Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω οτι μπορείς να πληρώσεις απευθειας μέσω paypal δίνοντας το mail του ή τα item numbers.

 

Nαι φίλε μου το βρήκα :lol:

Όταν στο paypal επιλέξεις "Send money" και μετά "Pay for eBay Items" βγάζει λίστα με τα

αγορασμένα και εκεί μπορείς να συμπληρώσεις ότι ποσό θες στα μεταφορικά .

 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια σου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Guys look αυτο εδω

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280285142859

 

ειναι αξιοποιστο ? Γιατι στο feedback δεν βλεπω και καμια παραγγελια .. κατι μου βρωμα .. τι λετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ όλα θα είναι σίγουρα μια πολυ καλή κινεζια(Item location: ShanHai ShangHai, China) απομίμηση και κατα δευτερο λογο ο πωλητής εχει πάρα πολλά θετικά feedback 99.7 % Positive.Η επιλογή είναι δικιά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα κ δε ξέρω τι να κάνω κ λέω μηπως συνεβεί κ σε κανένα άλλο εδώ μέσα.

Λοιπόν αγόρασα ένα πορτοφόλι burberry από ebay και συγκεκριμένα από Αγγλία. Το πλήρωσα κανονικά μέσω paypal και όταν ήρθε είδα μετα λύπης μου οτί ήταν μούφα!! Επικοινώνησα με τον πωλητή αλλά δεν έβγαλα άκρη και έτσι πήγα να το αναφέρω στο ebay και με παρεπεμψε στο paypal επειδή από κει πλήρωσα λέει.Μετά από κάποιοα περιγραφικά μηνύματα που εστάλησαν κ από εμενα και από τον πωλητή πάτησα αυτό που έλεγε να σταματήσουν τα εμαιλ και να αποφασήσει το paypal. Μου έρχεται λιπόν ένα μήνυμα από paypal και λέει να τους στείλει μία επιχείρηση ή ένας οργανισμός κάποιος τρίτος δηλαδή με όνομα σφραγγίδες κ τα λοιπά ότι το πορτοφόλι είναι μούφα!!!

Μέσα σε 10 μέρες αλλιώς διαγράφετε η υπόθεση!!!

Δηλαδή αυτό δεν είναι βλακεία???Που να πάω τώρα και τι να κανω??

Μήπως υπάρχει κάποιοσ κατάλληλος οργανισμός??

Ποια επιχείρηση να ασχοληθεί με ένα τέτοιο χαζό θέμα?

Θέλει κάτι που να έχει σχέση με το αντικείμενο ή ότι να ναι???

Please όποιαδήποτε πληροφορία μπορεί να μου χρησιμέυσει!

 

ευχαριστώ πολύ κ συγνώμη για το μεγάλο post!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε email στην burberry και πες τους οτι αν και εκανες report στο eBay οτι το προιον ηταν μαϊμου δεν εκαναν τιποτα και θες τη βοήθειά τους. Ισος παρουν θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ όλα θα είναι σίγουρα μια πολυ καλή κινεζια(Item location: ShanHai ShangHai, China) απομίμηση και κατα δευτερο λογο ο πωλητής εχει πάρα πολλά θετικά feedback 99.7 % Positive.Η επιλογή είναι δικιά σου.

 

Ναι αλλα αν προσεξες τα πολλα θετικα feedbacks που λες είναι κυριως για αντικείμενα τα οποια δεν υπαρχουν ή ειναι πολύ φθηνά (απο μισο εως εναμισο ευρώ), και για κατι ασχετα silver αντikeimena ..

Δεν εχει πουλησει κανενα jacket..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω ένα θέμα κ δε ξέρω τι να κάνω κ λέω μηπως συνεβεί κ σε κανένα άλλο εδώ μέσα.

....................................................................................................

....................................................................................................

ευχαριστώ πολύ κ συγνώμη για το μεγάλο post!

