Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια θελω βοηθεια.εκανα μια αγορα ενος φορτιστη πριν 2 μερες και τον πληρωσα αλλα τελικα δεν μου χρειαζεται.εχω στειλει 2 μνμτ στον πωλητη ωστε να ακυρωσουμε τη συναλλαγη αλλα δεν μου εχει απαντησει.εχει εξαιρετκο feedback.τι μου προτεινετε να κανω?το δεμα δεν εχει ακομα σταλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Μετράει της τάσης από το psu,αν δέν ανάβουν πράσινα τα λαμπάκια σε κάποιες απο της ενδείξεις,υπάρχει "θέμα" με το psu

 

Ακριβώς. Το PSU tester σου δείχνει με τη βοήθεια των mini lamps που έχει αν έχει πρόβλημα το τροφοδοτικό.

 

 

γιατι να μην παρεις ενα πολυμετρο που θα εχει και περισσοτερες λειτουργιες, και κοστιζει και λιγοτερο?

 

πχ εγω εχω αυτο http://www.ebay.com/itm/New-LCD-Digital-Multimeter-DT830B-not-include-battery-/220615059069?pt=US_Battery_Testers&hash=item335daea67d

 

Πολύμετρο, δυστυχώς, δεν ξέρω να χρησιμοποιώ. Αν μπορείς να μου στείλεις κάποιο link ψιλομαθημάτων για να το μάθω, πολύ ευχαρίστως το περιμένω. Εκτός, και αν πρέπει να αρχίσω να διαβάζω Φυσική... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Το PSU tester σου δείχνει με τη βοήθεια των mini lamps που έχει αν έχει πρόβλημα το τροφοδοτικό.

 

 

 

Πολύμετρο, δυστυχώς, δεν ξέρω να χρησιμοποιώ. Αν μπορείς να μου στείλεις κάποιο link ψιλομαθημάτων για να το μάθω, πολύ ευχαρίστως το περιμένω. Εκτός, και αν πρέπει να αρχίσω να διαβάζω Φυσική... :o

υπαρχει ηδη οδηγος στο insomnia.

http://www.insomnia.gr/topic/434037-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%84/

επισης αν κανεις αναζητηση "psu test" στο youtube θα βρεις και αρκετα βιντεο οδηγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τη βοηθεια σας για κατι που δε μου εχει ξανατυχει.

στις 18/2 μου σταλθηκε ενα προιον απο κινα και δεν εχει ερθει οποτε ενημερωσα τον πωλητη. Προχθες μου απαντησε να περιμενω 2 μερες και σημερα μου εστειλε μηνυμα αν θελω να μου το ξαναστειλει γιατι πιθανως χαθηκε.

 

Εγω αν μου το ξαναστειλει τωρα και τελικα δεν ερθει ή γινει κατι αλλο δεν θα εχω κανενα δικαιωμα για να καταγγειλω σε ebay/paypal γιατι θα εχουν περασει οι 40μερες. Υπαρχει αλλος τροπος να παραταθει η περιοδος των 40μερων εφοσον μου ξαναστελνει κατι? Του ζητησα refund βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τη βοηθεια σας για κατι που δε μου εχει ξανατυχει.

στις 18/2 μου σταλθηκε ενα προιον απο κινα και δεν εχει ερθει οποτε ενημερωσα τον πωλητη. Προχθες μου απαντησε να περιμενω 2 μερες και σημερα μου εστειλε μηνυμα αν θελω να μου το ξαναστειλει γιατι πιθανως χαθηκε.

 

Εγω αν μου το ξαναστειλει τωρα και τελικα δεν ερθει ή γινει κατι αλλο δεν θα εχω κανενα δικαιωμα για να καταγγειλω σε ebay/paypal γιατι θα εχουν περασει οι 40μερες. Υπαρχει αλλος τροπος να παραταθει η περιοδος των 40μερων εφοσον μου ξαναστελνει κατι? Του ζητησα refund βεβαια

 

Θα του πεις να σου επιτρέψει τα χρήματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Item location:
Factory Direct, United Kingdom

τι σκατα σημαινει αυτο?εγω πιστευα οτι υπαρχει εργοστασιο στην αγγλια αλλα αυτος εννοει μεσω honk kong!!
ειναι παραπλανητικο.πειτε μου πως θα τον κανω report χωρις να εχω αγορασει κατι.

μιλαμε για πλαστικα προιοντα 400e
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συνηθιζω να αγοραζω ακριβα πραγματα απο ebay και  κατι ψιλα που εχω αγορασει μεχρι 30-40 ευρω εχω πληρωσει 3 ευρω "εκετελωνιστικα" εξοδα χωρις αλλη αιτιολογια.

