Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε γινεται τιποτα

 

Dystixos etsi einai.

 

Meta tis 45 hmeres to paypal den dexetai parapona. To mono mporeis na tou afiseis arnitiko feedback an den tou exeis afisei hdh.

 

Prospathise na milhseis ksana mazi tou. Isos telika kai na dextei (kalh pisth) na sto ksanantikatastisei. An thes mporeis na protineis na plhrwseis metaforika klp esu gia na ton piseis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια γνωρίζει κάποιος τι πολιτική έχουν τα τελωνία μας με τα airmail usps δέματα? Αν κάποιο δέμα κρατηθεί πόσο καιρό πέρνει για να φύγει από το τελωνίο?

 

Θυμάμαι οτι κανα 2 χρόνια πριν που έφερα κάτι με usps airmail και κρατήθηκε στο τελωνίο έμεινε εκεί για 3-4 μήνες!

Βελτιώθηκε καθόλου το σύστημα ή παραμένουνε τα ελληνικά τελωνία "ελληνικά"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γνωρίζει κάποιος τι πολιτική έχουν τα τελωνία μας με τα airmail usps δέματα? Αν κάποιο δέμα κρατηθεί πόσο καιρό πέρνει για να φύγει από το τελωνίο?

 

Θυμάμαι οτι κανα 2 χρόνια πριν που έφερα κάτι με usps airmail και κρατήθηκε στο τελωνίο έμεινε εκεί για 3-4 μήνες!

Βελτιώθηκε καθόλου το σύστημα ή παραμένουνε τα ελληνικά τελωνία "ελληνικά"?

 

πιστεύω ήσουν άτυχως το max που έχω περιμένει έιναι 2 μήνες (και δεν ήταν airmail αλλά απλό τα airmail πολύ πιο γρήγορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dystixos etsi einai.

 

Meta tis 45 hmeres to paypal den dexetai parapona. To mono mporeis na tou afiseis arnitiko feedback an den tou exeis afisei hdh.

 

Prospathise na milhseis ksana mazi tou. Isos telika kai na dextei (kalh pisth) na sto ksanantikatastisei. An thes mporeis na protineis na plhrwseis metaforika klp esu gia na ton piseis.

Θετικό του είχα αφήσει αφού το δούλεψα για μέρες, τώρα μπορώ να το αλλάξω σε αρνητικό;

BTW σήμερα ήρθε μύνημα να του το ξαναστείλω πίσω(και την πρώτη φορά εγώ πλήρωσα τα ταχυδρομικά και τώρα το ίδιο θα γίνει, απ`ότι βλέπω με τα ταχ/μία θα βγεί διπλή η αξία του...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια διαβαζω με μεγαλη αγωνια τις σελιδες του φορουμ γιατι θελω κι εγω να αγορασω απο το ebay ενα psp slim (japan) απο Σιγκαπουρη, εχω ηδη επικοινωνησει με τον πωλητη και δεχτηκε να το βαλει ως δωρο και να χαμηλωσει την τιμη στα 40 ευρω (170 ειναι κανονικα) και ακομη του ειπα να στειλει αποδειξη ξεχωριστα.

Υπαρχει περιπτωση να το γλιτωσω το τελωνειο? Ανοιγονται ολα τα δεματα ή ειναι θεμα τυχης αν θα πεσεις σε τελωνιακο που τα ξεψαχνιζει ολα? Ακομη παιζει ρολο το μεγεθος του πακετου απο την αποψη οτι αν ειναι πιο μικρο δεν θα κινησει υποψιες? Τι να κανω να το ρισκαρω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια διαβαζω με μεγαλη αγωνια τις σελιδες του φορουμ γιατι θελω κι εγω να αγορασω απο το ebay ενα psp slim (japan) απο Σιγκαπουρη, εχω ηδη επικοινωνησει με τον πωλητη και δεχτηκε να το βαλει ως δωρο και να χαμηλωσει την τιμη στα 40 ευρω (170 ειναι κανονικα) και ακομη του ειπα να στειλει αποδειξη ξεχωριστα.