 

Ίσως βοηθήσει : http://cgi3.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewUserPage&userid=burberryusa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αν προσεξες τα πολλα θετικα feedbacks που λες είναι κυριως για αντικείμενα τα οποια δεν υπαρχουν ή ειναι πολύ φθηνά (απο μισο εως εναμισο ευρώ), και για κατι ασχετα silver αντikeimena ..

Δεν εχει πουλησει κανενα jacket..

Φιλε μου το ξερω ,απλά εγω ανέφερα γενικα τι παιζει με τα θετικα Feedback.Με Κινεζο έχεις να κάνεις τι να σου πω.To μονο σίγουρο είναι ότι πρόκειται για πιστή απομίμηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε email στην burberry και πες τους οτι αν και εκανες report στο eBay οτι το προιον ηταν μαϊμου δεν εκαναν τιποτα και θες τη βοήθειά τους. Ισος παρουν θέση.

Ίσως βοηθήσει : http://cgi3.ebay.com/ws/eBayISAPI.dl...id=burberryusa

 

Ναι αλλα μου βάζουν και περιθώριο 10 μέρες αποκλείεται να μου δώσουν σημασία σε τόσο διάστημα όπως και κανένας άλλος μάλλον. Ωραίο αδιέξοδο έβαλε το paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τουσ τείλω χαρτί απο ένα μαγαζι ότι ναναι θα γίνει τίποτα?

Δε μπορώ να πω τώρα κάτι στην burberry γιατι από το paypal θα πουν ότι δεν τους έστειλα κάποια απόδειξη.

 

Αν δεν κάνω τίποτα και χάσω το dispute έχω μετά καμιά ελπίδα με αμφισβήτηση χρέωσης??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα team! Μια ερωτησούλα γιατι απο search δν βρήκα κατι. Φίλος παρήγγειλε απο US ενα laptop αξίας 910$, μεταχειρισμένο. Μεταφορικά 205$ με fedex, τελωνείο θα περάσει κανονικα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τουσ τείλω χαρτί απο ένα μαγαζι ότι ναναι θα γίνει τίποτα?

Δε μπορώ να πω τώρα κάτι στην burberry γιατι από το paypal θα πουν ότι δεν τους έστειλα κάποια απόδειξη.

 

Αν δεν κάνω τίποτα και χάσω το dispute έχω μετά καμιά ελπίδα με αμφισβήτηση χρέωσης??

 

Το paypal αν τους παρεις τηλεφωνο θα αλαξουν την προθεσμια.

 

Επισης με chargeback σιγουρα έχεις ελπίδες. Απλα αν δεν το επιστρεψεις είναι κλοπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το paypal αν τους παρεις τηλεφωνο θα αλαξουν την προθεσμια.

 

Επισης με chargeback σιγουρα έχεις ελπίδες. Απλα αν δεν το επιστρεψεις είναι κλοπη.

 

Καλό αυτό ευχαριστω! Αν τους πω να τους το στείλω να το δουν οι ίδιοι λέτε να συμφωνήσουν? Αποκλείεται να βρω εδώ μαγαζί που να πουλάει burberry και να μου δώσει χαρτί γελοίο μου ακούγεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό αυτό ευχαριστω! Αν τους πω να τους το στείλω να το δουν οι ίδιοι λέτε να συμφωνήσουν? Αποκλείεται να βρω εδώ μαγαζί που να πουλάει burberry και να μου δώσει χαρτί γελοίο μου ακούγεται!

 

Δεν νομίζω.......

 

 

-----Προστέθηκε 19/11/2008 στις 11 : 27 : 10-----

 

 

Καλησπέρα team! Μια ερωτησούλα γιατι απο search δν βρήκα κατι. Φίλος παρήγγειλε απο US ενα laptop αξίας 910$, μεταχειρισμένο. Μεταφορικά 205$ με fedex, τελωνείο θα περάσει κανονικα??

 

Το πιο πιθανό είναι οτι θα χρεωθείς στο τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...