Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο search, ώστε στα αποτελέσματα να μου εμφανίζει μόνο προϊόντα που αποστέλλονται Ελλάδα;

 

ναι υπάρχει πατάς το location και επιλεγεις greece. μετά κανεις sort out και ιδού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.

Σκεφτομαι να αγορασω απο ebay ενα κινητο αξιας 400 € περιπου. Τι πρεπει να κανω για να γλυτωσω το τελωνειο?

Αυτος στελνει στην ελλαδα με "Expedited Int'l Flat Rate Shipping" service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά ασς!

Πρίν λίγες μέρες "χτύπσα" απο ebay.com ένα digital photo frame.To πλήρωσα άμεσα μέσω Paypal και μετά απο 1 ημέρα ήρθε το εξής μαιλ απο ebAY:

Hello

 

We're writing to let you know that the listing for the following item you bid on has been removed:

 

280288914058 - 12.1" LCD Digital Photo Picture Frame MOVIE/MP3 10.4 7

 

We strongly recommend that you do not complete this purchase. Purchases of items listed on eBay but then completed outside of eBay are extremely risky. They are not covered by eBay buyer protection programs and are highly susceptible to fraud.

 

For more information on offers to buy or sell outside of eBay, please go to: ... έχει και συνέχεια.

Απ' ότι κατάλαβα έπεσα σε απατεώνα.Τι μου προτείνετε να κάνω? Ευχαριστώ !

 

 

-----Προστέθηκε 10/12/2008 στις 11 : 41 : 17-----

 

 

Την ώρα που έγραφα το παραπάνψ μήνυμα έλαβα απο τον πωλητή το εξής μήνυμα:

 

Dear friend,

This is kimie of meizu-tech.

Please kindly note the items you purchased from us have all been shipped to your named address—paypal address after your payment cleared in 24 hours. You will get them very soon in the coming days, maybe in 7-14 WORKING days.

Ebay blocked my ebay account for some days; however, I should still be honest and responsible for you and will be here to help you till you get your item. Please does contact me should you have any question before opening any dispute as I will try my best to solve any problem with you.

I trust you very much as you are surely a very good honest ebayer! Merry Christmas in the coming days!

 

Kind regards from,

Kimie

Τι με συμβουλευετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά ασς!

Πρίν λίγες μέρες "χτύπσα" απο ebay.com ένα digital photo frame.To πλήρωσα άμεσα μέσω Paypal και μετά απο 1 ημέρα ήρθε το εξής μαιλ απο ebAY:

Hello

 

We're writing to let you know that the listing for the following item you bid on has been removed:

 

280288914058 - 12.1" LCD Digital Photo Picture Frame MOVIE/MP3 10.4 7

 

We strongly recommend that you do not complete this purchase. Purchases of items listed on eBay but then completed outside of eBay are extremely risky. They are not covered by eBay buyer protection programs and are highly susceptible to fraud.

 

For more information on offers to buy or sell outside of eBay, please go to: ... έχει και συνέχεια.

Απ' ότι κατάλαβα έπεσα σε απατεώνα.Τι μου προτείνετε να κάνω? Ευχαριστώ !

 

 

-----Προστέθηκε 10/12/2008 στις 11 : 41 : 17-----

 

 

Την ώρα που έγραφα το παραπάνψ μήνυμα έλαβα απο τον πωλητή το εξής μήνυμα:

 

Dear friend,

This is kimie of meizu-tech.

Please kindly note the items you purchased from us have all been shipped to your named address—paypal address after your payment cleared in 24 hours. You will get them very soon in the coming days, maybe in 7-14 WORKING days.

Ebay blocked my ebay account for some days; however, I should still be honest and responsible for you and will be here to help you till you get your item. Please does contact me should you have any question before opening any dispute as I will try my best to solve any problem with you.

I trust you very much as you are surely a very good honest ebayer! Merry Christmas in the coming days!

 

Kind regards from,

Kimie

Τι με συμβουλευετε;

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα κ εγώ κάποια στιγμή. Εμένα ήρθαν κανονικά τα πράγματα. Υποθέτω οτι πρέπει να περιμένεις ένα εύλογο χρονικό διάστημα κ αν δεν έρθει να ανοίξεις dispute στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχει χρήματα ο λογαριασμός του πωλητή για να αφαιρεθούν, το paypal δεν σου πιστώνει τίποτα.Το paypal δεν ειναι κοινωφελές ίδρυμα να χρεώνεται το ίδιο τις απατεωνιές του καθενός.Απλά μεταφέρει χρήματα από εναν πελάτη στον άλλο έναντι κάποιας προμήθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, αγορασα μολις αυτο εδω το κινητακι, Νοκια Ν95 8-GB για 395$, βγενει στα 293€ μεσω του calculator του Paypal, αλλα μετα την αγορα στο site του ebay, μου βγαζει συνολο 308€...

 

Τι παιζει? Γιατι ξαφνικα βγαζει 15€ παραπανω??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χω παθει και εγω , απλα το ebay δεν εχει περασει την ισοτιμια αυτη τη στιγμη 395 U.S. dollars = 298.767113 Euros ,

επισσης μηπως φιλε εχεις τσεκαρει να ερθει συστημενο και αναιβενει λιγο το ποο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι βασικα 350 Ευρω το προιον, 35 τα μεταφορικα εξοδα και 10 ευρω ασφαλιση, συνολο 395 δηλαδη...

 

Τι να κανω τωρα? Αμα πατησω πληρωμη θα χρεωθω 308 ή 298 ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, αγορασα μολις αυτο εδω το κινητακι, Νοκια Ν95 8-GB για 395$, βγενει στα 293€ μεσω του calculator του Paypal, αλλα μετα την αγορα στο site του ebay, μου βγαζει συνολο 308€...

 

Τι παιζει? Γιατι ξαφνικα βγαζει 15€ παραπανω??????

 

Θα χρεωθείς την αξία που θα σου εχει το PayPal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...