Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα αυτόν τον θερμιδομετρητή που υποτίθεται πως κάνει μέτρηση μέσω των ηλεκτρικών αισθητήρων που έχει.

Τελικά όμως διαπίστωσα πως τα αποτελέσματα των μετρήσεων δεν έχουν να κάνουν με το input από τους ηλεκτρικούς αισθητήρες αλλά πως υπολογίζονται μόνο με βάση τα δεδομένα βάρους, ύψους και φύλου που του βάζεις. Αυτό το διαπίστωσα καθώς βάζοντας άτομα με διαφορετικό σωματότυπο να δοκιμάσουν με τα ίδια δεδομένα βάρους και ύψους και φύλου το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο ακριβώς για όλους. Τελικά δοκίμασα και με ένα σύρμα και πάλι έβγαλε το ίδιο.

 

Άρα οι αισθητήρες είναι διακοσμητικοί και παραπλανητικοί και τα αποτελέσματα βγαίνουν από έναν αλγόριθμο βάρους, ύψους και φύλου.

 

Προφανώς δηλαδή το προιόν δεν κάνει αυτό που υπόσχεται και έπεσα θύμα παραπλάνησης.

Εντάξει η τιμή είναι χαμηλή αλλά δεν ανέχομαι να με δουλεύουν, και μη μου πει κανείς τι περίμενα με τέτοια τιμή γιατί το ebay και το paypal υπάρχουν ώστε να μπορείς να δοκιμάσεις αυτά που υπόσχεται ένα προιόν χωρίς να κινδυνεύεις να χάσεις τα χρήματά σου.

 

Αν ζητήσω refund θα μου δωθεί λέτε?

Επεξ/σία από funbreaker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα δεν έχω αγοράσει τίποτα χωρίς να το πληρώσω αν δεν πάρουν τα λεφτά πρώτα πως θα μου στείλουν το προϊόν??Τελικά από άλλο πολίτη κατάφερα και αγόρασα μια θήκη που ήθελα

 


Ο λογαριασμός σου είναι κλειδωμένος, γιατί το τελευταίο 6μηνο εχεις αγοράσει δυο η και περισσότερα αντικείμενα χωρίς να τα πληρώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας ! Εχω κανει 2 παραγγελιες απο Αγγλια ebay. Η πρωτη εγινε στις 30 Μαιου , και εγινε shipped στις 31 . Η δευτερη εγινε στις 4 Ιουνιου και εγινε shipped στις 6. Ακομα δεν εχει ερθει τιποτα και αρχιζω να ανησυχω. Πηρα τηλεφωνο στα κεντρικα της Θεσσαλονικης , Ελτα , και μου ειπαν χωρις tracking number δε γινεται τιποτα . Εστειλα και στους 2 πωλητες να μου πουν το track id μπας και μαθουμε . Μπορειτε να με διαφωτισετε λιγο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα αυτόν τον θερμιδομετρητή που υποτίθεται πως κάνει μέτρηση μέσω των ηλεκτρικών αισθητήρων που έχει.

Τελικά όμως διαπίστωσα πως τα αποτελέσματα των μετρήσεων δεν έχουν να κάνουν με το input από τους ηλεκτρικούς αισθητήρες αλλά πως υπολογίζονται μόνο με βάση τα δεδομένα βάρους, ύψους και φύλου που του βάζεις. Αυτό το διαπίστωσα καθώς βάζοντας άτομα με διαφορετικό σωματότυπο να δοκιμάσουν με τα ίδια δεδομένα βάρους και ύψους και φύλου το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο ακριβώς για όλους. Τελικά δοκίμασα και με ένα σύρμα και πάλι έβγαλε το ίδιο.

 

Άρα οι αισθητήρες είναι διακοσμητικοί και παραπλανητικοί και τα αποτελέσματα βγαίνουν από έναν αλγόριθμο βάρους, ύψους και φύλου.

 

Προφανώς δηλαδή το προιόν δεν κάνει αυτό που υπόσχεται και έπεσα θύμα παραπλάνησης.

Εντάξει η τιμή είναι χαμηλή αλλά δεν ανέχομαι να με δουλεύουν, και μη μου πει κανείς τι περίμενα με τέτοια τιμή γιατί το ebay και το paypal υπάρχουν ώστε να μπορείς να δοκιμάσεις αυτά που υπόσχεται ένα προιόν χωρίς να κινδυνεύεις να χάσεις τα χρήματά σου.

 

Αν ζητήσω refund θα μου δωθεί λέτε?

 

Καμιά συμβουλή για μένα κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας ! Εχω κανει 2 παραγγελιες απο Αγγλια ebay. Η πρωτη εγινε στις 30 Μαιου , και εγινε shipped στις 31 . Η δευτερη εγινε στις 4 Ιουνιου και εγινε shipped στις 6. Ακομα δεν εχει ερθει τιποτα και αρχιζω να ανησυχω. Πηρα τηλεφωνο στα κεντρικα της Θεσσαλονικης , Ελτα , και μου ειπαν χωρις tracking number δε γινεται τιποτα . Εστειλα και στους 2 πωλητες να μου πουν το track id μπας και μαθουμε . Μπορειτε να με διαφωτισετε λιγο ;

απο 15 έως 20 μέρες περίπου(εργάσιμες).

έχω λάβει και σε μια εβδομάδα απο αγγλία & 20 μέρες.

