Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια SOS.. μου εστειλαν αποζημειωση αλλα ειχα χρησιμοποιησει prepaid gift card τι γινεται θα χάσω τα λεφτα μου?Το ηλιθιο το ebay εστειλε τα λεφτα της αποζημειωσης αλλα το ebay τα εστειλε στην prepaid gift card....sos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά πως γίνεται το feedback; είναι αυτό που αφήνεις αξιολόγηση θετική ουδέτερη κλπ;

 

 

αυτό ειναι ναι..για να κανεις φιτμπακ πας στο προφιλ αυτου που θες λογικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ειναι ναι..για να κανεις φιτμπακ πας στο προφιλ αυτου που θες λογικα

 

και για να αφήσεις πέντε αστέρια που σου λένε; που είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω ένα keyboard γιά laptop στο eBay? Έχω ψάξει πάρα πολύ και δεν τα καταφέρνω. Ίσως κάποιος που έχει μεγαλύτερη εμπειρία στο searching με βοηθήσει.

 

Έχω το ACER Aspire 5930G/5930Z series.

Το keyboard στο κάτω μέρος γράφει:NSK-AKAOL , version:Greek

 

Στο searching βρίσκω πληκτρολόγια, αλλά δε μπορώ να βρω Greek version. Σ' αυτό θα ήθελα βοήθεια.

 

Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να αφήσεις πέντε αστέρια που σου λένε; που είναι;

Όταν κάνεις την αγορά σου εμφανίζεται στο "Μy ebay" δίπλα απ την αγορά σου μια επιλογή να αφήσεις feedback .Πατάς εκεί και σε πάει σε μια σελίδα που έχει ένα κενό περίγραμμα για να γράψεις τις εντυπώσεις σου και ακριβώς από κάτω 4-5 κατηγορίες που δίπλα έχουν αστεράκια.πχ πώς κρίνεις την επικοινωνία σου με τον πωλητή...αν είσαι ευχαριστημένος με το πόσο γρήγορα σου έστειλε το αντικείμενο κτλ κτλ δίπλα αν βάλεις το mouse πάνω απ τα αστεράκια αυτά κιτρινίζουν...επιλέγεις πόσα να δώσεις και πατάς (5 αστέρια= πλήρως ικανοποιημένος ) κ.ό.κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια SOS.. μου εστειλαν αποζημειωση αλλα ειχα χρησιμοποιησει prepaid gift card τι γινεται θα χάσω τα λεφτα μου?Το ηλιθιο το ebay εστειλε τα λεφτα της αποζημειωσης αλλα το ebay τα εστειλε στην prepaid gift card....sos

 

ρε παιδια πειτε μου κ μενα καιγομαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνεις την αγορά σου εμφανίζεται στο "Μy ebay" δίπλα απ την αγορά σου μια επιλογή να αφήσεις feedback .Πατάς εκεί και σε πάει σε μια σελίδα που έχει ένα κενό περίγραμμα για να γράψεις τις εντυπώσεις σου και ακριβώς από κάτω 4-5 κατηγορίες που δίπλα έχουν αστεράκια.πχ πώς κρίνεις την επικοινωνία σου με τον πωλητή...αν είσαι ευχαριστημένος με το πόσο γρήγορα σου έστειλε το αντικείμενο κτλ κτλ δίπλα αν βάλεις το mouse πάνω απ τα αστεράκια αυτά κιτρινίζουν...επιλέγεις πόσα να δώσεις και πατάς (5 αστέρια= πλήρως ικανοποιημένος ) κ.ό.κ

 

εμένα μου λέει μονο καταχωρήστει αξιολόγηση αυτό είναι; βασικά τόσο καιρό το έκανα από το ελληνικό ebay την αξιολόγηση και δεν είχε αστεράκια στο ελληνικό και πήγα τώρα στο ξένο και το βρήκα! Αρα έχει διαφορά από το ελληνικο ebay το feedback? απλά δεν μπορούσα να βάλω αστεράκια βασικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια αν ξερει καποιος να μου απαντησει μια μικρη λεπτομερεια.

εβαλα σημερα μια καινουργια χρεωστικη στο paypal με το add new card.

την εκανα primary και ολα οκ.

απο κατω φυσικα μου εχει την επιλογη για ''link and confirm'' οπου αν το πατησω θα μου παρει τα 3 ευρω για verify.

