Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

(πρωτη αγορα απο ebay)

εχω παραγγειλει αυτο  το προιον, και εχω δηλωσει τη διευθυνση του σπιτιου μου, που ομως τα πρωινα δεν ειναι κανεις εκει για να κανει την παραλαβη. Συνηθως πρωι δεν ερχονται, και αν ναι πως θα γινει η παραλαβει τωρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε δηλαδή τι να πω, ο άνθρωπος σε εξυπηρέτησε και εσύ το σκέφτεσαι, τα χρήματα είναι στο παυπαλ, μήνυμα για την επιστροφή πήρες, τι αλλο θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(πρωτη αγορα απο ebay)

εχω παραγγειλει αυτο  το προιον, και εχω δηλωσει τη διευθυνση του σπιτιου μου, που ομως τα πρωινα δεν ειναι κανεις εκει για να κανει την παραλαβη. Συνηθως πρωι δεν ερχονται, και αν ναι πως θα γινει η παραλαβει τωρα; 

 

 

Το link οδηγεί στην πρώτη σελίδα του forum.

Δεν λες, όμως, με ποιο τρόπο θα παραδοθεί αυτό που έχεις αγοράσει (ΕΛΤΑ ή courier).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το link οδηγεί στην πρώτη σελίδα του forum.

Δεν λες, όμως, με ποιο τρόπο θα παραδοθεί αυτό που έχεις αγοράσει (ΕΛΤΑ ή courier).

οριστε το σωστο λινκ .

Η αποστολη θα γινει με Standard Int'l Postage, τι σημαινει πρακτικα αυτο ομως δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πωλητής τη στέλνει από την Αγγλία με απλό ταχυδρομείο, προφανώς σε μικρό φάκελο, τον οποίο θα φέρει ο ταχυδρόμος.

Το θέμα παραλαβής του φακέλου είναι αποκλειστικά δικό σου και εεξαρτάται από τον τρόπο που παραλαμβάνεις την αλληλογραφία σου μέχρι σήμερα, είτε σε γραμματοκιβώτιο είτε μαζί με την υπόλοιπη των ενοίκων της πολυκατοικίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια την βοηθεια σας σα παρακαλω πολυ........... ειμαι πωλητης εδω και δυο χρονια στο ε-βαυ... αγορασε ενας απο αγγλια δυο αρωματα απο εμενα... εκανε την πληρωμη κανονικα.. εστειλα μηνυμα στον αγγλο που τελικα ηταν τουρκος που ζει στην αγγλια...   και του ειπα οτι δεν μπορω να κανω καποια μεφαλη εκπτωση γιατι τα αρωματα ειναι βαρια. δεν απαντησε..  μετα απο δυο ωρες ενω τα χρηματα του υπηρχαν στο παυπαλ μου και στο λογαριασμο μου...  εκαναν φτερα......... ο κυριος ανοιξε υποθεση στο εβαυ και με μια δικαιολογια οτι η αγορα που εγινε δεν εγινε με την εγκριση του... το παυπαλ μου ζητησε πληροφοριες... ειπα πως ναι με πληρωσε υπηρχαν τα χρηματα αλλα τα χρηματα δεν τα πηρα...  εγω  σαν πωλητης τι αλλο να κανω; ειναι λιγο μεγαλο το ποσο ειναι δυο σανελ αρωματα και μλαμε για 120-130 ευρω, η υποθεση  σαφως εξεταζετε απο το παυπαλ  μου εστειλαν και μηνυμα.. τι μπορω να κανω .... αλλο αν ξερει καποιος να μου πει σας παρακαλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουστε βρηκα ενα προιν σε δημοπρασια αλλα τελικα βρηκα αλλο καλυετρο και δε το θελω αυτο και ως τωρα ειμαι πρωτος

μπορω να κανω κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω αν ξερει καποιος να μου πει.. πανω στο θεμα που αναφερω ποιο πανω... στο παυπαλ και απο την καρτα του υπαρχει μια αναμονη στα χρηματα που εστειλε....απο οτι καταλαβαινω τα εχει κρατησει το παυπαλ αλλα εμενα ... στο ολο θεμα τι με μπλεκει το παυπαλ... να απαντησω σε τι΄αφου προφανος βλεπουν οτι δεν τραβηξα χρηματα του στην τραπεζα μου...



