Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι πρωτου πληρωσεις σε ξανα ρωταει εαν ειναι ολα σωστα..και μετα πληρωνεις!

οτι διευθηνση δηλωσεις στο ebay εκει θα ερθει!

το paypal ειναι του ebay

 

Στην διεύθυνση του παυπαλ έρχονται τα αντικείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στην διεύθυνση του παυπαλ έρχονται τα αντικείμενα.

 

Όχι, απαραίτητα, όπου δηλώσεις πάνε. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά τι εννοείς. Ή εκτός αν υπάρχουν πωλητές που λένε ότι στέλνουν αποκλειστικά στην ίδια διεύθυνση (δε μου χει τύχει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, απαραίτητα, όπου δηλώσεις πάνε. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά τι εννοείς. Ή εκτός αν υπάρχουν πωλητές που λένε ότι στέλνουν αποκλειστικά στην ίδια διεύθυνση (δε μου χει τύχει).

 

ναι η ποιο πολυ πωλητες στελνουν με την διευθηνση του paypal..ισως καποιοι κανουν εξαιρεσεις πανω σε αυτο!!

 

** edit..

εγω μπερδυτηκα φιλε νικο γιατι εχω της ιδιες διευθηνσεις!

με του παυπαλ στελνει ο πωλητης οταν του ερχεται στο εμαιλ του οτι πληρωθηκε με την αγορα του προιοντος απο τον ενδιαφερομενο αγοραστη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η ποιο πολυ πωλητες στελνουν με την διευθηνση του paypal..ισως καποιοι κανουν εξαιρεσεις πανω σε αυτο!!

[...]

 

Καμιά 15αριά παραγγελίες έχω όλες κι όλες από ebay από διαφορετικούς πωλητές, ποτέ δεν έχω βάλει σαν διεύθυνση αποστολής τη δική μου και δεν συνάντησα πρόβλημα ως σήμερα. Διαφορετικές περιοχές, πόλεις και ονόματα παραληπτών κάθε φορά (συνήθως παραγγέλνω για φίλους αλλά ακόμα και τα δικά μου, δεν τα στέλνω εκεί που μένω από το φόβο τον ελαφροχέρηδων).

 

Παίζει να πεσα σε βολικούς πωλητές, τι να πω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαλει ακριβως τις ιδιες διευθυνσεις και στα 2 καθως και το ονομα μου με λατινικους χαρακτηρες οπως στην ταυτοτητα...

προχωραω στην αγωρα και θεος βοηθος!

καθε αρχη και δυσκολη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η ποιο πολυ πωλητες στελνουν με την διευθηνση του paypal..ισως καποιοι κανουν εξαιρεσεις πανω σε αυτο!!

 

** edit..

εγω μπερδυτηκα φιλε νικο γιατι εχω της ιδιες διευθηνσεις!

με του παυπαλ στελνει ο πωλητης οταν του ερχεται στο εμαιλ του οτι πληρωθηκε με την αγορα του προιοντος απο τον ενδιαφερομενο αγοραστη!

 

Ακριβώς

 

Υπάρχουν περιπτώσεις αγορών που το εβαυ είναι του Α και πληρώνει ο Β, το αντικείμενο (χωρίς καμία περαιτέρω διευκρίνηση) θα πάει στην διεύθυνση του παυπαλ.

 

Εδιτ

Εκτός αν ο κάτοχος του παυπαλ πει να το στείλουν στην διεύθυνση του εβαυ.

 

Από εκει και περα μπορεί σαφώς να παίξεις με τους πωλητες, αλλα να ξέρετε οτι σε περίπτωση που στραβώσει κατι το παυπαλ ζητάει απο τον πωλητή να του πει αν το αντικείμενο εστάλει στην διεύθυνση του παυπαλ.

 

Αν πάρει αρνητική απάντηση απο τον πωλητή(εχει σταλεί αλλου δλδ) τοτε τα χρήματα επιστρέφονται στον αγοραστή χωρις καμία αλλη διευκρίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά 15αριά παραγγελίες έχω όλες κι όλες από ebay από διαφορετικούς πωλητές, ποτέ δεν έχω βάλει σαν διεύθυνση αποστολής τη δική μου και δεν συνάντησα πρόβλημα ως σήμερα. Διαφορετικές περιοχές, πόλεις και ονόματα παραληπτών κάθε φορά (συνήθως παραγγέλνω για φίλους αλλά ακόμα και τα δικά μου, δεν τα στέλνω εκεί που μένω από το φόβο τον ελαφροχέρηδων).

 

Παίζει να πεσα σε βολικούς πωλητές, τι να πω :)

 

ισως να γινετε δεν το γνωριζω..παντως εγω οταν φιλοι μου θελουν κατι απο ebay ερχονται στο σπιτι μου και μετα τα παω!

