.

Πατάω πάνω στο ebay να αλλάξω το conversion, ανοίγει πάλι το παράθυρο του paypal και βγάζει το ίδιο σφάλμα με πριν " things don't appear to be working at the moment"

 

Τι να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ούτε με αυτόν τον τρόπο με αφήνει να αγοράσω. Πήγα στο προφίλ μου στο paypal και άλλαξα τα conversion options σε "Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency. " Πηγαίνω πάλι να συνεχίσω την αγορά μου στο ebay και βγάζει το μήνυμα

 

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

  • Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
  • Select a different payment option.
Πατάω πάνω στο ebay να αλλάξω το conversion, ανοίγει πάλι το παράθυρο του paypal και βγάζει το ίδιο σφάλμα με πριν " things don't appear to be working at the moment"

 

Τι να κάνω;

Πιθανόν δεν επαρκούν τα χρήματα που έχεις μέσα στην καρτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν δεν επαρκούν τα χρήματα που έχεις μέσα στην καρτα

 

Κάτι τέτοιο αποκλείεται. Παίζει ρόλο το ότι κάνω αγορά με ελληνική visa και όχι revolut; Τόσο καιρό αγόραζα κανονικά με την κάρτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο αποκλείεται. Παίζει ρόλο το ότι κάνω αγορά με ελληνική visa και όχι revolut; Τόσο καιρό αγόραζα κανονικά με την κάρτα μου.

 

Έχεις 2 διαφορετικά και ανεξάρτητα προβλήματα τότε εσύ. Για το error message που γράφεις ισχύει αυτό που σου είπα και το έχουμε όλοι. Για το ότι δεν γίνεται δεκτή η πληρωμή σου ούτως ή άλλως κάτι άλλο φταίει (δεν ξέρω τι μπορεί να είναι). Εμένα περνάνε κανονικά και οι Ελληνικές κάρτες (χθες συγκεκριμένα πλήρωσα για τελευταία φορά με Ελληνική).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή πρωτοχρονιά σε όλους. Έχω κάνει  μια αγορά από το eBay στης 19-11-2016 με παράδοση ανάμεσα στης 5 με 27-12-2016 (δεν μου έχει στείλει αριθμώ αποστολής) μετα από επικοινωνία με τον πωλητή στης 26-12-2016 μου ζήτησε να περιμένω άλλες 5-6 μέρες οπός και έκανα αλλά δεν έχει έρθει ακόμα ξαναέστειλα μήνυμα στον πωλητή και περιμένω απάντηση. Τη μου προτείνετε να κάνω και τη περιθώριο έχω για να μην χάσω τα χρήματα μου, επειδή σε παλιότερη περίπτωση έχασα της προθεσμίες και δεν μπόρεσα να κάνω κάτι αλλά ήταν μικρά τα ποσά και δεν ασχολήθηκα πέρα από την επικοινωνία με τον πωλητή.

Σας ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή πρωτοχρονιά σε όλους. Έχω κάνει μια αγορά από το eBay στης 19-11-2016 με παράδοση ανάμεσα στης 5 με 27-12-2016 (δεν μου έχει στείλει αριθμώ αποστολής) μετα από επικοινωνία με τον πωλητή στης 26-12-2016 μου ζήτησε να περιμένω άλλες 5-6 μέρες οπός και έκανα αλλά δεν έχει έρθει ακόμα ξαναέστειλα μήνυμα στον πωλητή και περιμένω απάντηση. Τη μου προτείνετε να κάνω και τη περιθώριο έχω για να μην χάσω τα χρήματα μου, επειδή σε παλιότερη περίπτωση έχασα της προθεσμίες και δεν μπόρεσα να κάνω κάτι αλλά ήταν μικρά τα ποσά και δεν ασχολήθηκα πέρα από την επικοινωνία με τον πωλητή.

