Προς το περιεχόμενο

NOVA εγκατάσταση


tornado21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημερα.Ηθελα να ρωτήσω επειδη θελω να βάλω nova τι παίζει με την εγκατάσταση.Είναι ευκολη ή χρειάζεται να φέρω τεχνικό??Επίσης απο ένα site poy legetai multichoice βρήκα αυτο΄:"Εσείς απλώς τηλεφωνήστε στο τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της NOVA. Ο τεχνικός της NOVA, θα επισκεφθεί το σπίτι σας, εντός τριών εργάσιμων ημερών, για να εγκαταστήσει τον εξοπλισμό NOVA, εντελώς ΔΩΡΕΑΝ. Κατά την διάρκεια της εγκατάστασης, ο τεχνικός της NOVA θα ενεργοποιήσει την κάρτα πρόσβασης, που θέτει σε λειτουργία την ψηφιακή δορυφορική υπηρεσία. Εσείς δεν έχετε παρά να πάρετε το τηλεκοντρόλ NOVA και να ανακαλύψετε το μαγικό της κόσμο"

Οποιος γνωρίζει επι του θεματος ας μου πει.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει οτι ο τεχνικός παίρνει 30-40 ευρώ. Δεν το ξέρω όμως προσωπικά.

Για την εγκατάσταση τώρα δεν είναι δύσκολη αλλα είναι σπαστική την πρώτη φορά που δεν ξέρεις. Εγω έφαγα τα μούτρα μου για να βάλω την δικιά μου δορυφορική και να βρω τον δορυφόρο που είναι και η NOVA.

Απο εκεί και πέρα δεν ξέρω αν με το που θα βάλεις την καρτα της NOVA θα αρχίσει να δουλεύει κιόλας.

Σαν συμπέρασμα θα σου έλεγα οτι με 40 ευρώ που νομίζω ότι θέλει ο τεχνικός, έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Βλέπεις και πως το κάνει και την επόμενη φορα δεν θα τον χρειάζεσε. Αν είναι δωρεάν ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρεις τεχνικο που συνεργαζεται με τη νοβα ειναι τζαμπα, μην κανεις την βλακεια και του δωσεις λεφτα! Τον πληρωνουν αυτοι καλα..

Παντως εγω σου λεω να μην παρεις τον εξοπλισμο που δινει η νοβα αλλα δωσε 50 ευρω παραπανω και παρε ενα καλυτερο δεκτη και πιατο με τα οποια θα κατεβαζεις 1200 καναλια κ οχι 200 που κατεβαζει ο δεκτης της νοβας.

Μετα πηγαινε στο Γερμανο η καπου αλλου και αγορασε μια καρτα της νοβα και βαλτη στο δεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ντε και καλα θες να γινεις συνδρομητης παρε μονο τη καρτα οπως ειπε ο φιλος και απο εξοπλισμο τουλαχιστον 1μετρο με 1,2 πιατο με 2 lnb για ταυτοχρονη ληψη αστρα hotbird και ενα δεκτη απο τους παρα πολλους που κυκλοφορουν(πηγαινε σε κανενα καλο μαγαζι με δορυφορικα) να ενημερωθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτήσω κάτι, όταν λες astra εννοείς astra 2 που έχει τα αγγλικά κανάλια???? SKY κτλ???

 

με 1,2 μέτρα πιάτο είμαι οκ?

 

 

αφου ντε και καλα θες να γινεις συνδρομητης παρε μονο τη καρτα οπως ειπε ο φιλος και απο εξοπλισμο τουλαχιστον 1μετρο με 1,2 πιατο με 2 lnb για ταυτοχρονη ληψη αστρα hotbird και ενα δεκτη απο τους παρα πολλους που κυκλοφορουν(πηγαινε σε κανενα καλο μαγαζι με δορυφορικα) να ενημερωθεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι σίγουρος ο Astra 1 έχει Γερμανικά (Arena- Premiere) Γαλλικά (Canal+) αλλά για Αγγλικά δεν ξέρω.

 

Ναι με 1.2m πιάτο είσαι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω στον ASTRA 2 (28,2 μοίρες) είναι με τα αγγλικά κανάλια.

μπορώ με 1 πιάτο να εχω astra 2 + hotbird????

 

 

 

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος ο Astra 1 έχει Γερμανικά (Arena- Premiere) Γαλλικά (Canal+) αλλά για Αγγλικά δεν ξέρω.

 

Ναι με 1.2m πιάτο είσαι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχει και ελευθερα ο αστρα2 αλα ειναι πολυ μακρυα 28 με 13 μοιρες

 

μεχρι 9 μοιρες μαχιμουμ ο ενας δορυφορος απο τον αλλον

 

διαλεγεις και παιρνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...