Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το πήρες?

 

Mου εστειλε το tracking number και οντως φαινεται οτι σήμερα ειναι να παραδοθει. Δυστηχώς ομως τίποτα. Στην μεταφορική δινεται το κινητο που δινεις στη διευθυνση που δηλώνεις στο Paypal; Να τους πάρω εγω τηλέφωνο αυριο να τους ενημερωσω για το που ακριβως ειναι γιατι απ εδω δεν παιζουν ΚΑΘΟΛΟΥ νούμερα στα σπίτια...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να κάνω μια ερώτηση γιατι είμαι σχετικά καινούργιος?

 

Κάνω μια προσφορά για ένα αντικείμενο και με το που την επιβεβαιώνω μου λέει ότι κάποιος άλλος ήδη έχει κάνει ψηλότερη. Ξανακάνω, και μετά πάλι τα ίδια. Ο ίδιος ψηλότερη. Για εξηγήστε μου κάποιος τι παίζει...

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση γιατι είμαι σχετικά καινούργιος?

 

Κάνω μια προσφορά για ένα αντικείμενο και με το που την επιβεβαιώνω μου λέει ότι κάποιος άλλος ήδη έχει κάνει ψηλότερη. Ξανακάνω, και μετά πάλι τα ίδια. Ο ίδιος ψηλότερη. Για εξηγήστε μου κάποιος τι παίζει...

 

Ευχαριστώ...

 

το χω παθει κ γω... παιζει [μια υποθεση κανω...] ο πωλητης να εχει κανει λαδια για να "σπρωξει" στην επιθυμητη τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό?

 

Ή μήπως (κι εγώ υπόθεση κάνω) υπάρχει κάποιος τρόπος ένας αγοραστής να κάνει αυτόματα ανανεώσεις στην τιμή του όταν κάνει και κάποιος άλλος μέχρι ένα ποσό που θα ορίσει αυτός? Το λέω αυτό γιατί ένα άλλο αντικείμενο του ίδιου πωλητή που πρόσφερα μια τιμή δεν έγινε αυτό. Ενώ στο πρώτο με το που βάζω την τιμή, όταν πατάω confirm κατευθείαν μου λέει ότι είμαι outbid. Περίεργο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βλέπετε φαντάσματα...Οταν κάνεις μια προσφορά σε ρωτάει ποιό είναι το ανώτατο ποσό που μπορείς να πληρώσεις.Εστω οτι λές 100? αλλά τώρα το μέγιστο ποντάρισμα του προηγούμενου είναι στα 30?.Ποντάρωντας 100 το σύστημα σε εμφανίζει ως μέγιστο πλειοδότη με μόλις 35?-λίγο πάνω από τον προηγούμενο μεγαλύτερο.Αν κάποιος πονταρει 50 ,τότε αυτόματα το σύστημα θα τον κάνει outbid και θα εμφανίσει πάλι εσένα ως πλειοδότη με 55?,μέχρι να ξεπεραστεί το ποσό των 100?.Τότε αν κάποιος άλλος ποντάρει θα είναι αυτόματα ο μέγιστος πλειοδότης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω μια βοηθεια!

για παπουτσια απο αμερικη θα πληρωσω τελωνειο?τα παπουτσια κοστιζουν 96 ευρο

ο πωλητης λεει πως τα εξοδα αποστολης ειναι δωρεαν!

ειμαι νεος αγοραστης στο ebay και δεν ξερω πολλα!

απαντηστε μου λιαν συντομος αν μπορειτε

1000 ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πραγματα με αξια κατω απο 45 ευρω δε πληρωνεις τελωνειο αποτι ξερω.

Πες του να μην σου στειλει αποδειξη και να δηλωσει αξια 40 ευρω η κατι τετοιο.

Ετσι κιαλλιως ολα τα πραγματα που κοστιζουν <100ευρω ειναι αυτοματως ασφαλισμενα με usps (αυτο το λεω με καποια επιφυλαξη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω αμεσο προβλημα και θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας.

 

Στις αρχες του μηνα ανεφερα ενα σκηνικο που τα ειχα παρει με εναν πωλητη που ανεφερε πως θα εστελνε ενα προιον μετα απο 2 βδομαδες απο την στιγμη που πληρωθηκε.

 

Τεσπα,αφου ειχαμε ψιλοβριστει συμφωνησαμε η συναλλαγη να ολοκληρωθει.