 

** εχω 74 αγορες ολες ..μονο με εναν κωλογερμαναρα την "εφαγα"..και δεν ημουν ο μονος που εστελνε αλλα πραγματα!!

ολα τα αλλα που εχω αγορασει κανενα προβλημα!

 

εχω βαλει ακριβως τις ιδιες διευθυνσεις και στα 2 καθως και το ονομα μου με λατινικους χαρακτηρες οπως στην ταυτοτητα...

προχωραω στην αγωρα και θεος βοηθος!

καθε αρχη και δυσκολη :P

 

μην φοβασαι τπτ..προχωρα! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως να γινετε δεν το γνωριζω..παντως εγω οταν φιλοι μου θελουν κατι απο ebay ερχονται στο σπιτι μου και μετα τα παω!

 

** εχω 74 αγορες ολες ..μονο με εναν κωλογερμαναρα την "εφαγα"..και δεν ημουν ο μονος που εστελνε αλλα πραγματα!!

ολα τα αλλα που εχω αγορασει κανενα προβλημα!

 

 

 

μην φοβασαι τπτ..προχωρα! :-D

 

ευχαριστώ όλους για την ψυχολογική η παραγγελία έφυγε :P

μόλις πήρα το confirmation mail απο το ebay.

μήπως ξέρετε αν έχει tracking το δέμα? τέλος είναι απο κίνα,σε πόσο να υπολογίσω περίπου οτι θα έρθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο θα το δεις κατα την εξελιξη της παραγγελιας σου μεσα στο ebay!

η μερες ειναι αναλογως..

εχω παραγγειλει απο αμερικη..και μου ηρθε νωριτερα απο οτι κανει απο την αγγλια!

μεσολαβουν και η γιορτες τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

θελω να παρω κατι απο το ιταλικο ebay και εχω στειλει μυνημα γιατι στελνει μονο ιταλια αλλα ο πωλητης δεν εχει απαντησει ακομη

και ειναι δημοπρασια οποτε καταλαβαινεται

εψαξα και ειδα οτι υπαρχουν εταιριες που σου δινουν μια διευθυνση απο την καθε χωρα και πηγαινει η μεταφορικη και το παιρνει και μετα στο στελνει ελλαδα

ξερετε καμια;

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/84271-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-ebay/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

θελω να παρω κατι απο το ιταλικο ebay και εχω στειλει μυνημα γιατι στελνει μονο ιταλια αλλα ο πωλητης δεν εχει απαντησει ακομη

και ειναι δημοπρασια οποτε καταλαβαινεται

εψαξα και ειδα οτι υπαρχουν εταιριες που σου δινουν μια διευθυνση απο την καθε χωρα και πηγαινει η μεταφορικη και το παιρνει και μετα στο στελνει ελλαδα

ξερετε καμια;

http://www.iphonehel...γοράς-στο-ebay/

 

γιατι μονο ιταλια το βρισκεις;;

δεν το γνωριζω.συνηθως η πωλητες εαν δεν "απαντουν" ισως να μην μπορουν να στειλουν!

μονο εαν σου πει οτι (ναι πληρωσε με και ελα να το παρεις με δικα σου εξοδα)

αλλα πρεπει πρωτα να ερθεις σε επαφη με τον πωλητη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κινεζικα ειπαμε δεν εχουν tracking code? Κατι τετοιο θυμαμαι απο παλια, αλλα σε μια παραγγελια που κανα τελευταια ζητησα και μου στειλε, αλλα στην αναζητηση δεν δειχνει να κινειται η παραγγελια. Και κοντευω ενα μηνα, και μετα παμε Χριστουγεννα οποτε με βλεπω να ανοιγω dispute...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

θελω να παρω κατι απο το ιταλικο ebay και εχω στειλει μυνημα γιατι στελνει μονο ιταλια αλλα ο πωλητης δεν εχει απαντησει ακομη

και ειναι δημοπρασια οποτε καταλαβαινεται

εψαξα και ειδα οτι υπαρχουν εταιριες που σου δινουν μια διευθυνση απο την καθε χωρα και πηγαινει η μεταφορικη και το παιρνει και μετα στο στελνει ελλαδα

ξερετε καμια;

http://www.iphonehel...γοράς-στο-ebay/

 

δεν μας λες τι ειναι αυτο που θελεις να πάρεις, γιτι ολα αυτα που λες εχουν κοστος και δεν ξερω αν υπάρχουν στην Ιταλια τέτοιες εταιρείες που να παρέχουν local διευθύνσεις.

 

Αν είναι τοσο ακριβό και το εχεις βρει σε τοσο ελκυστική τιμη που αξίζει, τι να πω ψαχ' το

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...