Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για 2 φούτερ που είναι να μου έρθουν από βδομάδα σύνολο 100$ με απλό ταχυδρομείο μπορεί να περάσουν από τελωνείο? σώζεται τίποτα αν ζητήσω να τα στείλει ως gift?

Γενικά οποιοδήποτε αντικέιμενο πάνω από 50$ με οποιαδήποτε αποστολή κινδυνεύει να περάσει τελωνείο(και να χρεωθεί επιπλέον εννοώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σε ολους θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Στις 15/11 αγορασα απο αυτον τον πωλητη μια καρτα μνημης 4gb για το κινητο μου.Την επομενη μερα ειδα οτι το κινητο "σηκωνει" μεχρι 2 gb και του εστειλα μηνυμα που του ελεγα αν μπορει αντι για την 4αρα να μου στειλει μια 2αρα ιδιας μαρκας η οποια υπηρχε στο μαγαζι του χωρις να μου επιστρεψει την διαφορα εννοειται μιας και το λαθος ηταν δικο μου.

Μεχρι στιγμης δεν εχω παρει καμια απαντηση.Ουτε οτι γινεται ουτε οτι δεν γινεται αυτο που ζηταω.Τι μπορω να κανω αν δε μου απαντησει?Μεχρι ποτε να περιμενω να μου στειλει την καρτα?Ακομα δεν μου εχει στειλει απολυτως κανενα μηνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Στις 15/11 αγορασα απο αυτον τον πωλητη μια καρτα μνημης 4gb για το κινητο μου.Την επομενη μερα ειδα οτι το κινητο "σηκωνει" μεχρι 2 gb και του εστειλα μηνυμα που του ελεγα αν μπορει αντι για την 4αρα να μου στειλει μια 2αρα ιδιας μαρκας η οποια υπηρχε στο μαγαζι του χωρις να μου επιστρεψει την διαφορα εννοειται μιας και το λαθος ηταν δικο μου.

Μεχρι στιγμης δεν εχω παρει καμια απαντηση.Ουτε οτι γινεται ουτε οτι δεν γινεται αυτο που ζηταω.Τι μπορω να κανω αν δε μου απαντησει?Μεχρι ποτε να περιμενω να μου στειλει την καρτα?Ακομα δεν μου εχει στειλει απολυτως κανενα μηνυμα.

 

Αν το είδε εγκαίρως μπορεί να στην αλλάξει.

Το κακό με αυτές τις κάρτες είναι οτι οι περισσότερες είναι hacked

 

 

-----Προστέθηκε 21/11/2008 στις 11 : 23 : 45-----

 

 

Για 2 φούτερ που είναι να μου έρθουν από βδομάδα σύνολο 100$ με απλό ταχυδρομείο μπορεί να περάσουν από τελωνείο? σώζεται τίποτα αν ζητήσω να τα στείλει ως gift?

Γενικά οποιοδήποτε αντικείμενο πάνω από 50$ με οποιαδήποτε αποστολή κινδυνεύει να περάσει τελωνείο(και να χρεωθεί επιπλέον εννοώ)

 

Συνήθως δεν χρεώνουν τα ρούχα, αλλά για καλό και για κακό πες του να βάλει τιμή γύρω στα 30 δολάρια κ ως δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το είδε εγκαίρως μπορεί να στην αλλάξει.

Το κακό με αυτές τις κάρτες είναι οτι οι περισσότερες είναι hacked

 

Τι εννοεις λεγοντας hacked?

Ακομα δεν μου εστειλε κανενα μηνυμα.Μεχρι ποτε να περιμενω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμενος πωλητης φαινεται ενταξει.Δεν νομιζω να μου στειλει μαϊμου προϊον.Απλως δεν με εχει ενημερωσει για τιποτα ουτε οτι πηρε τα χρηματα ουτε οτι μου το στελνει.Ποσο να περιμενω ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος ξερει ας μου πει λιγο γιατι ο πωλητης αυτος δεν εχει την καρτελα να του κανω ερωτηση για το αντικειμενο και το ταμπελακι προστασιας Paypall γιατι δε μου μοιαζει σωστο?

Μιλαω γι αυτο το αντικειμενο εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα μου πουλαει το ρολογακι σε καλη τιμη και θελω αν μπορεις εσυ ή καποιος που ξερει να μου πειτε αν εχει σωστη προστασια paypal αν παει κατι στραβα.

Σε αλλους πωλητες αναφερει και το ποσο που καλυπτει το paypal εδω δε λεει τπτ.

Εχει σωστη προστασια?

