Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό είναι το θέμα οι αγορές μου δεν φαίνονται στον λογαριασμό μου(του Ebay)!!!

 

Αν έκανες login στο paypal και continue και παρ' ολα αυτα δεν φαινεται πουθενά οτι πλήρωσες, ουτε στο παυπαλ, ουτε στην κάρτα σου. Τοτε υπάρχει πρόβλημα διασύνδεσης του παυπαλ μα τον πωλητή. Ειναι bug μου εχει συμβεί μερικες φορες τωρα τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Αν έκανες login στο paypal και continue και παρ' ολα αυτα δεν φαινεται πουθενά οτι πλήρωσες, ουτε στο παυπαλ, ουτε στην κάρτα σου

 

 

 

Έκανα login στο paypal και continue

 

και μετά μου έβγαζε πρόβλημα(προφάνως δεν είχα χρήματα). Στον λογαριασμό βλέπω τα ποσά και δίπλα denied αλλά στο ebay τπτ πουθενά οι συνναλαγές!!!έστειλα mail στο ebay και στον έναν πωλητή ήδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα,έχω αγοράσει ένα δερμάτινο απο ebay το οποιο δεν εχει καμια σχεση με τη photo.Το αγόρασα 125€ +τελωνείο και παράσοση ups που μοιράστηκα με ενα φίλο μου 90€ έκαστος.Τί μπορω να κάνω τώρα με το paypal? Υπάρχει έστω και μια περίπτωση να πάρω τα λεφτά μου πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα,έχω αγοράσει ένα δερμάτινο απο ebay το οποιο δεν εχει καμια σχεση με τη photo.Το αγόρασα 125€ +τελωνείο και παράσοση ups που μοιράστηκα με ενα φίλο μου 90€ έκαστος.Τί μπορω να κάνω τώρα με το paypal? Υπάρχει έστω και μια περίπτωση να πάρω τα λεφτά μου πίσω;

βγαζεις φωτογραφια οτι σου στειλανε. κρατας και τη φωτογραφια που εχει καταχωρησει ο πωλητης στη δημοπρασια.

 

και με αυτες τις 2 φωτογραφιες στελνεις αρχικα μηνυμα στον πωλητη και του εξηγεις οτι στο ebay αγοραζουμε αυτο που βλεπουμε, ή αν διαφερει σε κατι οπως το χρωμα πρεπει να το δηλωνεις ρητα.

Περιμενεις καποια απαντηση και αν δεν απαντησεις ανοιγεις ενα case στο ebay γιατι το προιον δεν ηταν οπως τον περιγραφη. Το case θα πρεπει να το ανοιξεις πριν περασουν 40 μερες απο την 1η πληρωμη του paypal που εκανες οταν αγορασες το δερματινο.

 

Γενικα παντως να εισαι προετοιμασμενος

να στειλεις πιθανοτατα το δερματινο πισω με δικα σου εξοδα (υποχρεωτικα αφου σου κανει refund αλλιως πιθανοτατα θα χασεις και το δερματινο και τα λεφτα σου αν ειναι απατεωνας)

 

ή να μην ξεμπλεξεις και να σου μεινει το δερματινο...Αυτα  ειναι τα ασχημα του ebay για αυτο αγοραζουμε απο καλους πωλητες προσπαθωντας να μειωσουμε την πιθανοτητα να εμπλακουμε σε κακοτοπιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να αγοράσω από έναν πωλητή και σε όλα τα προιόντα του μου βγάζει αυτό:image.jpg

Από λογαριασμού φίλου δεν το βγάζει. Η λίστα προιόντων που πωλητή είναι αυτή. Εσείς μπορείτε να αγοράσετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να αγοράσω από έναν πωλητή και σε όλα τα προιόντα του μου βγάζει αυτό:image.jpg

Από λογαριασμού φίλου δεν το βγάζει. Η λίστα προιόντων που πωλητή είναι αυτή. Εσείς μπορείτε να αγοράσετε?

Γιατι δεν λες ποιο ειναι το προιον πρεπει να ψαχνουμε μεσα σε 8084 αντικείμενα ποιο δεν δεχετε πονταρισματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι δεν λες ποιο ειναι το προιον πρεπει να ψαχνουμε μεσα σε 8084 αντικείμενα ποιο δεν δεχετε πονταρισματα

 

:-) Όποιος το βρει κερδίζει. lol

 

Όπως είπα και στην αρχική μου δημοσίευση οποιοδήποτε προιόν και να επιδιώξω να αγοράσω από αυτόν τον πωλητή μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

Συμβαίνει και σε σας?

Επεξ/σία από funbreaker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μυστικοπάθεια δεν βοηθά ! !

 

Εχεις απλήρωτα αντικείμενα στο ενεργητικό σου

 

Ποια μυστικοπάθεια ρε φίλε? :wacko: 

Ούτε ένα απλήρωτο δεν έχω. Επίσης από άλλους πωλητές αγοράζω κανονικότατα, χθες αγόρασα 3-4 αντικείμενα από διαφορετικούς πωλητές. Ακούς εκεί μυστικοπάθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

τι διαφορα εχει το economy με το standard shiping;

και θελω να παρω ενα κινητο ο πωλητης ειναι απο Riga, Latvia ξερετε πειρπου ποσες μερες θα κανει να ερθει με ελτα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γεια σας

τι διαφορα εχει το economy με το standard shiping;

και θελω να παρω ενα κινητο ο πωλητης ειναι απο Riga, Latvia ξερετε πειρπου ποσες μερες θα κανει να ερθει με ελτα;

 

 

Το εβαυ θελει υπομονή, μπορεί να κανει και 30 μερες

 

Οσο για το  shipping δεν σου γράφει ποια ειναι η διαφορά, σε καποιο πληρώνεις περισσότερα απο το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ο πωλητης μου ειπε θα το στειλει με ταχυδρομειο και οτι θα κανει 7-10 μερες μπορει να ισχυει;

ο πωλητης ειναι απο την λετονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...