Σας ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους

Έχεις περιθώριο 180 μέρες, αν πλήρωσες με παυπαλ, οπότε μην ανησυχεις, περίμενε 60 μέρες και μετά κάνεις dispute

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Αν ο πωλητής σου στείλει άλλο αντικείμενο από αυτό που έχεις παραγγείλει ή ακόμα χειρότερα σου στείλει ένα κουτί πέτρες τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Βγάζεις άκρη με το PayPal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Αν ο πωλητής σου στείλει άλλο αντικείμενο από αυτό που έχεις παραγγείλει ή ακόμα χειρότερα σου στείλει ένα κουτί πέτρες τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Βγάζεις άκρη με το PayPal?

 

Καλησπέρα!

 

Το καλύτερο που μπορείς και βασικά που όλοι πρέπει να κάνουμε με αγορές από το εξωτερικό, είναι να βιντεοσκοπούμε καθώς ανοίγουμε το πακέτο ώστε να υπάρχει σαν αποδεικτικό σε περίπτωση που συμβεί κάτι από τα παραπάνω. Με αυτόν τον τρόπο θα είσαι σίγουρα καλυμμένος. Το paypal βέβαια είναι γνωστό ότι δικαιώνει συνήθως τον αγοραστή οπότε πιθανόν να μπορέσεις να διεκδικήσεις τα χρήματα σου και χωρίς κάποιο αποδεικτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Το καλύτερο που μπορείς και βασικά που όλοι πρέπει να κάνουμε με αγορές από το εξωτερικό, είναι να βιντεοσκοπούμε καθώς ανοίγουμε το πακέτο ώστε να υπάρχει σαν αποδεικτικό σε περίπτωση που συμβεί κάτι από τα παραπάνω. Με αυτόν τον τρόπο θα είσαι σίγουρα καλυμμένος. Το paypal βέβαια είναι γνωστό ότι δικαιώνει συνήθως τον αγοραστή οπότε πιθανόν να μπορέσεις να διεκδικήσεις τα χρήματα σου και χωρίς κάποιο αποδεικτικό.

 

 

Δεν ξέρω αν δέχονται το βίντεο σαν αποδεικτικό στοιχείο. Γνωρίζει κανείς αν το δέχονται; Και κάτι ακόμα. Αν θέλω εγώ να πουλήσω κάτι, πως είμαι κατοχυρωμένος ότι δεν θα πέσω σε κάποιον που θα ισχυριστεί ότι δεν παρέλαβε κάτι άλλο ή πέτρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε αναμονή πακέτο από Αγγλία και μέσω Royal Mail. Λογικά, και απ' ό,τι το συζήτησα εδώ, θα πάει στην ACS, και θα μου το στείλουν από κει. Επειδή την προηγούμενη φορά με είχαν σε αναμονή ώρες ολόκληρες (περίμενα απ' το πρωί και μου το έφεραν στις 19:00), ρώτησα αυτόν που μου το παρέδωσε εάν μπορώ να πάω να το πάρω ο ίδιος με ταυτότητα, και μου είπε ότι γίνεται. Εντάξει, το καταλαβαίνω απόλυτα. Έχουν πολλή δουλειά, και γι' αυτό δεν μπορούν να είναι ακριβείς στην ώρα παράδωσης. Ούτε καν 2ωρα ή 3ωρα διαστήματα αναμονής δεν μπορούν να δώσουν. Γι' αυτό και λένε την τάδε ημέρα (σωστό - τουλάχιστον για μένα - ).

