Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω προσθέσει κ άλλα προιόντα με σκοπό να δω την τελική τους τιμή (με μεταφορικά, συνάλλαγμα κτλ)

αλλά κανένα δεν έμεινε όπως αυτό.

στειλε ενα μηνυμα στον πωλητη και πες του οτι εγινε κατα λαθος και να ακυρωσει την αγορα.

λογικα θα το δεχτει και θα στην ακυρωσει, και θα γλυτωσεις και την καταγγελία που πιθανων να σου εκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πληρώσεις θα ακυρωθεί η αγορά.

Παράλληλα, μπορεί ο πωλητής να σου κάνει αρνηική κριτική για την ακυρωμένη αγορά.

 

 

Έχω προσθέσει κ άλλα προιόντα με σκοπό να δω την τελική τους τιμή (με μεταφορικά, συνάλλαγμα κτλ)

αλλά κανένα δεν έμεινε όπως αυτό.

 

 

στειλε ενα μηνυμα στον πωλητη και πες του οτι εγινε κατα λαθος και να ακυρωσει την αγορα.

λογικα θα το δεχτει και θα στην ακυρωσει, και θα γλυτωσεις και την καταγγελία που πιθανων να σου εκανε.

 

Κι εγώ το έπαθα 1-2 φορές αυτό, να το πατήσω δηλαδή χωρίς να ξέρω πως δεσμεύομαι και μια φορά ακόμα πήρα καταλάθος 2 ίδια.

Σε όλες τις περιπτώσεις αιτήθηκα ακύρωση απ το μενού του ebay και ο πωλητής το δέχτηκε.

Δεν νομίζω να το αρνηθεί κάποιος πωλητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ τον πόνο μου.

Πούλησα ένα logitech driving force gt. Ο αγοραστής αφού το έλαβε, είπε ότι έλειπαν τα πετάλια. Φυσικά το ebay ευνοεί πάντα τον αγοραστή και ποτέ τον πωλητή.

 

Αυτός κράτησε τα πετάλια, και εγώ έμεινα με ένα άχρηστο προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ τον πόνο μου.

Πούλησα ένα logitech driving force gt. Ο αγοραστής αφού το έλαβε, είπε ότι έλειπαν τα πετάλια. Φυσικά το ebay ευνοεί πάντα τον αγοραστή και ποτέ τον πωλητή.

 

Αυτός κράτησε τα πετάλια, και εγώ έμεινα με ένα άχρηστο προϊόν.

 

Και αν δεν το δεχόσουν πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

noob question

Ποια είναι η διαφορά του ebay.com από τα ebay κάθε χώρας όπως ebay.co.uk,ebay.de κ.α.

 

Νομίζω πως απλα σου βγάζει τα προιόντα που πουλιούντε απο την συγκεκριμένη χώρα μονο , και αν προσέξεις απο κατω οταν σου βγάλει τα αποτελέσματα για την αγγλια (ebay.co.uk) σιυ βγάζει και τα international (

4 items found from eBay international sellers)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιο topic η μπορουμε να ανοιξουμε ενα οπου μπορει ο καθενας να κανει την προταση του για φτηνους και αξιολογους sellers σε διαφορα ειδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νομίζω πως απλα σου βγάζει τα προιόντα που πουλιούντε απο την συγκεκριμένη χώρα μονο , και αν προσέξεις απο κατω οταν σου βγάλει τα αποτελέσματα για την αγγλια (ebay.co.uk) σιυ βγάζει και τα international (

4 items found from eBay international sellers)

 

 

Δηλαδή στο δικό μας ebay.gr βγάζει πωλητές από Ελλάδα;Γιατί απ ότι βλέπω δεν βγάζει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή στο δικό μας ebay.gr βγάζει πωλητές από Ελλάδα;Γιατί απ ότι βλέπω δεν βγάζει κάτι τέτοιο.

 

Δεν υπάρχει ελληνικό εβαυ, είναι μια κακή μετάφραση του αγγλικού, όλα τα εβαυ είναι στην αμερικη, απλά εξυπηρετούν κατά κάποιων τρόπο την χώρα στην οποία αναφέρονται, σε προϊόντα, αλλα κατά κύριο λογο υπάρχουν λόγω γλώσσας και κάποιων νομικών εξυπηρετήσεων, το καθε εβαυ εχει διαφορετικό νομικό καθεστώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...