Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@mercu   Τα πάντα ειναι θέμα τύχης με το τελωνείο, το μονο σίγουρο ειναι οτι αν κάποιο αντικείμενο έρθει με USPS θα εχεις χρεωση απο το τελωνείο.

 

Εχω πάρει απο κινα, αμερικη πράγματα αξιας και ποτε δεν έτυχε να πληρώσω τελωνείο.

 

Στο πίσω μερος του μυαλού σου βέβαια, πρέπει να εχεις την σκέψη, οτι δεν μπορεί να αποφύγεις τους δασμους

 

ΥΓ καλή τυχη στις αγορές σου, προσπάθησε στην αρχη να αγοράζεις πράγματα άξιας μόνο από χώρες εντός εε

καλισπερα νικο πχ τι εχεις αγορασει;  ειναι αναλογα πως θα συσκευαστει...αν συσκευασετει παρα πολυ καλα και δεν ανοιγει ευκολα δεν θα μπουν στον κοπο να το ανοιξουν γιατι ετσι και αλλιως τα βλεπουν ολα με λειζερ... αλλα σαφως δεν μπορεις να παρεις ευκολα πχ ενα ipad η ενα λαπτοπ... καταρχην μπορει και να σπασει...

 

καλισπερα νικο πχ τι εχεις αγορασει;  ειναι αναλογα πως θα συσκευαστει...αν συσκευασετει παρα πολυ καλα και δεν ανοιγει ευκολα δεν θα μπουν στον κοπο να το ανοιξουν γιατι ετσι και αλλιως τα βλεπουν ολα με λειζερ... αλλα σαφως δεν μπορεις να παρεις ευκολα πχ ενα ipad η ενα λαπτοπ... καταρχην μπορει και να σπασει...

ειμαι πωλητης στο ebay εχω πουλησει μεχρι τωρα 50 ειδη αλλα ποτε δεν γραφω ως δωρο καποιο δεμα..  να ασφαλισω το δεμ ασε μικροτερη αξια ναι το εχω κανει... κοστιζαν 120 ευρω και εγραψα οτι κοστιζουν 30 ευρω και αυτο μονο βραζιλια.

 

(πρωτη αγορα απο ebay)

εχω παραγγειλει αυτο  το προιον, και εχω δηλωσει τη διευθυνση του σπιτιου μου, που ομως τα πρωινα δεν ειναι κανεις εκει για να κανει την παραλαβη. Συνηθως πρωι δεν ερχονται, και αν ναι πως θα γινει η παραλαβει τωρα; 

εχεις παει κηνιτο για να καταλαβουμε; θα στο στειλι φυσικα συστημενο οποτε οταν σου ερθει χαρυι απο ελτα πας μες τατυοτιτσα και το παιρνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

να σας ρωτησω κατι παιδια

εχω βρει  καποια πραγματα σε δημοπρασια και μιλησα με τον πλωλητη και τα στελνει ελλαδα κανονικα απλα στην αγγελια δεν εχει αλλαξει οτι στελνει ελλαδα απλα λεει οτι μπορεις να πας να τα παραλαβεις στον χωρο του εγω τωρα θα μπορω να πονταρω;

δευτερον στην περιγραφη λεει οτι δουλευουν και μετα λεει δεν προσφερετε καμια εγγυση αν πχ δεν μου τα στειλει η μου στειλει αδειο πακετο εγω θα μπορω να παρω τα λεφτα πισω;

βοηθηστε με παιδια θελω να πονταρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοηθηστε με παιδια θελω να πονταρω

μηλισε με τον πωλητη να βαλει την ελλαδα σαν χωρα αποστολης αλλα ... δοκιμασε να πονταρεις αν σου βγαζει οτι δεν μπορεις μιλα ξανα με τον πωλητη και πες τυ δεν μπορω να δωσω προσφορα.. αν θελει θα βαλει και την ελλαδα αν παλι δεν την βαλει προφανος δεν θελει να πουλησει στην ελλαδα... και εγω σαν πωλητης αποκλειω καποιες χωρες αλλα αφρικη κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοηθηστε με παιδια θελω να πονταρω

τα μεταχειρισμενα δεν εχουν εγγύηση, αλλα δεν υπαρχει και κανείς πωλητης που να δινει εγγύηση έστω και σε καινούργιου, για την εγγύηση ειναι υπεύθυνες οι εταιρείες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω ένα PSU tester. Έχετε να προτείνετε κάτι από eBay (έως €20-€25);

thermaltake tester

Υπάρχουν και ποιό φθηνά, αλλά εγώ "ψηφίζω" thermaltake

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί κάνει αυτό το μαραφέτι?

ακριβως και εγω αυτο θελω να ρωτησω.... τι ειναι αυτο; :)

 

στο ebay apo oti eida exei kai me 10  ευρω  αυτο που θελεις. δες το...

HOT Digital LCD Computer 20/24 Pin PSU ATX SATA HD HDD CDROM Power Supply Tester απο αμερικη..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί κάνει αυτό το μαραφέτι?

Μετράει της τάσης από το psu,αν δέν ανάβουν πράσινα τα λαμπάκια σε κάποιες απο της ενδείξεις,υπάρχει "θέμα" με το psu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να μην παρεις ενα πολυμετρο που θα εχει και περισσοτερες λειτουργιες, και κοστιζει και λιγοτερο?

 

πχ εγω εχω αυτο http://www.ebay.com/itm/New-LCD-Digital-Multimeter-DT830B-not-include-battery-/220615059069?pt=US_Battery_Testers&hash=item335daea67d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συνηθιζω να αγοραζω ακριβα πραγματα απο ebay και  κατι ψιλα που εχω αγορασει μεχρι 30-40 ευρω εχω πληρωσει 3 ευρω "εκετελωνιστικα" εξοδα χωρις αλλη αιτιολογια.

 

Τωρα...Επειδη δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες ρωταω για ενα φιλο που θελει να αγορασει μεσω πιστωτικης απο Αμερικη ενα εξαρτημα για μηχανημα ηχου ή καπως ετσι που κανει σε ευρω γυρω στα 500 ευρω.

 

Θα πληρωσει τελωνειο ?? Πως υπολογιζεται αυτο ??

 

Πηρα στο  τελωνειο του αεροδρομιου αλλα μου ελεγαν αρες μαρες.....

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μου ήρθε μαιλ μόλις τώρα απο paypal και μου λεεί οτι αλλάζει το user agreedment και να αποδεκτώ το νέο κλπ.

ισχύει ή ειναι hoax?

τι αλλάζει στο pp?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...