Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφέρει απο τράπεζα σε τράπεζα ή οχι ; Δηλαδη εγω εχω Attica Bank, ο αλλος μπορει να εχει Alpha Bank. Παιζει να ειναι διαφορετικη ισοτιμία ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια ερώτηση κι από μένα.

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό από Hong Kong.Για να μην πληρώσω τελωνείο ,εκτός από το να δηλώσει αυτός που θα το στείλει οτι είναι δώρο και αξία 40 δολάρια,πρέπει να στείλει και την απόδειξη σε ξεχωριστό εντελώς φάκελο,που θα στείλει με απλό ταχυδρομείο για παράδειγμα;

Ή αρκεί να είναι σε ένα φάκελο κολλημένο πάνω στο κουτί του κινητού,αλλά όχι μέσα μαζί με το κινητό;

 

Καλο θα ηταν να μην εχει καθολου αποδειξη ουτε μεσα ουτε πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά θα τρελαθώ...Η ισοτιμία δεν είναι ίδια πάντού η εγώ έχω χάσει τον μπούσουλα?

 

Η ισοτιμία είναι μία και χρησιμποποιείται σαν ''σταθερά'' για τις τράπεζες η οποίες από εκεί και πέρα διαμορφώνουν τη δική τους Αγορά-Πώληση συναλλάγματος.

 

By the way το Paypal μας έχει ριμάξει με την ισοτιμία που δίνει!!!

 

Γενικά το ebay λόγω του ονόματος που έχει αποκτήσει τα παίρνει 'χοντρά' από τους πωλητές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τελικα να το παραγγειλω χωρις φοβο τον πλειστεισιον? απντηστε βρε παιδια καποιος να προλαβω την προσφορα

 

Δ'ωσε μας πιο πολλές πληροφορίες για τον πωλητή κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να κάνω ένα bidding που δεν δίνει ακριβή μεταφορικά. Ο πωλητής μου είπε σε email "7,50 pounds should cover it". Στέλνοντάς μου αυτό το email δεσμεύεται με αυτό το νούμερο, ή μπορεί να μου πει μετά "α, ξέρεις πήγα ταχυδρομείο και τελικά ήταν χχχ λίρες"? Αυτό το should δεν μου κάθεται και πολύ καλά.

Έχει περίπου 50 πωλήσεις και 100% positive feedback πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τελικα να το παραγγειλω χωρις φοβο τον πλειστεισιον? απντηστε βρε παιδια καποιος να προλαβω την προσφορα

 

Φίλε αμα είναι απο Αγγλία δεν θα έχεις πρόβλημα με το τελωνείο αλλα για οτιδήποτε άλλο δεν μπορούμε να σου πουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να κάνω ένα bidding που δεν δίνει ακριβή μεταφορικά. Ο πωλητής μου είπε σε email "7,50 pounds should cover it". Στέλνοντάς μου αυτό το email δεσμεύεται με αυτό το νούμερο, ή μπορεί να μου πει μετά "α, ξέρεις πήγα ταχυδρομείο και τελικά ήταν χχχ λίρες"? Αυτό το should δεν μου κάθεται και πολύ καλά.

Έχει περίπου 50 πωλήσεις και 100% positive feedback πάντως...

 

Οχι βέβαια δεν δεσμεύεται.Μετα θα σου πει οτι τελικα ειναι 25 λίρες.......

Αν δεν ειναι επαγγελματιας ο πωλητης δεν θα ξερει ακριβως τα μεταφορικά.Υπολογισε 20-30 λίρες για να εισαι μεσα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να κάνω ένα bidding που δεν δίνει ακριβή μεταφορικά. Ο πωλητής μου είπε σε email "7,50 pounds should cover it". Στέλνοντάς μου αυτό το email δεσμεύεται με αυτό το νούμερο, ή μπορεί να μου πει μετά "α, ξέρεις πήγα ταχυδρομείο και τελικά ήταν χχχ λίρες"? Αυτό το should δεν μου κάθεται και πολύ καλά.

Έχει περίπου 50 πωλήσεις και 100% positive feedback πάντως...

 

όσες φορές μου έχουν πει κάτι τέτοιο δεν πλήρωσα τπτ παραπάνω. Εγώ θα προχώραγα στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...