Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια ερωτησηση.Μεχρι π[οσες μερες να περιμενω μεχρι να δω το εικονιδιο οτι το προιον εγινε dispatched;αν αργησει και αλλο να επικοινωνησω με τον πωλητη;

όταν πληρώσεις το αναφέρουν η ποιό πολύ πότε το στέλνουν(dispatched)

μπορεί να είναι και την επόμενη μέρα

3 μέρες συνήθως έχουν περιθώριο αποστολής απο την στιγμή που έγινε η πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ευχαριστω.Δινω περιθωριο μεχρι αυριο τοτε και μετα επικοινωνω

αν έχει καλό ποσοστό πωλήσεων & feedback μην ανησυχείς θα αποσταλεί όποιος και να είναι.

γενικά να "ψωνίζεις" απο (stores-μαγαζιά),απο ιδιώτη μπορείς να την πατήσεις(με λίγες πωλήσεις) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως ιδιωτης ειναι και με λιγες πωλησεις αν και εχει 100% θετικο .88 πωλησεις και αγορες και μελος απο το 07.Του εστειλα μνμ σημερα και αν δεν απαντησει μεχρι Δευτερα παω για τα περαιτερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως ιδιωτης ειναι και με λιγες πωλησεις αν και εχει 100% θετικο .88 πωλησεις και αγορες και μελος απο το 07.Του εστειλα μνμ σημερα και αν δεν απαντησει μεχρι Δευτερα παω για τα περαιτερω

γενικά σνομπάρουν η άγγλοι με τα μυνήματα.

στους ποιό πολλούς που στέλνω δεν μου απαντάνε κάν.

μερικοί είναι πολύ πρόθυμη .και να μην στέλνουν (ελλάδα) μου απαντάνε!

είσαι καλυμμένος απο Paypal αν έχεις πληρώσει. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του εστειλα μνμ και απαντησε αμεσως οτι το εστειλε σημερα και ενημερωσε και το εικονιδιο.Με πευπαλ πληρωσα.Ελπιζω να πανε ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του εστειλα μνμ και απαντησε αμεσως οτι το εστειλε σημερα και ενημερωσε και το εικονιδιο.Με πευπαλ πληρωσα.Ελπιζω να πανε ολα καλα

θα το λάβεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα κοιταξα στο order details απο την αγορα του κινητου και κατω κατω εγραφε payment instruction και ειχε αυτην την προταση απο κατω μπρειτε να μου πειτε τη σημεναινει;

 

I AM ALWAYS KEEP PROOF OF POSTING SO I WILL NOT KEEP ANY RESPONSIBILITY IF ITEM WILL BE LOST OR DAMAGED IN POST.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απόδειξη είναι ταχυδρόμειου/courier,σου αναφέρει να την κρατήσεις για πάν ενδεχόμενο.

χαθεί/χτυπηθεί κατά την μεταφορά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά λέξη ο άνθρωπος γράφει πως κρατάει πάντα τα αποδεικτικά αποστολής επομένως δε φέρει και καμία ευθύνη αν χαθεί/καταστραφεί το δέμα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν χαθει δεν μπορω να παρω τα λεφτα μου πισω;

λάθος διατύπωση απο εμένα. ;)

 

πάλι καλά που έχουμε τους "αγγλομαθείς" και μας διορθώνουν.

 

αυτός στο έστειλε το δέμα για να μην έχει πρόβλημα.

για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων όπως ο φίλος εδώ Link.png Site: http://www.insomnia.gr/topic/469115-ebay-%CE%B1%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%BF-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B9/">ebay αδειο κουτι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, θέλω να παραγγείλω αυτό εδώ. Κάτω κάτω λέει:

 

International Buyers Please Note:
- Import duties, taxes and charges are not included in the itemprice or shipping charges. These charges are the buyer responsibility.
- Please check with your country customs office to determine what these additional costs will be prior to bidding/buying.

 

Θα το δείτε και σεις. Κάτι για τελωνεία, ότι στην τιμή δεν συμπεριλαμβάνονται τελωνειακοί κλπ φόροι, ότι αυτά πρέπει να τα κοιτάξει ο αγοραστής πριν την παραγγελία και ένα σωρό αηδίες. Όσες φορές έχω παραγγείλει από Κίνα δεν κοίταξα ποτέ τίποτα από όλα αυτά. Ό,τι έλεγε η αρχική τιμή, πλήρωνα. Τί αλαμπουρνέζικα είναι αυτά του συγκεκριμένου πωλητή;

 

Μήπως δεν πρέπει να ψάξω τίποτα απ' όσα λέει και το μόνο που θα πληρώσω είναι η αναγραφόμενη τιμή; Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πωλητής στέλνει από το Hong Kong σχεδόν σε όλο τον κόσμο, με εξαίρεση την Αγγλία και αυτό είναι πολύ περίεργο.

 

Κατά τα άλλα, αν και δεν κατάλαβα εάν θέλεις να αγοράσεις ένα ή περισσότερα, η αξία του ενός (μικρότερη από 45 ευρώ) είναι πολύ χαμηλή και περιλαμβάνεται σ' εκείνες που εισάγονται με ατέλεια στη χώρα.

 

Επομένως, αγοράζεις και στο στέλνει χωρίς μεταφορικά στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...