Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά, θέλω να παραγγείλω αυτό εδώ. Κάτω κάτω λέει:

 

International Buyers Please Note:

- Import duties, taxes and charges are not included in the itemprice or shipping charges. These charges are the buyer responsibility.

- Please check with your country customs office to determine what these additional costs will be prior to bidding/buying.

 

Θα το δείτε και σεις. Κάτι για τελωνεία, ότι στην τιμή δεν συμπεριλαμβάνονται τελωνειακοί κλπ φόροι, ότι αυτά πρέπει να τα κοιτάξει ο αγοραστής πριν την παραγγελία και ένα σωρό αηδίες. Όσες φορές έχω παραγγείλει από Κίνα δεν κοίταξα ποτέ τίποτα από όλα αυτά. Ό,τι έλεγε η αρχική τιμή, πλήρωνα. Τί αλαμπουρνέζικα είναι αυτά του συγκεκριμένου πωλητή;

 

Μήπως δεν πρέπει να ψάξω τίποτα απ' όσα λέει και το μόνο που θα πληρώσω είναι η αναγραφόμενη τιμή; Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

 

Επισήμανση κανει ο ανθρωπος, προχωρα εσυ κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επομένως, αγοράζεις και στο στέλνει χωρίς μεταφορικά στην Ελλάδα.

 

Ενα θελω να αγορασω. Ενα item το οποιο περιλαμβανει 30 τετοια μικρα shims. Παντως, το item ειναι ενα και κοστιζει €4 περίπου.

 

Με προβλημάτισε λίγο αυτό που είπες ότι είναι περίεργο που δε στέλνει Αγγλία. Σου έχει ξανατύχει κάτι ανάλογο, που είχε σαν αποτέλεσμα προβλήματα;

 

@NikosKallithea

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα θελω να αγορασω. Ενα item το οποιο περιλαμβανει 30 τετοια μικρα shims. Παντως, το item ειναι ενα και κοστιζει €4 περίπου.

 

Με προβλημάτισε λίγο αυτό που είπες ότι είναι περίεργο που δε στέλνει Αγγλία. Σου έχει ξανατύχει κάτι ανάλογο, που είχε σαν αποτέλεσμα προβλήματα;

 

@NikosKallithea

thanks

 

Όχι, και μου έκανε εντύπωση και γι' αυτό το ανέφερα.

Πολύ περισσότερο που το Hong Kong ήταν μέχρι πριν από λίγα χρονια αγγλική αποικία.

Ίσως να έχει να κάνει με την εισαγωγή του συγκεκριμένου είδους στην Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά μια ερώτηση πως ακύρωνω την προσφορά μου σε ενα πληστιριασμο??είμαι high bidder και τελικά δεν θέλω να το αγοράσω..ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά μια ερώτηση πως ακύρωνω την προσφορά μου σε ενα πληστιριασμο??είμαι high bidder και τελικά δεν θέλω να το αγοράσω..ευχαριστώ

 

Βρε τι διαβάζουμε, στειλε μνμ στον πωλητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει λήξει η δημοπρασία;;

αν δεν έχει λήξει μπορείς να κάνεις *retract bid

οχι φιλε δεν εχει ληξει σε ευχαριστω πολυ...εκανα retract ολα οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε δεν εχει ληξει σε ευχαριστω πολυ...εκανα retract ολα οκ

τπτ φίλε μου.

το έχω κάνει πολλές φορές.

αλλα την επόμενη(νομίζω δεν θα υπάρχει μιας και το έμαθες)

να λές αν έχει λήξει.. η ΜΗ για να είσαι ποιό κατανοητός :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα παιδιά θέλω μια βοήθεια στο ebay είμαι χρονια τελευταία αγόρασα τα χριστούγεννα σήμερα πήγα να αγοράσω κάτι και όταν πατάω το κουμπί commit to buy μου βγάζει στην επομενη σελίδα Buyer Requirements error
Sorry, you are not allowed to purchase this item
This item is available to buyers who have not received 2 or more unpaid item strike(s) in the past 6 month(s).
You can contact the seller for more information, or find similar items offered by other sellers.
τι είναι αυτό δεν καταλαβαίνω κιόλας τι πρέπει να κάνω γιατί δεν ξέρω και αγγλικά ας με βοηθήσει κάποιος

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει πως τους 6 τελευταίους μήνες, ενώ πάτησες το κουμπάκι αγοράς για τουλάχιστον 2 προϊόντα, τελικά δεν ολοκλήρωσες την αγορά τους και γι αυτό ο πωλητής δεν σου επιτρέπει την αγορά που θες να κάνεις τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει πως τους 6 τελευταίους μήνες, ενώ πάτησες το κουμπάκι αγοράς για τουλάχιστον 2 προϊόντα, τελικά δεν ολοκλήρωσες την αγορά τους και γι αυτό ο πωλητής δεν σου επιτρέπει την αγορά που θες να κάνεις τώρα.

 

Σε ευχαριστώ φιλε μου αυτό όμως μου το βγάζει σε οποιονδήποτε πολίτη πάω να αγοράσω και όχι μονο στον συγκεκριμένο τι να κάνω βοηθησε με

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχουν βάλει όλοι οι πωλητές αυτόν τον όρο, δε νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι. Τουλάχιστον πρόσεχε από δω και μπρος να μην δηλώνεις ότι θ αγοράσεις κάτι ενώ δεν το χεις αποφασίσει στα σίγουρα ώστε στο μέλλον τουλάχιστον να μην έχεις τέτοια θέματα.

 

Εγώ θ αγγάρευα έναν φίλο να κάνει την αγορά για μένα. Δε ξέρω αν έχεις τέτοια δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά θέλω μια βοήθεια στο ebay είμαι χρονια τελευταία αγόρασα τα χριστούγεννα σήμερα πήγα να αγοράσω κάτι και όταν πατάω το κουμπί commit to buy μου βγάζει στην επομενη σελίδα Buyer Requirements error

Sorry, you are not allowed to purchase this item

This item is available to buyers who have not received 2 or more unpaid item strike(s) in the past 6 month(s).

You can contact the seller for more information, or find similar items offered by other sellers.

τι είναι αυτό δεν καταλαβαίνω κιόλας τι πρέπει να κάνω γιατί δεν ξέρω και αγγλικά ας με βοηθήσει κάποιος

 

Ευχαριστώ

 

Ο λογαριασμός σου είναι κλειδωμένος, γιατί το τελευταίο 6μηνο εχεις αγοράσει δυο η και περισσότερα αντικείμενα χωρίς να τα πληρώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...