αν δε το κανω προς το παρον (που και να το κανω δε θα εχει ολοκληρωθει εως αυριο) θα δουλεψει η καρτα για μια συνναλαγη ebay αυριο? ή θα χρειαστει να ξανακανω primary μια αλλη παλια καρτα που εχω ηδη κανει verify?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας παιδιά . Στις 06-06 παράγγειλα ενα pic-web απ το bay από εταιρία που είναι στην Aγγλία κι απ' ότι έλεγε μέσα μου το στείλανε στις 07-06 με royal mail όπως καταλαβαίνεται δεν έχω παραλάβει ακόμα την παραγγελία μου και μετά από αλλεπάλληλα μηνύματα με τον πωλητή στην Αγγλία μου έδωσε και ένα tracking number Που δεν είναι σωστό . Το tracking number που μου έστειλε είναι GB1697340 ενώ στο site της royal mail μου λέει ότι πρέπει να είναι 13 ψηφία το περιμένω ήδη αρκετό καιρό και το θέμα είναι ότι καίγομαι να μου έρθει γιατί είναι μέρος της πτυχιακής μου εργασίας που πρέπει να παραδώσω το Σεπτέμβρη. Τι με συμβουλεύετε να κάνω έχω στείλει ήδη αρκετά mail στην εταιρία αλλά αυτοί λένε ότι το έστειλαν το κόβετε να μην έρχεται!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας παιδιά . Στις 06-06 παράγγειλα ενα pic-web απ το bay από εταιρία που είναι στην Aγγλία κι απ' ότι έλεγε μέσα μου το στείλανε στις 07-06 με royal mail όπως καταλαβαίνεται δεν έχω παραλάβει ακόμα την παραγγελία μου και μετά από αλλεπάλληλα μηνύματα με τον πωλητή στην Αγγλία μου έδωσε και ένα tracking number Που δεν είναι σωστό . Το tracking number που μου έστειλε είναι GB1697340 ενώ στο site της royal mail μου λέει ότι πρέπει να είναι 13 ψηφία το περιμένω ήδη αρκετό καιρό και το θέμα είναι ότι καίγομαι να μου έρθει γιατί είναι μέρος της πτυχιακής μου εργασίας που πρέπει να παραδώσω το Σεπτέμβρη. Τι με συμβουλεύετε να κάνω έχω στείλει ήδη αρκετά mail στην εταιρία αλλά αυτοί λένε ότι το έστειλαν το κόβετε να μην έρχεται!!!!

λιγα ειναι τα ψηφια και η φαση σου βρωμαει. δε δικαιολογειτε τοσο καιρο απο αγγλια. ξαναστειλε μηνυμα στο πωλητη και αν κλεισεις ενα μηνα και δεν εχεις εξελιξη κανε dispute paypal παραθετοντας και τον εσφαλμενο tracking που σου δοθηκε.

 

προσεξε οτι ο πωλητης σου μπορει ηθελημενα να δηλωνει αγγλια αποστολη και να ειναι απο κινα...συμβαινει αραια και που βεβαια τετοιοι πωλητες δε εχουν καλο feedback για αυτον ακριβως το λογο επειδη δεν ειναι ειλικρινεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγα ειναι τα ψηφια και η φαση σου βρωμαει. δε δικαιολογειτε τοσο καιρο απο αγγλια. ξαναστειλε μηνυμα στο πωλητη και αν κλεισεις ενα μηνα και δεν εχεις εξελιξη κανε dispute paypal παραθετοντας και τον εσφαλμενο tracking που σου δοθηκε.

 

 

το θέμα είναι ότι έχει ψιλό score στο ebay η συγκεκριμένη εταιρία και έχει και καλα comments , αυτό με παραξενεύει

 

δες και το αντιστοιχο λινκ http://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&ftab=FeedbackAsSeller&userid=olimexery&iid=271008124862&de=off&items=25&interval=0&mPg=72&page=4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι έχει ψιλό score στο ebay η συγκεκριμένη εταιρία και έχει και καλα comments , αυτό με παραξενεύει

 

δες και το αντιστοιχο λινκ http://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&ftab=FeedbackAsSeller&userid=olimexery&iid=271008124862&de=off&items=25&interval=0&mPg=72&page=4

ναι αξιοπιστη φαινετα. οποτε υποθετουμε οτι η παραγγελια σου χαθηκε πιθανως. ξαναλεω 1 μηνα απο αγγλια δε βλεπω πως μπορει να συμβει ουτε με γαιδουρι να ερχοταν...

 

δεν εχω κατι αλλο να σου πω. εφοσον επικοινωνησες ηδη με εταιρια πηγαινε ανοιξε ενα θεμα στο ebay και οπως προειπα αν δε σου εχει ερθει μεχρι την επομενη δευτερα- τριτη κανε dispute paypal. τι αλλο να κανεις

 

πηγαινε και μια βολτα στο τοπικο σου ελτα δεματων και ρωτα. συνηθως δε δινουν πληροφοριες βεβαια και το μονο που σου λενε οτι μονο με χαρτακι για το δεμα μπορουν να ψαξουν...αλλιως δεν ασχολουντε ακομα και αν το δεμα ειναι διπλα τους δε θα στο πουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αξιοπιστη φαινετα. οποτε υποθετουμε οτι η παραγγελια σου χαθηκε πιθανως. ξαναλεω 1 μηνα απο αγγλια δε βλεπω πως μπορει να συμβει ουτε με γαιδουρι να ερχοταν...

 

δεν εχω κατι αλλο να σου πω. εφοσον επικοινωνησες ηδη με εταιρια πηγαινε ανοιξε ενα θεμα στο ebay και οπως προειπα αν δε σου εχει ερθει μεχρι την επομενη δευτερα- τριτη κανε dispute paypal. τι αλλο να κανεις

 

πηγαινε και μια βολτα στο τοπικο σου ελτα δεματων και ρωτα. συνηθως δε δινουν πληροφοριες βεβαια και το μονο που σου λενε οτι μονο με χαρτακι για το δεμα μπορουν να ψαξουν...αλλιως δεν ασχολουντε ακομα και αν το δεμα ειναι διπλα τους δε θα στο πουν

 

Σε δυο μερες θα κλεισει μήνα δυστυχώς σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου θα δω τι ακριβώς θα κανω αλλα αυτο που με καίει πιο πολυ δεν ειναι ντε και καλά να μου επιστρέψουν τα λεφτά αλλα να μου έρθει το μηχάνημα ... Αν κάποιος αλλος έχει να προσθέσει και κάτι άλλο ευχαρίστως να τον ακούσω..

Και πάλι ευχαριστώ φιλε μου spirtouli

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...