Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι...


Mijithroulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Πάνω από 40 χρόνια πριν σε ένα χωριο, μια κοπελιά ήταν βαριά άρρωστη. Δεν ξέρω από τί ασθένεια. Το ζήτημα ήταν ότι κάποια στιγμή έμοιαζε να έχει πεθάνει. Οι ζωτικές της λειτουργίες έμοιαζαν να είχαν σταματήσει και ο γιατρός που την εξέτασε την θεώρησε νεκρή. Σε αυτό, λάβετε υπόψιν ότι παλιά οι γιατροί δεν ήταν τόσο ειδικευμένοι...Τελικά η κοπελιά μπήκε σε φέρετρο (ανοιχτό) και παρέμεινε για μια νύχτα στην εκκλησία του χωριού προτού ταφεί. Κάποια στιγμή προς το ξημέρωμα η κοπελιά συνήλθε. Περπάτησε μέχρι το σπίτι και.....αφου αποφεύχθηκαν τα καρδιακά επεισόδια και τα εγκεφαλικά, ξαναεξετάστηκε. Αποδείχτηκε ότι της συνέβη αυτό που λέγεται νεκροφάνεια, με τα συμπτώματα που σας είπα πιο πάνω. Όμως.......λίγους μήνες μετά η κοιλιά της άρχισε να μεγαλώνει. Η γυναίκα ήταν έγγυος, παρόλο που ορκιζόταν ότι δεν είχε ποτέ κοιμηθεί με κάποιον...

Μετά από έρευνες αποδείχθηκε ότι........ο αστυνομικός που δούλευε σαν φύλακας της εκκλησίας (κειμίλια)ήταν νεκρόφιλος...............................................................................

 

Και μάλιστα το παιδί που γεννήθηκε αφού μεγάλωσε , σκότωσε τον "πατέρα" του και μετά τον γ*μησε!!... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε, οι περισσότεροι το ίδιο λένε..

 

Να και ένα άλλο που ίσως το έχει πάρει το αυτί σας.. Πωλητής ο οποίος γυρίζει σε αρκετά σημεία της Ελλάδας έχει κλείσει δωμάτιο σε ξενοδοχείο και τα κουτσοπίνει στο μπαρ. Ξαφνικά, δίπλα του εμφανίζεται μια τύπισσα η οποία του πιάνει συζήτηση και μετά του την πέφτει. Μιας και δεν είναι άσχημη και ο δικός μας είναι μακριά από το σπίτι του, η εξέλιξη είναι γνωστή..

Σε μια φάση, ο τύπος ξυπνάει και η κοπελιά έχει φύγει. Το μόνο που έχει αφήσει πίσω της είναι ένα σημείωμα με μια πρόταση:

 

 

 

ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ AIDS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Freestyler83 Το έχω ακούσει δεκάδες φορές αυτό,βλέπεις πωλητής είμαι κι εγώ και περιφέρομαι ανά την Ελλάδα...η λύση για την αποφυγή τέτοιων σκηνικών έχει εφευρεθεί από το 1940 περίπου...

αυτό με τις Λαρισαίες που ειπώθηκε πάντως,δεν είναι και τίποτα παλαβό,τουλάχιστον με Θεσσαλονίκη και Πάτρα δεν έχω δει τρελή διαφορά στο καμάκι

@Lucifer να σε πικράνω κι άλλο? Και ο Παράσχος ήταν....(δικό μου αγαπημένο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βοηθήστε με οι Αθηναίοι (και γενικώς όσοι ξέρουν). Ισχύει το σκηνικό με μια γυναίκα που στο σεισμό του 1999 θάφτηκε στη Ρικομέξ, την έβγαλαν τα σωστικά συνεργεία μετα άπό μέρες, και έναν χρόνο μετά πνίγηκε στο ΣΑΜΙΝΑ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να σας πώ και εγω μια ιστορία που δεν ξέρω αμα είναι αλήθεια αλλα επειδή την εχω ακούσει και ήταν φίλος, φίλου την θεωρώ αστικό μύθο:

 

Ταξιτζής στην Πάτρα πέρνει σε κούρσα νέα, ξένη, έγγυο, ετοιμόγεννη κοπέλα και την πηγαίνει στο νοσοκόμειο άρων- άρων. Όταν την αφήνει του ζητάν τα στοιχεία του και τα δίνει στις νοσοκόμες.

Την επόμενη του τηλεφωνούν απο το νοσοκομείο γιατί έγραψαν ότι αυτός είναι ο πατέρας και το σηκώνει η γυναίκα του η οποία νομίζει οτι το παιδί ειναι δικό του και δεν τον πιστεύει, με αποτέλεσμα να πάρει τα 2 τους παιδιά και να φύγει απο το σπίτι.

Ο ταξιτζής για να αποδείξει ότι είναι αθώως κάνει τέστ DNA και όταν τα αποτελέσματα βγήκαν τον ενημέρωσαν οτι το παιδί φυσικά και δεν είναι δικό του γιατι πολύ απλά... δεν μπορεί να κάνει παίδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αμα είναι αλήθεια αλλα το φανταζεστέ;

 

ειναι ψεματα γιατι απο την εξεταση DNA δεν μπορει καταλαβει κανεις εαν μπορει κανεις να κανει παιδια........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ψεματα γιατι απο την εξεταση DNA δεν μπορει καταλαβει κανεις εαν μπορει κανεις να κανει παιδια........

 

Αυτή τη λεπτομέρεια δεν την ξέρω. Έτσι και αλλιώς μου φαινόταν πολύ τραβηγμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν είναι ακριβώς urban legend ή οχι, ελπίζω να μας δαιφωτίσουν οι μεγαλύτεροι σε ηλικία Αθηναίοι, κυρίως κάτοικοι Αμπελοκήπων. Στην θέση του σύγχρονου "Ερρίκος Ντυνάν" μέχρι και πριν από 10-11 χρόνια έστεκε ένα αρκετά ψηλό κτήριο το οποίο είχε μείνει επί χρόνια στα τσιμέντα - κοινώς δεν ολοκληρώθηκε ποτέ. Ο λόγος - λένε - είναι ότι όταν τελείωσαν οι εργασίες ανέγερσης του κτηρίου ο αρχιτέκτονας διαπίστωσε ότι το κτήριο ήταν στραβό - έγερνε λίγο σαν τον Πύργο της Πίζας, ένα πράγμα - και από την στεναχώρια του, φούνταρε από τον τελευταίο όροφο.

 

Επειδή έμενα εκεί κοντά, είχαμε ανέβει πολλές φορές με τα φιλαράκια - η θέα από εκεί πάνω έκοβε κυριολεκτικά την ανάσα - αλλά ποτέ δεν μάθαμε αν ήταν αλήθεια η ιστορία.

 

ειναι ψεματα γιατι απο την εξεταση DNA δεν μπορει καταλαβει κανεις εαν μπορει κανεις να κανει παιδια........

 

Ναι, αλλά άμα το συγκρίνεις με το DNA των παιδιών σου, μπορείς να διαπιστώσεις αν είναι δικά σου ή οχι ! ;) Άρα, η ιστορία μπορεί να εμπεριέχει ένα ψήγμα αλήθειας, απλά παραποιήθηκε στην μεταφορά από στόμα σε στόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...