Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να πάρω το Sony Ericsson Stereo Bluetooth Headset HBH-DS970 A2DP

το οποίο βρήκα σε καλή τιμη στο ebay http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160172917655

Σε ερώτηση μου προς τον πωλητή για το αν το αντικείμενο είναι αυθεντικό μου απάντησε:''This is the original item from Sony Ericsson Asia''

Επειδή έχω ακούσει ο κυκλοφορούν μαιμούδες απο Ασία λέτε να είναι ΟΚ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θέλω να πάρω το Sony Ericsson Stereo Bluetooth Headset HBH-DS970 A2DP

το οποίο βρήκα σε καλή τιμη στο ebay http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160172917655

Σε ερώτηση μου προς τον πωλητή για το αν το αντικείμενο είναι αυθεντικό μου απάντησε:''This is the original item from Sony Ericsson Asia''

Επειδή έχω ακούσει ο κυκλοφορούν μαιμούδες απο Ασία λέτε να είναι ΟΚ;

 

Ο πωλητής έχει πάνω από 11.000 feedback, πάνω από 11.000 διαφορετικούς πελάτες δηλαδή, πράγμα που σημαίνει ότι είτε πουλάει πολύ καλές μαϊμούδες είτε ότι είναι original. Τείνω προς το δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πωλητής έχει πάνω από 11.000 feedback, πάνω από 11.000 διαφορετικούς πελάτες δηλαδή, πράγμα που σημαίνει ότι είτε πουλάει πολύ καλές μαϊμούδες είτε ότι είναι original. Τείνω προς το δεύτερο.

 

Ή έχει πουλήσει 11.000 μπρελόκ...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω το Sony Ericsson Stereo Bluetooth Headset HBH-DS970 A2DP

το οποίο βρήκα σε καλή τιμη στο ebay http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160172917655

Σε ερώτηση μου προς τον πωλητή για το αν το αντικείμενο είναι αυθεντικό μου απάντησε:''This is the original item from Sony Ericsson Asia''

Επειδή έχω ακούσει ο κυκλοφορούν μαιμούδες απο Ασία λέτε να είναι ΟΚ;

Εχεις δει τιποτα original ηλεκτρονικα να ειναι φτιαγμενο πουθενα αλλου εκτος απο Κινα και λοιπες Ασιατικες χωρες? Φασον δουλευουν οι Κινεζοι για ολες τι μεγαλες εταιριες και φτιαχνουν παραλληλα και τις δικες τους μαιμουδες που ειναι τα ιδια πραγματα αλλα χωρις τη φιρμα :-) Παραγγελια στο αμερικανικο site της ΗΡ εκανα για ενα customizable laptop, μου δωσανε στο περιπου ημερομηνια που θα ηταν ετοιμο,και το laptop ηρθε κατ ευθειαν απο τη Κινα στη διευθυνση που ειχε δηλωθει στις ΗΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

 

θελω να αγορασω αυτη την μηχανη.

http://cgi.ebay.com/Panasonic-LUMIX-DMC-FX100-Silver-Black-Gold-12MP-NEW_W0QQitemZ250179766961QQihZ015QQcategoryZ146258QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ShippingPayment

 

αξιζει?ο πωλητης ειναι αξιοπιστος ?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας

 

θελω να αγορασω αυτη την μηχανη.

http://cgi.ebay.com/Panasonic-LUMIX-DMC-FX100-Silver-Black-Gold-12MP-NEW_W0QQitemZ250179766961QQihZ015QQcategoryZ146258QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ShippingPayment

 

αξιζει?ο πωλητης ειναι αξιοπιστος ?

 

ευχαριστω

Ο πωλητης ειναι αψογος και η τιμη πολυ καλη. Απλα προσεξε αυτους τους ορους που εχει:

USA, Canada, UK buyers: If paying via PayPal, the buyer's PayPal shipping address must have the "Confirmed" status. If your address is not confirmed, please contact us before purchasing. If your address in the PayPal payment does not have the "Confirmed" status, then the payment will be not be accepted and will be refunded. After that, the buyer will need to re-send payment with a "Confirmed" address status.

Buyers not living in USA, Canada, or UK please contact the seller before purchasing

 

Υπολογισε επισης το ενδεχομενο (το πιθανοτερο) να πληρωσεις τελωνειο που μπορει να ειναι τσουχτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Εχω Paypal personal verified account συνδεδεμενο με πιστωτικη καρτα της Eurobank. Μπορω να στειλω απο το Paypal χρηματα σε τραπεζικο λογαριασμο (εχω το IBAN) εξωτερικου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και εδω τι λεει ο ανωτερω πωλητης :

 

Depending on the buyer's country, there may be VAT/Duty import tax fees. Buyer is responsible for VAT/Duty import tax fees.

 

οποτε εχε και αυτο υποψη. Ειχα παραγγειλει απο Ιαπωνια μεσω ΕBAY την FZ7. Μου εβαλε εικονικη αξια 45 λιρες Αγγλιας και οτι η καμερα ειναι χαλασμενη. Την πηρα με 300 ευρω οταν εδω Ελλαδα ηρθε μετα απο μηνες και εκανε 430 ευρω. Τελωνειο δεν πληρωσα καθολου. Μεσα σε 4-5 μερες ηρθε στα χερια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Εχω Paypal personal verified account συνδεδεμενο με πιστωτικη καρτα της Eurobank. Μπορω να στειλω απο το Paypal χρηματα σε τραπεζικο λογαριασμο (εχω το IBAN) εξωτερικου?

Σε τραπεζικο λογαριασμο οχι. Μονο σε αλλο paypal account

 

exo ipopsin m pos tha tou po na to balei os gift kai axia mikri.apla skeftome oti i epomeni pio ftini pou brika einai 50 euro akriboteri.stin ellada kanei 470 peripou

Η μικροτερη αξια ειναι μια λυση οχι βεβαια απολυτα εγγυημενη,αλλα με πολλες πιθανοτητες. Η αξια της καμερας εδω ειναι περιπου 400ε

http://www.pixmania.com/gr/gr/s_action/search/index.html

 

 

 

Παρήγγειλα ένα laptop από Hong Kong. 311 pounds + 75 έξοδα. Πόσα λέτε θα πληρώσω σε τελωνεία;

Μπορει τιποτα,μπορει χοντρικα 150ε μπορει και πανω απο 200 αν στο εστειλαν με fedex

και μεσολαβησουν εκτελωνιστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει τιποτα,μπορει χοντρικα 150ε μπορει και πανω απο 200 αν στο εστειλαν με fedex

και μεσολαβησουν εκτελωνιστες

Δεν έχω πληρώσει ακόμα. Αυτό εδώ κέρδισα.

 

Σκέφτομαι ότι ίσως είναι καλύτερα να δώσω 600 και να πάρω αυτό και να αγοράσω έξτρα μια φθηνή RAM, και να φάω και μια αρνητική φυσικά, παρά να πληρώσω τα κερατιάτικα στο τελωνείο και αν γίνει κάτι άντε τρέχα στο Hong Kong να το φτιάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To innovator το δινουν χωρις OS απ οτι ειδα στο e-shop. Και μαλλον με τις μεταφορικες εταιριες που χρησιμοποιει ο πωλητης ειδικα με τη fedex θα μπλεξεις ασχημα. Καλυτερα να το ξανασκεφτεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...