Σκέφτηκα, λοιπόν, να στείλω ένα e-mail και να ζητήσω, όταν έχουν το πακέτο, να μου στείλουν ένα e-mail για να πάω να το πάρω. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Θα ασχοληθεί κάποιος, με ασφάλεια, ή με αυτόν τον τρόπο το πακέτο θα επιστρέψει Αγγλία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε αναμονή πακέτο από Αγγλία και μέσω Royal Mail. Λογικά, και απ' ό,τι το συζήτησα εδώ, θα πάει στην ACS, και θα μου το στείλουν από κει. Επειδή την προηγούμενη φορά με είχαν σε αναμονή ώρες ολόκληρες (περίμενα απ' το πρωί και μου το έφεραν στις 19:00), ρώτησα αυτόν που μου το παρέδωσε εάν μπορώ να πάω να το πάρω ο ίδιος με ταυτότητα, και μου είπε ότι γίνεται. Εντάξει, το καταλαβαίνω απόλυτα. Έχουν πολλή δουλειά, και γι' αυτό δεν μπορούν να είναι ακριβείς στην ώρα παράδωσης. Ούτε καν 2ωρα ή 3ωρα διαστήματα αναμονής δεν μπορούν να δώσουν. Γι' αυτό και λένε την τάδε ημέρα (σωστό - τουλάχιστον για μένα - ).

Σκέφτηκα, λοιπόν, να στείλω ένα e-mail και να ζητήσω, όταν έχουν το πακέτο, να μου στείλουν ένα e-mail για να πάω να το πάρω. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Θα ασχοληθεί κάποιος, με ασφάλεια, ή με αυτόν τον τρόπο το πακέτο θα επιστρέψει Αγγλία;

 

Απλά τήρησε το πρόγραμμά σου εσύ και μην ασχολείσαι με το πότε θα έρθει ο κούριερ. Αν δεν σε βρει θα αφήσει ειδοποίηση. Τη μέρα που θα την βρεις την ειδοποίηση πάρε τηλέφωνο να μάθεις αν το έχει επιστρέψει το πακέτο στο κατάστημα που εξυπηρετεί και πήγαινε να το πάρεις εφόσον προλαβαίνεις (μέχρι 20:00 νομίζω). Αν δεν προλαβαίνεις, πες τους να το κρατήσουν εκεί και να μην αποπειραθεί ξανά και πήγαινε άλλη μέρα να το πάρεις ο ίδιος. Αυτά δεν έχουν σχέση με το τόπικ του ebay βέβαια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε με αυτόν τον τρόπο με αφήνει να αγοράσω. Πήγα στο προφίλ μου στο paypal και άλλαξα τα conversion options σε "Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency. " Πηγαίνω πάλι να συνεχίσω την αγορά μου στο ebay και βγάζει το μήνυμα

 

 Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

  • Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
  • Select a different payment option.

Πατάω πάνω στο ebay να αλλάξω το conversion, ανοίγει πάλι το παράθυρο του paypal και βγάζει το ίδιο σφάλμα με πριν " things don't appear to be working at the moment"

 

Τι να κάνω;

Γεια σας, 

 

έχω αντίστοιχο πρόβλημα. 

Κέρδισα ένα auction στο ebay (από Κίνα) για 5,99$. Προσπαθώ να πληρώσω είτε μέσω paypal (μου βγάζει τα παραπάνω), είτε μέσω πιστωτικής 

 

και μου βγάζει 

Unfortunately, we can't process this payment. Here are your options:

  • Double-check your card details and billing address.
  • Call your card provider. There might be a hold on your account.
  • Select a different payment option.

 

Και με τα δύο δεν είχα πρόβλημα να κάνω αγορές ή αναλήψεις τους τελευταίους μήνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινονται κανονικα πλεον αγορες απο το ebay με Paypal ή πρεπει να κανουμε εκεινο το ωραιο παλιο κολπο να στειλουμε χρηματα στον λογαριασμο μας paypal με αλλο email?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το θυμήθηκες αυτό;

Άλλαξαν πολλά από τότε.

Από τον ΑΥΓ περνάνε όλες οι ελληνικές κάρτες στις αγορές από το εξωτερικό (εκτός από τα απαγορευμένα).

Αυξήθηκε το όριο των εμβασμάτων και πολλά άλλα.

Διάβασε και ενημερώσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...