Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια ερωτηση. Παρηγγειλα κατι απο ebay.de αξιας 100+ ευρω απο εναν πωλητη με πανω απο 99,5% rating. Εδω και 6 μερες πουχω αγορασει και πληρωσει το προιον ΔΕΝ μου απανταει ουτε εχει στειλει κατι. Υπαρχει τροπος μεσω του Paypal να παρω τα λεφτα μου πισω ή κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ερωτηση. Παρηγγειλα κατι απο ebay.de αξιας 100+ ευρω απο εναν πωλητη με πανω απο 99,5% rating. Εδω και 6 μερες πουχω αγορασει και πληρωσει το προιον ΔΕΝ μου απανταει ουτε εχει στειλει κατι. Υπαρχει τροπος μεσω του Paypal να παρω τα λεφτα μου πισω ή κατι τετοιο;

 

Κάνε λίγο υπομονή ακόμα φίλε μου. Και εγώ πήρα μια καφετιέρα εσπρέσσο απο το .de και δεν μου είχε στείλει μεηλ,παρόλο που εγώ του είχα στείλει 3-4! Επίσης έπαιρνα και τηλέφωνο και δεν απαντούσε. Την έβδομη ημέρα όμως ήρθε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ερωτηση. Παρηγγειλα κατι απο ebay.de αξιας 100+ ευρω απο εναν πωλητη με πανω απο 99,5% rating. Εδω και 6 μερες πουχω αγορασει και πληρωσει το προιον ΔΕΝ μου απανταει ουτε εχει στειλει κατι. Υπαρχει τροπος μεσω του Paypal να παρω τα λεφτα μου πισω ή κατι τετοιο;

 

Απλα περιμενε λιγες μερες παραπανω. Απο το Γερμανικο ebay εμενα εκανε 15 μερες να μου ερθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 18/2 έχω παραγγείλει κάτι από Αμερική και δεν έχει έρθει. Να ανησυχώ?

 

Αν δεν σου βγαζει την κατασταση της αποστολης στο usps μην ανησυχησεις, μερικες φορες δεν ενημερωνεται.

Και παλι περιμενε καμια εβδομαδα ακομα, κι αν δεν σου ερθει στειλε στον buyer μηνυμα οτι δεν σου ηρθε ακομα. Θα σου το ξαναστειλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι περιμενε καμια εβδομαδα ακομα, κι αν δεν σου ερθει στειλε στον buyer μηνυμα οτι δεν σου ηρθε ακομα. Θα σου το ξαναστειλει...

 

Καλα δε θα τρεξει κιολας :P:p

Απο αμερικη αναλογα τον ογκο και βαρος αποτι εχω καταλαβει θελει γυρο στο μηνα για μεγεθη ας πουμε κουτιου παπουτσιων.

Για πιο μικρα ερχονται πιο γρηγορα.

Παιζει βεβαια και ενα θεμα τελωνειο, περναει το αντικειμενο σου θεωρητικα?

Επισης ενα τελευταιο οι πωλητες δε στελνουν την ημερα πληρωμης, μου εχει τυχει παλικαρι απο αγγλια να το στειλει 6 μερες μετα και οταν του εριξα ενα ωραιο ουδετερο μου ζητησε και συγνωμη, δεν ειμαι κακος αλλα απο μονος του ελεγε αποστολη την επομενη μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Αμερική έχω παραγγείλει μόνο μία φορά, όχι από ιδιώτη αλλά από ebay store (μια μνήμη, άρα μικρό μέγεθος και βάρος) και ήρθε πολύ γρηγορότερα από ότι περίμενα. Την παρήγγειλα 23/12 και ήρθε 6/1. Αν σκεφτεί κανείς ότι σε αυτό το διάστημα μεσολαβούν 3 διεθνείς αργίες και 2 σ/κ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δε θα τρεξει κιολας :P:p

Απο αμερικη αναλογα τον ογκο και βαρος αποτι εχω καταλαβει θελει γυρο στο μηνα για μεγεθη ας πουμε κουτιου παπουτσιων.

Για πιο μικρα ερχονται πιο γρηγορα.

Παιζει βεβαια και ενα θεμα τελωνειο, περναει το αντικειμενο σου θεωρητικα?

Επισης ενα τελευταιο οι πωλητες δε στελνουν την ημερα πληρωμης, μου εχει τυχει παλικαρι απο αγγλια να το στειλει 6 μερες μετα και οταν του εριξα ενα ωραιο ουδετερο μου ζητησε και συγνωμη, δεν ειμαι κακος αλλα απο μονος του ελεγε αποστολη την επομενη μερα

Ένα DVD-drive μεταχειρισμένο, αγορά γύρω στα $30. Του έχω στείλει μήνυμα αλλά δεν έχει έρθει ακόμα. Την άλλη βδομάδα, αν δεν έχει απαντήσει, τρώει claim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...