Αν εχει θα το ρισκαρω, αλλωστε περιμενω απαντηση του αν ειναι αυθεντικο καθως θα το τσεκαρω μετα σε καταστημα(του το εχω αναφερει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειγων

 

Πωλητης απο αμερικη εχει 2DIN αξεσουαρ για αυτοκινητο στην μιση τιμη απο οσο το δινει η εδω αντιπροσωπεια! $2000 και το στελνει με USPS χωρις ομως insurance εχει 100% pos feedback. Μας πιανει τελωνειο? Το ρισκαρουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello χθες έκανα κι εγώ μία αγορά από ebay μέσω paypal ενός software...

 

Εβαλα κανονικά το όνομά μου, την διευθυνσή μου αλλά επειδή το κάνω αυτό πρώτη φορά θα ήθελα να γνωρίζω με ποιον τρόπο θα παραλάβω το προϊόν...

 

1. Θα πρέπει να πάω στο πλησιέστερο ταχυδρομείο μου ? Αν ναι με τι δικαιολογητικά αφού δεν έχω κρατήσει κάτι από την συγκεκριμένη αγορά στο paypal...

2. Θα πρέπει να παεριμένω να έρθει στην διεύθυνσή μου?

 

Βοηθήστε με plssss...

 

 

-----Προστέθηκε 26/11/2008 στις 11 : 36 : 17-----

 

 

Ended: Nov-25-08 16:52:15 PST

Shipping:

To Greece -- FREE shipping

Expedited Int'l Flat Rate Shipping

Service to Greece

(more services)

Ships to: Worldwide

Item location: NY, United States

Quantity: More than 10 available

History: Purchases

You can also: Email to a friend

 

Αυτά είναι και τα στοιχεία του προϊόντος... Απ' ό,τι βλέπω το shipping είναι free οπότε λογικά δεν θα έχω έξοδα, υπάρχουν όμως για τιμή 3,89 ευρώ έξοδα δασμών?

 

Thanks και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello χθες έκανα κι εγώ μία αγορά από ebay μέσω paypal ενός software...

 

Εβαλα κανονικά το όνομά μου, την διευθυνσή μου αλλά επειδή το κάνω αυτό πρώτη φορά θα ήθελα να γνωρίζω με ποιον τρόπο θα παραλάβω το προϊόν...

 

1. Θα πρέπει να πάω στο πλησιέστερο ταχυδρομείο μου ? Αν ναι με τι δικαιολογητικά αφού δεν έχω κρατήσει κάτι από την συγκεκριμένη αγορά στο paypal...

2. Θα πρέπει να παεριμένω να έρθει στην διεύθυνσή μου?

 

Βοηθήστε με plssss...

 

 

-----Προστέθηκε 26/11/2008 στις 11 : 36 : 17-----

 

 

Ended: Nov-25-08 16:52:15 PST

Shipping:

To Greece -- FREE shipping

Expedited Int'l Flat Rate Shipping

Service to Greece

(more services)

Ships to: Worldwide

Item location: NY, United States

Quantity: More than 10 available

History: Purchases

You can also: Email to a friend

 

Αυτά είναι και τα στοιχεία του προϊόντος... Απ' ό,τι βλέπω το shipping είναι free οπότε λογικά δεν θα έχω έξοδα, υπάρχουν όμως για τιμή 3,89 ευρώ έξοδα δασμών?

 

Thanks και πάλι...

 

Πόσο το αγόρασες; Εγώ παιδιά χτες πλήρωσα 3 ευρώ στο ταχυδρομείο για μια μπλούζα από Αμερική, της οποίας το κόστος μαζί με τα μεταφορικά δεν ξεπερνούσα τα 30 δολάρια. Δεν ασχολήθηκα περισσότερο γιατί ήταν μικρό το ποσό και γιατί είχα πάει σφήνα, ενώ είχε πολύ κόσμο το ταχυδρομείο :-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο το αγόρασες; Εγώ παιδιά χτες πλήρωσα 3 ευρώ στο ταχυδρομείο για μια μπλούζα από Αμερική, της οποίας το κόστος μαζί με τα μεταφορικά δεν ξεπερνούσα τα 30 δολάρια. Δεν ασχολήθηκα περισσότερο γιατί ήταν μικρό το ποσό και γιατί είχα πάει σφήνα, ενώ είχε πολύ κόσμο το ταχυδρομείο :-):-)

 

Εκανε 3,89 ευρώ...

 

Λογικά αυτό έρχεται συστημένο, μου στέλνουν χαρτί και πάω ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ και το παίρνω ή μπορώ μετά από ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΣΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ να βάλω κάποιον άλλον να μου το πάρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...