Υπαρχει περιπτωση να το γλιτωσω το τελωνειο? Ανοιγονται ολα τα δεματα ή ειναι θεμα τυχης αν θα πεσεις σε τελωνιακο που τα ξεψαχνιζει ολα? Ακομη παιζει ρολο το μεγεθος του πακετου απο την αποψη οτι αν ειναι πιο μικρο δεν θα κινησει υποψιες? Τι να κανω να το ρισκαρω???

Μικρο σε μεγεθος πακετο που δε χτυπαει στο ματι, και δηλωμενη αξια απο το πωλητη 40ευρω 99,99% δε θα πληρωσεις τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον κερσισα στο ΕΒΑΥ το παρακατω

Congratulations You committed to buy the following item:

 

 

32" MIRAI DTL-332M200 LCD-TV - HD Ready - 2j Garantie

Sale price: EUR 405.00

Quantity: 1

Subtotal: EUR 405.00

Postage Versicherter Versand: EUR 29.90

Versicherter Versand: EUR 39.90

 

απο το pixmania ,το προβλημα ειναι οτι ενω η παραγγελια εγινε 13/09/2007

εως σημερα δεν εχει αποσταλει καν!!!!

Τηλεφωνικως μου λενε εδω και 5 μερες οτι σημερα φευγει ,αυριο φευγει κτλ

η παραδωση ελεγε μεσο ACS 4-5 μερες ...

τι να κανω ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια θελω να αγορασω το psp slim japan και οπως ειπα και πιο πανω βρηκα ενα μαγαζι εκτος ebay επικοινωνησα με τον πωλητη και τον ρωτησα για το τελωνειο και μου απαντησε το παρακατω. Ειναι αξιοπιστο? Με τον τροπο που προτεινει γλυτωνω το τελωνειο?

Η σελιδα του προϊοντος ειναι: http://www.jimport.ch/product_info.php?products_id=1413

 

> hi,

>

> yes you will pay with paypal, BUT if you choose

> paypal to check out the

> item

> then you will come directly to the paypal site to

> pay and you can ``t order

> it without

> to pay the normal shop price.

>

>

> I said that i will send you 2 different paypal money

> requests.

> 1 for the custom and the other one with the rest of

> the money.

>

> so please choose not paypal to check out !!

>

> please order them one by one , not both together

> because of the paypal

> invoice for the custom

>

> Total price for 1 one will be:

>

> with EMS 198.40 Euro

> with Airmail 192Euro

> with SAL 184.80 Euro

>

> does the money from paypal come from a credit card

> or do you paypal funds

> (money) in your account ??

>

> credit card payment are plus 5% taxe for the paypal

> fees !!!

> (please read our conditions)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να κανω ????

Πιστεύω ότι θα ήταν καλά να περιμένεις λίγο ακόμα. Σε κανα2 μέρες αν δεν πάρεις σαφή απάντηση να αλλάξεις τον τόνο στο mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι θα ήταν καλά να περιμένεις λίγο ακόμα. Σε κανα2 μέρες αν δεν πάρεις σαφή απάντηση να αλλάξεις τον τόνο στο mail.

 

Σήμερα έβγαλε στο παρακολούθηση παραγγελίας ημερ αποστολής 21/09/07

απστολεας ACS (θυμιζω ημ παραγγελιας 13/08/07)και ημερ αποστολής απο γαλλια ενημρ τηλεφωνικά μου ει παν οτι φορτώθηκε στο φορτηγό 18/09....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είδα αυτό το σπαθί από έναν χαρακτήρα των final fantasy παιχνιδιών και σαν οπαδός των final fantasy ίσως και το πάρω. Θα έχω όμως κανένα πρόβλημα στο τελωνείο επειδή μπορεί να θεωρηθεί όπλο ή επικύνδινο κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...