μην ανησυχείς θα τα λάβεις.κάνε υπομονή.

αρκεί να είναι καλός πωλητής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αξίζει το κόπο να το κάνεις για τέτοιο ποσό. κάτι τέτοια πρέπει να τα υποψιάζεσαι.

 

Μα δεν είναι το ποσό το ζήτημα αλλά το δούλεμα.

Προφανώς και το υποψιάστηκα αλλά το αγόρασα για να το δοκιμάσω μιας και σε περίπτωση εξαπάτησης υπάρχει πάντα η λύση του refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο 15 έως 20 μέρες περίπου(εργάσιμες).

έχω λάβει και σε μια εβδομάδα απο αγγλία & 20 μέρες.

μην ανησυχείς θα τα λάβεις.κάνε υπομονή.

αρκεί να είναι καλός πωλητής

http://myworld.ebay.co.uk/wordery?_trksid=p2047675.l2559

 

http://myworld.ebay.co.uk/beautician_boutique?_trksid=p2047675.l2559

 

Αυτοι οι 2 ειναι οι πωλητες. Ο ενας με 99,8 και ο αλλος με 99,2 . Δε ξερω τι αλλο να περιμενω.. Τωρα ελπιζω σε απαντηση και tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://myworld.ebay.co.uk/wordery?_trksid=p2047675.l2559

 

http://myworld.ebay.co.uk/beautician_boutique?_trksid=p2047675.l2559

 

Αυτοι οι 2 ειναι οι πωλητες. Ο ενας με 99,8 και ο αλλος με 99,2 . Δε ξερω τι αλλο να περιμενω.. Τωρα ελπιζω σε απαντηση και tracking number.

μην ανησυχείς θα τα λάβεις.

κάνε υπομονή,έχουν καλές πωλήσεις.

στείλε τους μνμ και ζήτα τους το tracking number.(αν έχεις πληρώσει μεταφορικά)

εγω προσωπικά οτι έχω αγοράσει απο αγγλία μου έχει έρθει..έχει δεν έχει tracking number

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ανησυχείς θα τα λάβεις.

κάνε υπομονή,έχουν καλές πωλήσεις.

στείλε τους μνμ και ζήτα τους το tracking number.(αν έχεις πληρώσει μεταφορικά)

εγω προσωπικά οτι έχω αγοράσει απο αγγλία μου έχει έρθει..έχει δεν έχει tracking number

 

Ναι , αυτο που ειπες το εκανα , τους εστειλα μυνημα για να μου δωσουν το tracking number . Και στα 2 προιοντα εχω πληρωσει μεταφορικα. Απλα ιδια ημερομηνια (30 μαιου) εκανα παραγγελια ενα ταμπλετ απο το minideal.net το οποιο στελνει απο Σιγκαπουρη και εχει φτασει Αθηνα , σημερα , συμφωνα με το track id που εβαλα στα Ελτα. Για αυτο λεω , θα ερθει πιο γρηγορα απο Σιγκαπουρη , παρα απο Αγγλια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , αυτο που ειπες το εκανα , τους εστειλα μυνημα για να μου δωσουν το tracking number . Και στα 2 προιοντα εχω πληρωσει μεταφορικα. Απλα ιδια ημερομηνια (30 μαιου) εκανα παραγγελια ενα ταμπλετ απο το minideal.net το οποιο στελνει απο Σιγκαπουρη και εχει φτασει Αθηνα , σημερα , συμφωνα με το track id που εβαλα στα Ελτα. Για αυτο λεω , θα ερθει πιο γρηγορα απο Σιγκαπουρη , παρα απο Αγγλια ;

αν έχει έρθει αθήνα τους λές το tracking number(στο ΕΛΤΑ) και σου δίνουν άλλο(όταν εισέρχονται ελλάδα αλλάζει με άλλο το tracking number)αν κατάλαβα καλά :P

και σου αναφέρουν σε ποιό στάδιο είσαι.

ίσως να έρθει ποιό νωρίς,μπορεί και 20-25 μέρες αναλόγως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχει έρθει αθήνα τους λές το tracking number(στο ΕΛΤΑ) και σου δίνουν άλλο(όταν εισέρχονται ελλάδα αλλάζει με άλλο το tracking number)αν κατάλαβα καλά :P

και σου αναφέρουν σε ποιό στάδιο είσαι.

ίσως να έρθει ποιό νωρίς,μπορεί και 20-25 μέρες αναλόγως

 

Δεν νομιζω να αλλαζει το tracking number. Απο Σιγκαπουρη που παρηγγειλα μου εδωσαν εξ αρχης ενα tracking number και με αυτο το βρηκα το ταμπλετ και στα ελτα. Τελος παντων , περα απο ολα αυτο που εχω να κανω ειναι να περιμενω να μου απαντησουν στο μαιλ και να παρω αριθμο παρακολουθησης και για τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να αλλαζει το tracking number. Απο Σιγκαπουρη που παρηγγειλα μου εδωσαν εξ αρχης ενα tracking number και με αυτο το βρηκα το ταμπλετ και στα ελτα. Τελος παντων , περα απο ολα αυτο που εχω να κανω ειναι να περιμενω να μου απαντησουν στο μαιλ και να παρω αριθμο παρακολουθησης και για τα 2.

ναι ισχύει και αυτό που λές.

σε άλλες περιπτώσεις αλλάζει δεν έχει το ίδιο tracking number

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...