μαλεσινα....μπορεις να ζητησεις απο τον πωλητη να σου κανει ακυρωση... μπορει και ειναι πανευκολο... θα αποδεχθεις την ακυρωση εσυ ομως για να παρει ο πωλητης τα χρηματα απο το εβαυ για την λιστα που εβαλε..



ακουστε βρηκα ενα προιν σε δημοπρασια αλλα τελικα βρηκα αλλο καλυετρο και δε το θελω αυτο και ως τωρα ειμαι πρωτος

μπορω να κανω κατι;

θα ζητησεις απο των πωλητη να σου κανει ακυρωση απλα γιατι βρηκες κατι αλλο σε καλυτερη τιμη θα ζητησεις χιλια συγνωμη ... απο τον πωλητη... και θα δεχθεις την ακυρωση που θα σπυ στειλει ο ιδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια την βοηθεια σας σα παρακαλω πολυ........... ειμαι πωλητης εδω και δυο χρονια στο ε-βαυ... αγορασε ενας απο αγγλια δυο αρωματα απο εμενα... εκανε την πληρωμη κανονικα.. εστειλα μηνυμα στον αγγλο που τελικα ηταν τουρκος που ζει στην αγγλια...   και του ειπα οτι δεν μπορω να κανω καποια μεφαλη εκπτωση γιατι τα αρωματα ειναι βαρια. δεν απαντησε..  μετα απο δυο ωρες ενω τα χρηματα του υπηρχαν στο παυπαλ μου και στο λογαριασμο μου...  εκαναν φτερα......... ο κυριος ανοιξε υποθεση στο εβαυ και με μια δικαιολογια οτι η αγορα που εγινε δεν εγινε με την εγκριση του... το παυπαλ μου ζητησε πληροφοριες... ειπα πως ναι με πληρωσε υπηρχαν τα χρηματα αλλα τα χρηματα δεν τα πηρα...  εγω  σαν πωλητης τι αλλο να κανω; ειναι λιγο μεγαλο το ποσο ειναι δυο σανελ αρωματα και μλαμε για 120-130 ευρω, η υποθεση  σαφως εξεταζετε απο το παυπαλ  μου εστειλαν και μηνυμα.. τι μπορω να κανω .... αλλο αν ξερει καποιος να μου πει σας παρακαλω...

 

Νομίζω ότι έχεις ανοίξει topic με το ίδιο θέμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ληξη τι κανω;



των ρωτησα για τα μεταφορικα και μου εστειλε το πρακατω δηλαδη μου εχει παρει τα λεφτα;

 

Hello to Greece!
The shipment will cost 9,00? and it is no problem. I'll send it, when I have the complete amount of money.

Have fun and all the best!
Regards,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ληξη τι κανω;

 

των ρωτησα για τα μεταφορικα και μου εστειλε το πρακατω δηλαδη μου εχει παρει τα λεφτα;

 

Hello to Greece!

The shipment will cost 9,00? and it is no problem. I'll send it, when I have the complete amount of money.

 

Have fun and all the best!

Regards,

 

Τον ρώτησες για τα μεταφορικά και σου απάντησε.

Όταν λήξει η δημοπρασία και αναδειχθείς πλειοδότης, θεωρητικά, πρέπει να αγοράσεις το αντικείμενο.

 

Εάν δεν το πληρώσεις, ο πωλητής θα ανοίξει θέμα και θα ζητάει την καταβολή των χρημάτων.

Οι επιλογές που έχεις δεν είναι πολλές, αλλά εάν επιμείνεις να μην πληρώσεις και η αγορά έχει γίνει μέσω μεγάλου οργανισμού, όπως πχ ebay, θα "μαυρίσει" το προφίλ σου, ως αγοραστής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...