Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι...


Mijithroulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Wizzy Λοιπόν αυτό το έχω ακούσει κι εγώ,μάλλον ισχύει,ήταν έντεκα όροφοι δεν θυμάμαι τι προορίζονταν να γίνει,είχε μείνει έτσι από τις αρχές της δεκαετίας του '80 μέχρι το 1996 ή 1997 όταν και γκρεμίστηκε με εκρηκτικά,το μόνο κτίριο στη χώρα που έχει γκρεμιστεί α λα USA ήμουνα παρών,το θέαμα έκοβε την ανάσα

@Freestyler83 να σου πω φίλε μου δεν έχω ψάξει την ιστορία της καπότας :D :D,πάντως ξέρω πως από τον Β' Π.Π και μετά η χρήση της αυξήθηκε πάρα πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
το μόνο κτίριο στη χώρα που έχει γκρεμιστεί α λα USA ήμουνα παρών,το θέαμα έκοβε την ανάσα

 

Προσπαθήσανε να γκρεμίσουν και τα σιλό όπου κτίζονται τα νέα δικαστήρια στην Καβάλα έτσι. Το ψιλό καταφέρανε, αν και έμεινε ο ένας πύργος σχεδόν ανέπαφος και έγειρε. Ωραίο σκηνικό πάντως. Πριν 2-3 χρόνια έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρισκόμαστε σε τμήμα Οδοντιατρικής σε γνωστό πανεπιστήμιο. Ο καθηγητής και οι βοηθοί του ζητούν από κάποιους φοιτητές να δώσουν δείγμα από το σάλιο τους. Στη συνέχεια τα δείγματα καταλήγουν στο μικροσκόπιο για ανάλυση...Και μετά, μπροστά στα έκπληκτα μάτια του καθηγητή, ανάμεσα στους μικροοργανισμούς κάτι σαλευει...Ύστερα από προσεκτικότερη ανάλυση διαπιστώθηκε ότι ήταν σπερματοζωάριο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, μόνο που αυτό έχει γίνει και στο Χημικό της Πάτρας και στο Βιολογικό Θεσσαλονίκης και σε οποιαδήποτε σχολή ασχολείται με τέτοια εργαστήρια ! :mrgreen: Μόνο που δεν την ξέρεισ καλά την ιστορία:

 

Το πλήρες είναι ότι το δείγμα σάλιου το έδωσε μια φοιτήτρια που στο ίδιο εργαστήριο είχε και τον γκόμενό της. Με τη διαφορά ότι είχαν να "βρεθούνε" κανα δυο μέρες..!

 

Πραγματικό: στην δική μου σχολή σε ανάλυση ούρων -το δείγμα απο έναν συμφοιτητή μας άγαμο κατα τα λοιπά- ευρέθη σπερματοζωάριο. Απλά διαπιστώσαμε ότι τις τελευταίες ώρες .. και ήταν και πρωί-πρωί... Ε, τον πειράξαμε αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:παντως αν βρεθηκε στο σαλιο αγοριου μην βιαστειτε να το βγαλετε γκευ.μπορει η κοπελια του να εκανε τοσο καλα την δουλεια της που μετα να της εδωσε κανα δυο ρουφηχτα φιλια...:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τωρα ενα χειροκροτημα, σηκωθειτε παρακαλω, για την Σουλα που τελειώνει πριν απο το αφεντικο της...

 

LOOOOOOOOOL

χαχχαχαχαχααχ

πολυ καλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αυτό δεν είναι urban (μάλλον rural) legend, αλλά έχει τη φάση του...

Καμμιά 20ετία πριν, είχε ξεσπάσει μια τρέλα στον τόπο μου για θαμμένα λεφτά. Η θεωρία έλεγε ότι Βρετανοί και Ρώσοι χρηματοδοτούσαν ομάδες του αντάρτικου με χρήματα, τα οποία κρυβόντουσαν σε μυστικές ορεινές τοποθεσίες, ώστε σε περίπτωση που χανόταν ο...αγώνας να υπήρχε ρευστό για να συνεχιστεί αργότερα. Σε μια φάση μαζεύτηκαν καμμιά δεκαριά μιλημένοι τύποι, αγόρασαν ανιχνευτές μετάλλου, αξίνες, φτυάρια, και μουλάρια, και ξεκίνησαν για ένα μέρος όπου υπήρχε φήμη για φράγκα.

