Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω γίνει verified στο Paypal πρέπει να κάνω και κάτι άλλο για να λέει confirmed;

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις για να λέει confirmed είναι να μετακομίσεις σε άλλη χώρα, όπως Η.Π.Α./Αγγλία όπου το Paypal μπορεί να επιβεβαιώσει τις διευθύνσεις. Ελληνικές διευθύνσεις δεν μπορεί να επιβεβαιώσει. Άρα το περισσότερο που μπορείς να επιτύχεις είναι το να είσαι verified, πράγμα που έχεις ήδη κάνει οπότε είσαι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θέλω να πάρω μια Canon μηχανή απο ebay.co.uk και ο κατασκευαστής λέει πως είναι Refurbished to New !! Του έστειλα email για να δω τι ακριβώς θεωρείται refurbished ψηφιακή μηχανή αλλα δεν μου χει απαντήσει ακόμα. Υπάρχει κάποιος εδώ που να ξέρει τι παίζει με τα refurbished items? δεν είναι λογικό να πουλάει τη συγκεκριμένη 100 ευρώ φτηνότερα απ ότι την αγοράζεις απο το φτηνότερο online shop. Κάτι θα γίνεται..η την εννοια του refurbished μπορει να την ερμηνεύσει κανείς οπως θέλει.

 

Δηλαδή, μπορεί να είναι κάποιος ο οποίος παίρνει χαλασμένα items, τα φτιάχνει και τα πουλάει σαν καινούργια. εδώ αναφέρει τι σημαίνει αυτή η εννοια αλλά είναι αερολογίες. Μήπως έχει μαγαζί και οποιος απογοητευμένος του την επιστρέφει την βάζει στο ebay? :P

 

** ο συγκεκριμένος έχει rating : digi*ood( 90307) και αυτό είναι που με δελεάζει να συνεχίσω την παραγγελία μου..

 

Από επιστροφή ξεκάθαρα δε θεωρείται refurbished.

Απλά είναι ανακατασκευασμένες από τον ίδιο τον κατασκευαστή. Συνήθως είναι σαν καινουριες και δεν καταλαβαίνεις διαφορά.

Από digigood έχω αγοράσει. Είναι ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζεται απο Αγγλία πόσο περίπου κάνει να φτάσει ένα δέμα? Γιατί το περιμένω απο την προ-προηγούμενη Τρίτη και ακόμα δεν έχει φτάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζεται απο Αγγλία πόσο περίπου κάνει να φτάσει ένα δέμα? Γιατί το περιμένω απο την προ-προηγούμενη Τρίτη και ακόμα δεν έχει φτάσει...

 

Η τελευταία αγορά μου από Αγγλία ήταν τη μέρα της πρωτομαγιάς (πληρωμή) και την τετάρτη πρωί (προχθές) ήταν σπίτι μου. Με royal mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα με Royal Mail μου τα έστειλαν αλλά σήμερα είναι η δέκατη μέρα. Μεσολάβησε βέβαια και η Πρωτομαγιά λλά ξέρω 'γω...

 

Λογικο να ργησει λιγο αλλα εσενα φαινεται να εχει αργησει αρκετα,

πανε μια βολτα απο τα ελτα μηπως δε σου φεραν κατα λαθος ειδοποιητηριο ή χαθηκε τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα, αλλά μου είπαν πως δεν έχει έρθει ακόμα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω? Έστειλα mail στον πωλητή σήμερα και περιμένω απάντηση αλλά δε νομίζω να μπορεί να κάνει κάτι κ αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

Αγόρασα κι εγώ ένα κινητό από ebay Αγγλίας και το έστειλε (όπως λέει) την προηγούμενη Τρίτη (5/5) με Royal Mail Small Parcel.

 

O παπάρας δε μου απαντά στα email μου για το αν έχει Tracking number, πόσες μέρες θα κάνει να φτάσει εδώ και τα έχω πάρει,

 

Σαν feedback βέβαια έχει 100% αλλά τσατίζομαι που δεν απαντά.

Θα έπρεπε να είχε φτάσει έως τώρα?

Στο site της Royal Mail βλέπω ότι για Ευρώπη δίνουν delivery τις 5 μέρες.

 

Τι λέτε?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολο το παρεακι .Εχθες εγω αρχισα δειλα δειλα να κοιταζω την σελιδα του e-bay και απο μεγαλη μου μ@@@@α αγορασα κατα λαθος ενα προιον.Ακομα λογαριασμο paypal δεν εχω ,οποτε αναρωτιεμαι αν υπαρχει τροπος ακυρωσης της αγορας

 

Φιλικα

Χρηστος

Επεξ/σία από iki28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολο το παρεακι .Εχθες εγω αρχισα δειλα δειλα να κοιταζω την σελιδα του e-bay και απο μεγαλη μου μ@@@@α αγορασα κατα λαθος ενα προιον.Ακομα λογαριασμο paypal δεν εχω ,οποτε αναρωτιεμαι αν υπαρχει τροπος ακυρωσης της αγορας

 

Φιλικα

Χρηστος

προσπαθησε να επικοινωνησεις με τον πωλητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να περάσουν από τελωνείο videogames από Αμερική;Αν ναι υποθέτω άντε να δώσω 3-4 € παραπάνω σωστά;

 

Btw αν περάσουν από τελωνείο πάλι από το ταχυδρομείο πας και το παίρνεις ε;Δε νομίζω να με τρέχουν στο Ελ.Βενιζέλος(ή όπου αλλού τα πάνε τα δέματα τελοσπάντων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...