Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω δεν ξέρω από πιο από Γερμανία ή Αγγλία κάποια led και διακόπτες, τι μεταφορικά πληρώνω , νομίζω επειδή είναι ευρωπαϊκές χώρες δεν πληρώνω τελώνιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θέλω να αγοράσω δεν ξέρω από πιο από Γερμανία ή Αγγλία

Απο χωρες της Ε.Ε. δεν πληρωνεις ποτε τελωνειο.

Για εξοδα αποστολης κοιτας στη σελιδα του προιοντος κατω κατω εκει π λεει shipping and handling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως καπου ακουσα οτι μεσω paypal μπορω να ακυρωσω την παραγγελια μεσα σε καποιο διαστημα ημερων.ισχυει?και αν ναι κατω απο ποιες προυποθεσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή θέλω να πάρω από αυτόν αυτά τα led και κάτι διακόπτες θα πληρώσω μεταφορικά 6,9E http://cgi.ebay.de/50-5mm-pinke-LEDs-rosa-superhell-2000-mcd-Zubh-zB-12V_W0QQitemZ370094488929QQcmdZViewItemQQptZLicht_Effekte?hash=item562b59bd61&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|301%3A0|293%3A2|294%3A30

ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από VagosM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θέλω να πάρω από αυτόν αυτά τα led και κάτι διακόπτες θα πληρώσω μεταφορικά 6,9E

Μπορεις να πληρωσεις 2.90 με απλο ταχυδρομειο ή 6.90 με courrier DHL.(2 επιλογες δηλαδη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί λίγο. Σκέφτομαι να παρω μια φωτογραφική τσάντα από Ασία μέσω Ebay. Με τα μεταφορικά βγαίνει 80Ε τελική, και ο πωλητής (κατάστημα, 99,6% rating) συμφώνησε να βάλει gift. Το δέμα έχει κάποιον όγκο (όσο ένα κουτί από λαπτοπ περίπου) αλλά είναι λιγότερο από 1,5 κιλό. Το ότι είναι ελαφρύ (παρόλο που είναι ογκώδες) και δεν πρόκειται για ηλεκτρονική συσκευή παίζει κάποιο ρόλο στο να μη πληρώσω φόρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας θα ήθελα μια βοήθεια.

Εκανα μια αγορά στο ιμπει και μετα απο μια ημερα θέλησα να την ακυρώσω αφου ειχα πληρώσει.

Επικοινώνησα με το πωλητή και συμφώνησε.

Μου ήρθε ενα μηνυμα στα εισερχόμενα για να κανω κανσελ το προιον και ελεγε οτι το ιδιο είχε κανει και ο πωλητης.

Το έκανα και οπως υποστηρίζει ο πωλητής μου επέστρεψε τα χρήματα.

 

Το θέμα είναι οτι μου έβγαλε επίσης στο πειπαλ αυτό που βλέπετε παρκάτω στο λινκ...... http://rapidshare.com/files/240323041/paypal.doc

 

Αυτό τι σημαίνει οτι αλήθεια λέει ο πωλητής μου τα επέστρεψε?

Εγω ακόμα λεφτά ομως στην κάρτα που έχω συνδεδεμένη με τον λογαριασμό μου δεν είδα?

οφείλεται σε καθυστερηση του πειπαλ η του πωλητη?

 

Δείτε τα βελάκια στης 29 μαιου πλήρωσα και στησ 01 ιουνίου μου εβγαλε κατι για επιστροφη αλλα εγω δεν εχω παρει χρηματα πισω

 

Εδω είναι οι λεπτομέρειες ....

http://rapidshare.com/files/240326555/pypal1.doc

 

This transaction will appear on your bill as "PAYPAL *DIGITALPART".

επίσης βρήκα αυτή την ένδειξη στις κινησης της κάρτας μου αλλά είναι σε κίνηση που έγινε πληρωμή και οχι να πήρα χρήματα πίσω

Επεξ/σία από abc9510gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θα ήθελα μια βοήθεια.

Εκανα μια αγορά στο ιμπει και μετα απο μια ημερα θέλησα να την ακυρώσω αφου ειχα πληρώσει.

Επικοινώνησα με το πωλητή και συμφώνησε.

Aυτο που γνωριζω ειναι οτι αν σου επιστρεψει χρηματα μεσω παυπαλ ο πωλητης σε 2 εργασιμες μερες θα μπουνε στον τραπεζικο λογαριασμο σου.περιμενε και βλεπεις

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:47 ----------

 

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί λίγο. Σκέφτομαι να παρω μια φωτογραφική τσάντα από Ασία μέσω Ebay. Με τα μεταφορικά βγαίνει 80Ε τελική, και ο πωλητής (κατάστημα, 99,6% rating) συμφώνησε να βάλει gift.

Δεν εχει σχέση ποσο μεγαλο ειναι το δεμα η ποσο βαρυ.

Αν δηλωθει gift τοτε εχει πολλες πιθανοτητες να μην περασει τελωνειο.Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μια απορία στην εγγραφη μένω σε ένα χωριο όπου δεν έχουμε οδό(Street address):confused: τι να κάνω να το αφήσω κενό??

 

Ναι. βαλε ότι ακριβός βλέπεις πανω σε ενα λογαριασμο (πχ ρευματος, νερού) που λαμβάνεις σπιτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ολλα εντάξει τα χρηματα μπηκαν σημερα.

 

 

Aυτο που γνωριζω ειναι οτι αν σου επιστρεψει χρηματα μεσω παυπαλ ο πωλητης σε 2 εργασιμες μερες θα μπουνε στον τραπεζικο λογαριασμο σου.περιμενε και βλεπεις

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:47 ----------

 

Δεν εχει σχέση ποσο μεγαλο ειναι το δεμα η ποσο βαρυ.

Αν δηλωθει gift τοτε εχει πολλες πιθανοτητες να μην περασει τελωνειο.Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη και εγω τωρα πρωτοασχολουμαι με ebay

 

το οριο για να μην περασει ενα δεμα απο Αμερικη τελωνειο ειναι 49$ μαζι με τα μεταφορικα η μιλαμε μονο για την αξια του πραγματος?

 

απο οτι καταλαβα ζηταμε παντα πριν την αγορα να σταλει ως gift και με USPS σωστα?

 

σε περιπτωση που κατι ξεπερνα αρκετα τα 49$ πχ 300$ μπορουμε να ζητησουμε να γραφει στο invoice 40$ ας πουμε η πως αλλιως το χειριζομαστε?

 

απο την εμπειρια σας χοντρικα ποσο καιρο κανει να ερθει ενα δεμα απο Αμερικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη και εγω τωρα πρωτοασχολουμαι με ebay

Καλυτερα gift παρα να δηλωθει με μειωμενη αξια(δεν μπορει να δηλωθει ενα iphone 30$.USPS παντα.

Συνηθως 7-10 εργασιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...