Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ας περιμένει, όμως μερικές ημέρες, διότι ο πωλητής μπορεί όντως να έστειλε το αντικείμενο, ανεξάρτητα από το αν διαγράφηκε η δημοπρασία εκ των υστέρων (αν και υποθέτω ότι μάλλον με την επιλογή Buy it now θα το αγόρασες, αλλιώς δεν έχει νόημα να αφαιρέσουν δημοπρασία εκ των υστέρων, αφού έχει λήξει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια και εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι.Προκειται να κανω μια αγορα απο το ebay με paypal.Εχω κανει ηδη account στο paypal και εχω γινει και verified.Αυτο που θελω να αγορασω ειναι "buy it now".Eγω τωρα πρεπει να μπω στο paypal και να κανω "top up" το ποσο που κοστιζει αυτο που θελω να αγορασω ή δεν χρειαζεται κατι τετοιο και το paypal τραβαει αυτοματως απ'τον τραπεζικο μου λογαριασμο το ποσο αυτο?

Αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι ειμαι τελειως ασχετος

Ευχαριστω

Επεξ/σία από epivitor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 31-10 έχω αγοράσει ένα αντικείμενο από ebay.com αλλά δεν μου απαντάει στα email, να πάω στην paypal για dispute? Ή να περιμενω μερικές μέρες ακόμα? Έχω στείλει 5-6 μηνύματα κ μέσω ebay και στο δικό του email :whistle: Σε πόσες μέρες παίρνω τα λεφτα μου πίσω? Πρώτη φορά που μου τυχαίνει κάτι τέτοιο :fear::fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dear xxxxxx

Thanks for bidding on the listing:

 

130266473865 - MAN S DOLCE DG ITALY BRAND SWEATER SHIRT 2009 SIZE M

 

Unfortunately, we had to remove this listing and cancel all bids. We don't like to remove listings -- it's disappointing for everyone -- but sometimes we need to do it.

 

There are three main reasons why we remove listings:

-- The listing doesn't follow eBay guidelines.

-- The item isn't allowed on eBay or can only be listed under certain conditions.

-- The listing contains pictures or words that may create copyright or trademark issues.

 

If the seller is able to fix the problem and relist the item, we hope you'll bid on it again.

 

Sometimes, instead of relisting an item, a seller will suggest that you buy it directly from him or her, off eBay. If that happens, please don't accept. If anything goes wrong with the purchase, we won't be able to help you.

 

-- If you have questions --

Due to concerns about member privacy, we can't share any details about why the listing was removed, but we'd be glad to answer any other questions you might have. Here's the best way to contact us:

1. Click "Help" at the top of most eBay pages. You may need to sign in.

2. Click "Contact Us."

You'll be asked to describe what's going on, and we'll suggest the best way to get in touch.

 

We're really sorry about the inconvenience.

 

Sincerely,

 

eBay Trust and Safety team

 

 

Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email.

 

ρε παιδια Παρήγγειλα προχθές ένα προϊόν το πλήρωσα κανονικά μου είπε αυτός που το παρήγγειλα ότι το έστειλε και σήμερα μου ήρθε αυτό το mail τη γίνετε?

 

Πάντως εγώ σε πσρόμοια περίπτωση αν κ κέρδισα το dispute, ποτέ δεν πήρα πίσω τα χρήματα μου.Eυτυχώς ήταν μικρό το ποσό (~30 ευρώ αν θυμάμαι καλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυθεντικό με 3.5 £ μη το πεις ούτε στον papa :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, έχω παραγγείλει εδώ και κανά ενάμιση μήνα από ebay.com ένα ρολόι casio αξίας 40$ περίπου και δεν έχει έρθει... Ο πωλητής λέει ότι το έχει στείλει μέσω US postal services σαν priority mail...Έχω πληρώσει μέσω paypal. Που μπορώ να το ψάξω.? Με τι θα έρθει.? (απλό ταχυδρομείο.?) Τώρα τελευταία μου έχαναν κάποια πράγματα στο ταχυδρομείο...! Τι μπορεί να έχει γίνει.?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, έχω παραγγείλει εδώ και κανά ενάμιση μήνα από ebay.com ένα ρολόι casio αξίας 40$ περίπου και δεν έχει έρθει... Ο πωλητής λέει ότι το έχει στείλει μέσω US postal services σαν priority mail...Έχω πληρώσει μέσω paypal. Που μπορώ να το ψάξω.? Με τι θα έρθει.? (απλό ταχυδρομείο.?) Τώρα τελευταία μου έχαναν κάποια πράγματα στο ταχυδρομείο...! Τι μπορεί να έχει γίνει.?