 

Χτες μου ηρθε ειδοποιησει πως ειχε στειλει Mutual withdrawal request το οποιο ληγει σημερα.Ετσι και το απαντησω θα χασω τα χρηματα μου?Η πληρωμη ολοκληρωθηκε στις 02/10 αλλα αποτι φαινεται ο τυπος μλκιστηκε και δεν το εστειλε και τωρα θελω πισω τα χρηματα τι κανω?

 

Να προχωρησω με paypal claim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειναι λιγο ασχετο με το θεμα του ebay αλλα επειδη δεν θελω να ανοιξω καινουριο θεμα να σας ρωτησω κατι.

Ποιο ειναι το email επικοινωνιας του paypal; Oσο και αν εψαξα το σαιτ τους δεν βρηκα κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω αμεσο προβλημα και θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας.

 

Στις αρχες του μηνα ανεφερα ενα σκηνικο που τα ειχα παρει με εναν πωλητη που ανεφερε πως θα εστελνε ενα προιον μετα απο 2 βδομαδες απο την στιγμη που πληρωθηκε.

 

Τεσπα,αφου ειχαμε ψιλοβριστει συμφωνησαμε η συναλλαγη να ολοκληρωθει.

 

Χτες μου ηρθε ειδοποιησει πως ειχε στειλει Mutual withdrawal request το οποιο ληγει σημερα.Ετσι και το απαντησω θα χασω τα χρηματα μου?Η πληρωμη ολοκληρωθηκε στις 02/10 αλλα αποτι φαινεται ο τυπος μλκιστηκε και δεν το εστειλε και τωρα θελω πισω τα χρηματα τι κανω?

 

Να προχωρησω με paypal claim?

 

Τελικα εκανα claim και το κερδισα αλλα ο πωλητης υποτιθται πως εχει στειλει το αντικειμενο.

 

Τι να κανω μολις (εαν) το παραλαβω?

Κανονικα θα επρεπε να κανω το κοροιδο και να το κρατησω για ολη την ταλαιπωρια αλλα δεν ειμαι τετοιος τυπος και θα κοστισει πολλα στον πωλητη.

 

Πως να δρασω μολις παραλαβω το αντικειμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εκανα claim και το κερδισα αλλα ο πωλητης υποτιθται πως εχει στειλει το αντικειμενο.

 

Τι να κανω μολις (εαν) το παραλαβω?

Κανονικα θα επρεπε να κανω το κοροιδο και να το κρατησω για ολη την ταλαιπωρια αλλα δεν ειμαι τετοιος τυπος και θα κοστισει πολλα στον πωλητη.

 

Πως να δρασω μολις παραλαβω το αντικειμενο?

 

Αν το παραλάβεις και είναι όπως πρέπει εγώ λέω να του ξαναστείλεις τα χρήματα.

 

Επίσης, αν του έχεις κάνει αρνητική αξιολόγηση μπορείς να κάνεις έστω ένα follow-up (αν δεν θες να κάνεις mutual withdrawal στο feedback) όπου να αναφέρεις ότι το παρέλαβες τελικά, απλά άργησε να έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα μια ερωτηση θελω να κανω!

ενας πολιτης με feedback 2220 και παραπανω πωλησεις ειναι καλος? positive 99.9%

τον ειχα στειλει ενα μηνυμα και μου απαντησε αψογα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα μια ερωτηση θελω να κανω!

ενας πολιτης με feedback 2220 και παραπανω πωλησεις ειναι καλος? positive 99.9%

τον ειχα στειλει ενα μηνυμα και μου απαντησε αψογα!

 

Προφανώς και είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα μια ερωτηση θελω να κανω!

ενας πολιτης με feedback 2220 και παραπανω πωλησεις ειναι καλος? positive 99.9%

τον ειχα στειλει ενα μηνυμα και μου απαντησε αψογα!

πολίτης: 1α. ο υπήκοος ενός κράτους με όλα τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις που απορρέουν από αυτή του την ιδιότητα

1β. ο κάτοικος μιας πόλης

 

πωλητής: 1. αυτός (νομικό ή φυσικό πρόσωπο) που κάνει ορισμένη πώληση, που πουλάει κτ. το οποίο του ανήκε.

2α. υπάλληλος καταστήματος, ιδίως εμπορικού, που προσφέρει στους πελάτες τα είδη που ζητούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...