Προς το περιεχόμενο

dns server


Erazer_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

exo ena project na stiso ena dns server gia tin exetasi enos mathimatos..mi katexodas polla pragmata zitao tin voithia sas..einai eukolo na stisis enan dns server?mporo na kano to simulation se mia live distribution(suse live).

telos xriazontai extra edoles gia na metafero to documentation apo to flash drive sto pc tou ergastiriou?iparxi kapios odigos pou na leei vima vima pos na kanis dns server?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν υπαρχει live linux με dns server αλλά για να το μεταφέρεις το μόνο που χρείαζετε είναι να κάνεις copy το αρχείο με το zone από το ένα pc σε αλλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την παραμετροποίηση του Bind (του δημοφιλέστερου DNS server) ίσως σε βοηθήσει αυτό. Για livecd δε θα το σκεφτόμουν, αν έχεις πάνω από ένα μήνα για το project σου είναι αρκετός χρόνος για να εγκαταστήσεις μια διανομή Linux και να εξοικειωθείς με τις βασικές έννοιες του Unix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλά ένας low budget server σε 10mbps γραμμή που νοικιάζω για προσωπική χρήση και εκεί έχω στήσει κάποιες υπηρεσίες που χρησιμοποιώ (όπως dns, http, ftp, mail). Το hackbox.gr είναι ένα domain που κατοχύρωσα μέσω του φθηνότερου .GR registrar που βρήκα, και το έστειλα στον dns server που έχω στήσει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...