Ευχαριστώ.

 

Νομίζω οτι έχει παραγίνει το κακό με το ταχυδρομείο. Με απλό ταχυδρομείο θα έρθει. Άνοιξε ένα dispute κ ας βγάλει το paypal άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αντιμετωπιζω ένα μικρό προβληματάκι .

Έκανα αγορά 5 αντικειμένων από πωλητή στη Γερμανία .Ο τύπος είναι ΟΚ αλλά έγινε το εξής :

Χρεώνει μεταφορικά για το μεγαλύτερο από τα αντικείμενα και τα άλλα χωρίς κόστος αποστολής.

Το κόστος είναι συνολικά 54.76 ευρώ .

Το ebay όμως αυτόματα χρέωσε μεταφορικά για όλα με τελικό κόστος κάπου 95 ευρώ.

Του έκανα λοιπόν request total και πραγματικά μου έστειλε mail ότι είναι 54.76 .

Όμως δεν έστειλε το mail μέσω ebay αλλά απευθείας σε μένα .

Τώρα όταν παώ να πληρώσω από το ebay εξακολουθεί να δείχνει ποσό 95 ευρώ και δεν

έχει επιλογή να αλλάξω το κόστος μεταφορικών :mad:

Του έστειλα mail να απαντήσει μέσω ebay ή να μου δώσει το mail του στο paypal να τα

στείλω απευθείας αλλά ως γνήσιος Γερμανός έχει μια δυσκολία με τα αγγλικά και

γενικά με την επικοινωνία .

 

Ξέρω ότι τελικά θα την βρω την άκρη γιατί είναι πολύ αξιόπιστος (είναι κανονικό

κατάστημα ) αλλά βιάζομαι ρε γαμώτο ....

 

Υπάρχει κάποια επιλογή στο ebay ,κάπου , να αλλάξω το ποσό των ταχυδρομικών ;

Παλιά νομίζω ότι γινόταν ,τώρα έχω χάσει τον μπούσουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι έχει παραγίνει το κακό με το ταχυδρομείο. Με απλό ταχυδρομείο θα έρθει. Άνοιξε ένα dispute κ ας βγάλει το paypal άκρη.

Συμφωνώ και επαυξάνω.

 

Τρέχα να προλάβεις. Έχεις περιθώριο 45 μέρες από την πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αντιμετωπιζω ένα μικρό προβληματάκι .

Έκανα αγορά 5 αντικειμένων από πωλητή στη Γερμανία .Ο τύπος είναι ΟΚ αλλά έγινε το εξής :

Χρεώνει μεταφορικά για το μεγαλύτερο από τα αντικείμενα και τα άλλα χωρίς κόστος αποστολής.

Το κόστος είναι συνολικά 54.76 ευρώ .

Το ebay όμως αυτόματα χρέωσε μεταφορικά για όλα με τελικό κόστος κάπου 95 ευρώ.

Του έκανα λοιπόν request total και πραγματικά μου έστειλε mail ότι είναι 54.76 .

Όμως δεν έστειλε το mail μέσω ebay αλλά απευθείας σε μένα .

Τώρα όταν παώ να πληρώσω από το ebay εξακολουθεί να δείχνει ποσό 95 ευρώ και δεν

έχει επιλογή να αλλάξω το κόστος μεταφορικών :mad:

Του έστειλα mail να απαντήσει μέσω ebay ή να μου δώσει το mail του στο paypal να τα

στείλω απευθείας αλλά ως γνήσιος Γερμανός έχει μια δυσκολία με τα αγγλικά και

γενικά με την επικοινωνία .

 

Ξέρω ότι τελικά θα την βρω την άκρη γιατί είναι πολύ αξιόπιστος (είναι κανονικό

κατάστημα ) αλλά βιάζομαι ρε γαμώτο ....

 

Υπάρχει κάποια επιλογή στο ebay ,κάπου , να αλλάξω το ποσό των ταχυδρομικών ;

Παλιά νομίζω ότι γινόταν ,τώρα έχω χάσει τον μπούσουλα.

 

Νομίζω οτι μπορείς να πληρώσεις απευθειας μέσω paypal δίνοντας το mail του ή τα item numbers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...