 

Τωρα...Επειδη δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες ρωταω για ενα φιλο που θελει να αγορασει μεσω πιστωτικης απο Αμερικη ενα εξαρτημα για μηχανημα ηχου ή καπως ετσι που κανει σε ευρω γυρω στα 500 ευρω.

 

Θα πληρωσει τελωνειο ?? Πως υπολογιζεται αυτο ??

 

Πηρα στο  τελωνειο του αεροδρομιου αλλα μου ελεγαν αρες μαρες.....

 

Ευχαριστω.

αν τα αγορασει ..500 ευρω φυσικα θα πληρωσει και φορο στο τελωνιο στην ελλαδα. εχουν αλλαξει τα πραγματα κυνηγανε τους παντες για να βγαλουν  χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά είχα prepaid atebank και επειδή τώρα την κάνανε μαζί με την πειραιώς έπρεπε να την αλλάξω και μου έδωσαν καινούργια, Στο ebay πρέπει να βάλω την καινούργια τώρα και να ξανακάνω την διαδικασία με κωδικό από την τράπεζα κλπ? ξέρετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά είχα prepaid atebank και επειδή τώρα την κάνανε μαζί με την πειραιώς έπρεπε να την αλλάξω και μου έδωσαν καινούργια, Στο ebay πρέπει να βάλω την καινούργια τώρα και να ξανακάνω την διαδικασία με κωδικό από την τράπεζα κλπ? ξέρετε?

 

 

άλαξε τα στοιχεία στο paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά είχα prepaid atebank και επειδή τώρα την κάνανε μαζί με την πειραιώς έπρεπε να την αλλάξω και μου έδωσαν καινούργια, Στο ebay πρέπει να βάλω την καινούργια τώρα και να ξανακάνω την διαδικασία με κωδικό από την τράπεζα κλπ? ξέρετε?

 

 

Η παλιά καρτα προφανώς εχει λήξει, βάζεις την νεα, χωρις βέβαια να αλλάξεις τίποτα απο τα στοιχεια σου πάρα μόνο να κάνεις add την νέα, αν εχει τον ιδιο αριθμό, τοτε δεν χρειάζεσαι ουτε επιβεβαίωση, αν ειναι τελείως διαφορετική τοτε χρειάζεται verification

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο έκανα άλλαξα τα στοιχεία εντελώς γιατι άλλαξα και αριθμό απλα πήγα στην τράπεζα για να μου πουν τον αριθμό για ενεργοποιηθεί ή κάρτα αλλα ακόμα δεν μου εχει έρθει εμαιλ!! Απο τν Τετάρτη, να ανησυχήσω?

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μια βοήθεια παρακαλώ: έφτιαξα λογαριασμό στο paypal για να πάρω ένα κινητό από το e-bay και δεν βλέπω καθόλου λεφτά μέσα στην κάρτα μου. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο ή απλώς θέλει λίγο χρόνο να συγχρονιστεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να φέρω κάτι από U.S., και εκτός από τιμή και P&P, βλέπω και άλλες δύο χρεώσεις. Δεν ξέρω, όμως, αν είναι extra χρεώσεις.

 

a. import charges:€12,87 (amount confirmed at checkout)

b. Seller charges VAT for items sent to: MA (6.25%)

 

Τιμή προϊόντος:€26,00

P&P:€13,00

 

Έχοντας αυτά σαν δεδομένα, μπορείτε να μου πείτε πόσο θα μου κοστίσει, τελικά, η αγορά;

 

p.s. Τί είναι αυτά τα import charges και VAT for items sent to ΜΑ;

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα θελω να κανω και εγω μια ερωτηση.Θελω να αγορασω κατι απο το ebay αμερικης και αυτο κοστιζει 40 ευρω και  αυτος θελει 30 ευρω να το στειλει ελλαδαΑυτο το ποσο το  βγαζει αυτοματα ,Εχω συγγενεις στην αμερικη και καθως αυτος δηλωνει  free shipping εντος ΗΠΑ  ειπα να το στειλω σε αυτους και να μου το στειλουν εκεινοι καποια στιγμη .Αν το κανω  buy now θα μου προσθεσει αυτοματα και τα μεταφορικα..,υπαρχει καποιος τροπος να το αγορασω με τιμη  ΗΠΑ  χωρις μεταφορικα και να του πω να το στειλει εκει;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...