Με τα πολλά, έφτασαν στην τοποθεσία- ξέφωτο με έλατα γύρω και άρχισαν να ψάχνουν με τους ανιχνευτές.

Ξαφνικά ο ανιχνευτής έδωσε σήμα για μέταλλο και ξεκίνησαν να σκάβουν. 1η, 2η, στην τρίτη φτυαριά σηκώθηκε ένας απίστευτος άνεμος ο οποίος όσο συνέχιζαν τόσο δυνάμωνε....Σε μια φάση, έχει σηκωθεί τέτοια θύελλα που οι μάγκες δεν μπορούσαν να σταθούν όρθιοι..Τα ζώα, τρομαγμένα, έκοψαν λάσπη μαζί με τον εξοπλισμό ενώ οι άλλοι σερνάμενοι προσπάθησαν να απομακρυνθούν..Το εκπληκτικό έιναι ότι τα γύρω δέντρα σε απόσταση 50 μέτρων δεν κουνιόνταν καν ενώ μέσα στο ξέφωτο υπήρχε ανεμοστρόβιλος.......

Αργότερα, ειπώθηκε ότι από την ομάδα που ξεκίνησε στον εμφύλιο για να θάψει τα λεφτά, οι σκαφτιάδες εκτελέστηκαν και θάφτηκαν επι τόπου από τον επικεφαλή, προκειμένου να μείνει κρυφό το μέρος...Έδω το λέμε "λεφτά αίματος"....Τα συμπεράσματα δικά σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ηθελα να ρωτησω αν σας το εχουν πει και εσας, στο δημοτικο μας ελεγε ο δασκαλος οτι ειχαν προσπαθησει πιλοτοι να περασουν με το αεροπλανο κατω απο την γεφυρα του ισθμου της κορινθου αλλα μονο ενας ελληνας τα καταφερε. εχετε ακουσει κατι σχετικό με αυτον το μύθο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην περνάει αεροπλάνο κάτω απ'τον ισθμό της Κορίνθου,αυτό σε καμιά ταινία θα το'δε ο δάσκαλός σας και παίζει να'ταν μεθυσμένος και να το πέρασε για ντοκυμαντέρ.:-|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα να ρωτησω αν σας το εχουν πει και εσας, στο δημοτικο μας ελεγε ο δασκαλος οτι ειχαν προσπαθησει πιλοτοι να περασουν με το αεροπλανο κατω απο την γεφυρα του ισθμου της κορινθου αλλα μονο ενας ελληνας τα καταφερε. εχετε ακουσει κατι σχετικό με αυτον το μύθο;

 

 

Το είχα ακούσει και εγώ αλλά λίγο διαφορετικό ότι ένας πιλότος καταφερε να περάσει απο τον ισθμό και τιμωρήθηκε για το επικίνδυνο του εγχειρήματος του λαμβάνοντας ταυτόχρονα τιμητική διάκριση για το κατόρθωμα.

 

Μετά απο χρόνια το ξανακουσα απο τα χείλη ενός τρελού, απ'αυτούς που τριγυρίζουν και φωνάζουν διάφορα να μονολογεί το "μύθο". Ο οπόιος στην μικρή επαρχιακή πόλη αυτόματα μετατράπηκε σε νέο μύθο (!!!) ότι και καλά αυτός είναι που το έχει κάνει... :?

 

Far away raining...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν,

ο ισθμός έχει πλάτος 24,6 μ.

ένα αεροπλάνο τύπου cessna για παράδειγμα έχει ένα μέσο πλάτος 10 με 11 μέτρα....άρα μας μένουν....14 μέτρα....7 απο αριστερα 7 απο δεξια....έυκολο μου δείχνει...θα το κάνω και εγώ.... :-) .... το δίπλωμα πιλότου μου λείπει...αλλα θα το λύσουμε αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν,

ο ισθμός έχει πλάτος 24,6 μ.

ένα αεροπλάνο τύπου cessna για παράδειγμα έχει ένα μέσο πλάτος 10 με 11 μέτρα....άρα μας μένουν....14 μέτρα....7 απο αριστερα 7 απο δεξια....έυκολο μου δείχνει...θα το κάνω και εγώ.... :-) .... το δίπλωμα πιλότου μου λείπει...αλλα θα το λύσουμε αυτό....

 

ο καθένας λέει ότι μπούρδα του κατέβει στο κεφάλι εδώ μέσα.

 

... 7.3m μας μένουν δεξιά και αριστερά :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...