Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kalispera sas kyrioi kai kyries...

Den exw 3anagrapsei sto forum allato exw kanei anagnwsi kamia dyo fores.

To thema me to ebay me apasxolouse panta alla den eperna to risko na kanw prosfora gia otidipote giati den ta eixa 3ekathara akoma merika thematakia pou me apasxolousan.

Loipon ekana tin arxi kai ekana mia prosfora gia ena psp apo australia sta 20$ (toso itan i mikroteri prosfora tosa edwsa)...

Twra ama kerdisw ton plistiriasmo ti ginete....

exw ftia3ei logariasmo sto payPal...

Eimai katw apo ta 45$ kai ta e3oda apostolis einai 6$...

Se aftin tin periptwsi perimenw na parw to plistiriasmo stin synexia dinw ta $$$ meso paypal kai perimenw eidopoiitiri apo ton EL.TA....

Euxaristw prokatavolika...

Εφ οσον κερδισεις εσυ το psp, θα παρεις 1 email με οδηγιες κλπ μπλα μπλα,θα σου δινει λινκ για το Paypal ωστε να πληρωσεις, θα πληρωσεις και θα περιμενεις. Εαν κατι παει στραβα η σε καμια εικοσαρια ημερες δεν εχεις παραλαβει το psp, το φορουμ εδω ειναι για βοηθεια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

OK tha perimenw na mou xtypisoun tin porta kai na mou to dwsoun xeri me xeri i tha prepei na paw se kamia terastia apothiki na vrw ton katalilo anthrwpo na to pw tin istoria tis zwis mou kai ama to vrei na mou to dwsei....

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140173525815&_trksid=p3907.m32&_trkparms=tab%3DBidding#ebayphotohosting

Afto edw einai to marafenti.... poia i gnwmi sas???

 

tnx tnx tnx tnx tnx tnx !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK tha perimenw na mou xtypisoun tin porta kai na mou to dwsoun xeri me xeri i tha prepei na paw se kamia terastia apothiki na vrw ton katalilo anthrwpo na to pw tin istoria tis zwis mou kai ama to vrei na mou to dwsei....

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140173525815&_trksid=p3907.m32&_trkparms=tab%3DBidding#ebayphotohosting

Afto edw einai to marafenti.... poia i gnwmi sas???

 

tnx tnx tnx tnx tnx tnx !!!

Η θα το φερουν στη δνση που εχεις δηλωσει στο ΡΡ, η θα ερθει ειδοποιηση απο το ταχυδρομειο της περιοχης για τη παραλαβη. Ο πωλητης δε μου εμπνεει εμπιστοσυνη, αφ ενος γιατι εχει μονο 2 feedback αφ ετερου η περιγραφη που κανει ειναι απαραδεκτη και μαλιστα φαινεται οτι πουλαει τη φωτογραφια και οχι το ιδιο το psp. Καλα θα κανεις να το διευκρινησεις μαζι του και ακομα καλυτερα να κανεις retract δηλαδη να αποσυρεις τη προσφορα σου. Βεβαια απο την αλλη εχεις paypal protection, αλλα γιατι να μπλεκεις? Και μια συμβουλη εφ οσον εισαι νεος, φροντιζε να διαβαζεις παρα πολυ καλα τη περιγραφη του αντικειμενου που θελεις ν αγορασεις, γιατι τιποτα δεν εννοειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK tha perimenw na mou xtypisoun tin porta kai na mou to dwsoun xeri me xeri i tha prepei na paw se kamia terastia apothiki na vrw ton katalilo anthrwpo na to pw tin istoria tis zwis mou kai ama to vrei na mou to dwsei....

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140173525815&_trksid=p3907.m32&_trkparms=tab%3DBidding#ebayphotohosting

Afto edw einai to marafenti.... poia i gnwmi sas???

 

tnx tnx tnx tnx tnx tnx !!!

 

Φίλε μου ο τύπος μάλλον δείχνει να πουλάει ???την φωτογραφία του PS2!!!!Το πράγμα βρωμάει από μακριά.Ευτυχώς που είδα οτι δεν έχει γινει καμια προσφορά μέχρι τώρα.

ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ!!!:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

143 eyrw moy irthe twra mail....

 

TI KANW ZALIZOMAI, LEW NA MIN TO PARW KATHOLOY, PANE TA 120 POY EDWSA....

