Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι...


Mijithroulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Τι γίνεται ρε παιδιά, πείτε και σε μας! Αν και ίσως είναι λίγο αργά για μένα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να μας φανεί χρήσιμη η πληροφορία στο μέλλον.

 

Τι ισχύει λοιπόν για τις Λαρισαίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Απίστευτο το πώς είναι δυνατόν να κυκλοφορει και κυρίως να συντηρείται μια μπουρδα που πέταξε κάποιος και να γίνεται μύθος!

 

Για τις Σερραίες το έχω ακούσει και εγώ, ότι και καλά είναι οι πιο εύκολες. Για Λαρισαίες δεν έχω ακούσει τίποτα.

 

Να διευκρινίσω ότι δεν ενστερνίζομαι τίποτα από αυτά για τις φίλτατες Σερραιές? Ας το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-------

 

και για να προσθέσω κάτι στην κουβέντα, οι λεγόμενοι αυτοί μύθοι, δεν είναι πάντα τόσο ανώδυνοι, όπως οι Σερραίες έτσι και το σουβλάκι είναι γαϊδουρινό και άλλα τέτοια.

 

Απο τα πιο ειδεχθή παραδείγματα, είναι αυτό της Νοτίου Αφρικής όπου το AIDS είναι τρομερά διαδεδομένο: εκεί ο μύθος λέει ότι αν κάνεις sex με μωρό (που είναι αγνό και αμόλυντο) θεραπεύεσαι απο το AIDS... Ως αποτέλεσμα πολλά μωρά κακοποιούνται και συχνά πεθαίνουν...

 

Συγνώμη που το βάρυνα, ας συνεχίσουμε με τα ευχάριστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα πιο ειδεχθή παραδείγματα, είναι αυτό της Νοτίου Αφρικής όπου το AIDS είναι τρομερά διαδεδομένο: εκεί ο μύθος λέει ότι αν κάνεις sex με μωρό (που είναι αγνό και αμόλυντο) θεραπεύεσαι απο το AIDS... Ως αποτέλεσμα πολλά μωρά κακοποιούνται και συχνά πεθαίνουν...

 

Συγνώμη που το βάρυνα, ας συνεχίσουμε με τα ευχάριστα..

 

Σοκαριστικα απιστευτα.

πως ειναι δυνατον να πιστευουν και να κανουν τετοια πραγματα. Θα μου πεις οταν εισαι σε μια τετοια χωρα και σε αυτην την κατασταση θα πιστευες τα παντα...

αισχος :evil: :evil: :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Εμεις θα σου πουμε για Λαρισαιες???

 

Δεν είχα καταλάβει ακόμα για τι συζητάμε.

 

Περί ευκολίας λοιπόν το θέμα.

 

Δεν μπορώ να πω ότι έχω διαπιστώσει κάτι σε μεγαλύτερο βαθμό απ' ότι σε άλλες πόλεις. Τουλάχιστον σε σχέση με Θεσσαλονίκη που έχω ζήσει. Αυτό που ίσως έχει διαφορά, είναι ότι έχει περισσότερο νυχτερινή ζωή στη Λάρισα (κλαμπ). Επίσης πολύ καφετέρια κτλ. Οπότε ίσως απλά υπάρχουν περισσότερες ευκαιρίες για κουβέντα και γνωριμίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Lucifer Τι σχέση έχεις με τη Μυτιλήνη αρχηγέ??

 

Δε θέλω να σε πικράνω αλλά ήταν ο πολύτεκνος το ένα από τα σουβλατζίδικα......

 

@Lucifer Τι σχέση έχεις με τη Μυτιλήνη αρχηγέ?

 

Δε θέλω να σε πικράνω αλλά ένα από τα σουβλατζίδικα ήταν ο πολύτεκνος...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λε ρε παιδί μου... Κομοτηνή, Σέρρες, Λάρισα, Πάτρα, Καβάλα... Στην Αθήνα δεν τον παίρνουν οι κοπέλες? Βουλοκέρι έπεσε? Με λίγα λόγια όλες τον παίρνουν και παντού. Εξαρτάται το πόσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε το άλλο urban legend με τον δύτη που τον βρήκανε στο βουνο καμένο, τον είχε μαζέψει (και καλά) το πυροσβεστικό αεροπλάνο... Μάπα το καρπούζι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λες τέτοια πράγματα γιατί μπορεί να τον ψάχνει η ολυμπιακή να του κάνει μήνυση γιατί ταξίδεψε με αεροπλάνο χωρίς εισιτήριο... :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λε ρε παιδί μου... Κομοτηνή, Σέρρες, Λάρισα, Πάτρα, Καβάλα... Στην Αθήνα δεν τον παίρνουν οι κοπέλες? Βουλοκέρι έπεσε? Με λίγα λόγια όλες τον παίρνουν και παντού. Εξαρτάται το πόσο...

 

:mrgreen: ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από 40 χρόνια πριν σε ένα χωριο, μια κοπελιά ήταν βαριά άρρωστη. Δεν ξέρω από τί ασθένεια. Το ζήτημα ήταν ότι κάποια στιγμή έμοιαζε να έχει πεθάνει. Οι ζωτικές της λειτουργίες έμοιαζαν να είχαν σταματήσει και ο γιατρός που την εξέτασε την θεώρησε νεκρή. Σε αυτό, λάβετε υπόψιν ότι παλιά οι γιατροί δεν ήταν τόσο ειδικευμένοι...Τελικά η κοπελιά μπήκε σε φέρετρο (ανοιχτό) και παρέμεινε για μια νύχτα στην εκκλησία του χωριού προτού ταφεί. Κάποια στιγμή προς το ξημέρωμα η κοπελιά συνήλθε. Περπάτησε μέχρι το σπίτι και.....αφου αποφεύχθηκαν τα καρδιακά επεισόδια και τα εγκεφαλικά, ξαναεξετάστηκε. Αποδείχτηκε ότι της συνέβη αυτό που λέγεται νεκροφάνεια, με τα συμπτώματα που σας είπα πιο πάνω. Όμως.......λίγους μήνες μετά η κοιλιά της άρχισε να μεγαλώνει. Η γυναίκα ήταν έγγυος, παρόλο που ορκιζόταν ότι δεν είχε ποτέ κοιμηθεί με κάποιον...

Μετά από έρευνες αποδείχθηκε ότι........ο αστυνομικός που δούλευε σαν φύλακας της εκκλησίας (κειμίλια)ήταν νεκρόφιλος...............................................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πανω που λες, ελα γνωστη ιστορια, με τις αναμενομενες ανατροπες,

σκαει καινουρια παραλλαγη με την εγκυμοσυνη απο νεκροφιλο πατερα.

Αψογο.

 

@λουσιφερ...Α, οι Λαρισαιες αλλο πραγμα. Με ροζ γκαρσονιερες, και ολα τα συναφη. Ειδικα οι μικρες, σκετο σκανδαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...