Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση !

Βρήκα πριν λίγο τον οδηγό πάρα πολύ καλός οδηγός πλήρες και κατανοητός έπρεπε να είχα ψάξει καλύτερα !

Δεν ήμουν σίγουρος πιο είναι το όριο για τα προϊόντα που θέλω 22€ ή 45€!

Απλά το φοβήθηκα λίγο γιατί πήρα 10 κομμάτια από τις μύτες για το μηχανικό δηλαδή πάει στα 20,75€ φαντάζομαι πάλι δεν έχω πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ και πάλι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μια που αρχίζεις τώρα το "άθλημα" αυτό, διάβασε όσα μπορείς περισσότερα, πριν κάνεις τις αγορές σου, ώστε να εξασφαλίσεις αφενός την αξιοπιστία και φερεγγυότητα του πωλητή αφετέρου τη σιγουριά της παραλαβής του δέματος με τον ασφαλέστερο τρόπο και με όσο το δυνατόν λιγότερα έξοδα, ειδικά, όταν ψωνίζεις από τρίτες χώρες.

 

Καλές αγορές ...

 

ΥΓ

Σε ορισμένα αντικείμενα, όπως τα καλύμματα των smartphones, μπορείς να βρεις ανταγωνιστικές τιμές και στην ελληνική αγορά.

Γενικά, ψάχνε όσο μπορείς περισσότερο, πριν πατήσεις το κουμπί της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην έχω θέμα με τις μύτες γιατί δεν τις βρίσκω στην Ελλάδα !

θα το ψάξω λίγο παραπάνω δεν έψαξα στα ελληνικά γιατί βρήκα μία θήκη στα 2€ ενώ εδώ έχει 10+ (όσο και την αγόρασα :Ρ) ! :)

 

Ευχαριστώ και πάλι ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα, και τα 10 που παρήγγειλες κοστίζουν, με τα μεταφορικά, πολύ λιγότερο από το όριο.

Εκτός εάν αγοράσεις, από τον ίδιο πωλητή, πολλά αντικείμενα που ξεπερνούν το όριο, αλλά και πάλι, εάν το δέμα έρχεται με το ταχυδρομείο, έχει διαφορετική διαχείριση, κατά την είσοδό του στη χώρα, από το εάν ερχόταν με courier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ασχολείσαι με το θέμα αυτό για τόσο μικρά δέματα και αξία.

Το ταχυδρομείο κάθε χώρας είναι αξιόπιστο και στην Ελλάδα το διαχειρίζονται τα ΕΛΤΑ.

Το πρόβλημα αρχίζει από τη στιγμή που ο πωλητής δεν στέλνει με ταχυδρομείο αλλά με courier και το αντικείμενο έχει αξία πάνω από 45 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ ωραία ! :-) αν ήταν courier θα μου το ελεγε η θα το έγραφε αλλιώς στο shipping φαντάζομαι. Υποθέτω ειμαι κομπλέ θα δείξει σε λίγες μέρες ! :-P
Ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια !

 

edit

Για να μην κάνω νεο ποστ στο email λέει αυτό registered airmail with tracking number

τι εννοεί :(

Επεξ/σία από NinjTsax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από το ότι είναι noname δεν βλέπω κάτι επιλήψιμο στον πωλητή που έχει 99,7% positive feedback.

Σημειωτέον ότι τα μεταφορικά κοστίζουν όσο και οι κάρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...