 

Για ενημέρωσε μας πως ακριβώς έγινε.Σε πήραν τηλέφωνο από το τελωνείο?Το τελωνείο σου έστειλε mail?Αυτά τα 143? σε τι αναλύονται?Φόροι,δασμοί,αποθηκευτρα....

Εχω κι εγώ ενα δέμα από ΗΠΑ και δεν ξέρω αν έχει κολλήσει στο τελωνείο , ούτε και πως μπορώ να το ψάξω.Να περιμένω ειδοποίηση από αυτούς (τελωνείο-αχρείαστη ναναι) ή θα πούνε άστο μωρέ ,δε βαριέσαι τώρα ,θα το ψάξει ο παραλήπτης!!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ο τύπος μάλλον δείχνει να πουλάει ???την φωτογραφία του PS2!!!!Το πράγμα βρωμάει από μακριά.Ευτυχώς που είδα οτι δεν έχει γινει καμια προσφορά μέχρι τώρα.

ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ!!!:shock:

 

 

To ekana retrac! milisa mazi tou kai wntos pulaei tin fwto....

Yparxoun lalakes kai lalakes alla san auton einai dyskolo na 3anapetyxeis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου... Το όριο των 45$ για το αφορολόγητο ισχύει για την τιμή του προϊόντος αποκλειστικά και όχι και για τα μεταφορικά έτσι?? Π.χ. αν θέλω να πάρω 2 μπλούζες των 20$ με 10$ μεταφορικά= 50$ σύνολο δεν θα έχω τελωνείο έτσι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου... Το όριο των 45$ για το αφορολόγητο ισχύει για την τιμή του προϊόντος αποκλειστικά και όχι και για τα μεταφορικά έτσι?? Π.χ. αν θέλω να πάρω 2 μπλούζες των 20$ με 10$ μεταφορικά= 50$ σύνολο δεν θα έχω τελωνείο έτσι??

 

O foros eisagoghs pou tha plhrwseis basizete sto sunoliko poso opote nomizw pws den tha einai ok... Pantos an kapoios kserei na mas pei gia na bebaiothoume.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια στο ε-βαυ επειδη ειμαι νεος κ δε ξερω ειναι μεταχειρισμεναα η καινουρια κι αν ναι το λεει καπου?γτ θελω να παρω ενα ρολοι.αυτο που θελω αλλα γραφουν 1 ευρω κ αλλα 60.τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος άλλος που να ξέρει ρε παιδιά??

Εχω την εντυπωση οτι βασιζεται στην αξια του αντικειμενου, αλλα ο φορος αν βγει,βγαινει πανω στη συνολικη αξια. Αν και ολα θεωρητικα ειναι. Αν εχει ορεξη ο τελωνειακος να δουλεψει, αν δε του χτυπησει στο ματι το πακετο, αν παει για ελεγχο η αφησει να περασουν ολα τα δεματα ετσι και αλλα πολλα αν. Προχτες παρελαβα λαπτοπ χωρις να πληρωσω μια, εσενα θα βρουνε για 2 μπλουζες να πληρωσεις φορο?

 

παιδια στο ε-βαυ επειδη ειμαι νεος κ δε ξερω ειναι μεταχειρισμεναα η καινουρια κι αν ναι το λεει καπου?γτ θελω να παρω ενα ρολοι.αυτο που θελω αλλα γραφουν 1 ευρω κ αλλα 60.τι γινεται?

Φιλε απ οτι φαινεται δεν εισαι μονο νεος, αλλα δεν ασχοληθηκες λιγο να μαθεις και καποια βασικα πραγματα που επιβαλεται να ξερεις. Οταν λες οτι αλλα γραφουν 1 ευρω κι αλλα 60 αυτο σημαινει οτι δε ξερεις καν οτι ειναι δημοπρασιες και το 1 μπορει να φτασει και να περασει τα 60. Επισης στη περιγραφη γραφει αν ειναι μεταχειρισμενο η οχι. Καλο ειναι πριν αρχισεις να "χτυπας", κατσε και διαβασε πως "δουλευει" το ebay στα βασικα τουλαχιστον πραγματα.Δεν ειναι πως δε θελω να βοηθησω,αλλα θα πρεπει να φαω καποιες ωρες και να γραψω και καποιες σελιδες για να πεις οτι επιασες το νοημα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...