Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι...


Mijithroulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Σημείωση: εγώ αυτό που έγραψα νωρίτερα, το είπα επειδή κάποιοι χρησιμοποιούν το επιχείρημα "δεν είναι αλήθεια, γιατί το έχω ακούσει από πολλές διαφορετικές πηγές, σε διάφορες χώρες και με παραλλαγές". Αυτό εννοούσα ότι δεν καταλαβαίνω γιατί αποτελεί απόδειξη ότι κάτι δε συνέβη ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Σημείωση: εγώ αυτό που έγραψα νωρίτερα, το είπα επειδή κάποιοι χρησιμοποιούν το επιχείρημα "δεν είναι αλήθεια, γιατί το έχω ακούσει από πολλές διαφορετικές πηγές, σε διάφορες χώρες και με παραλλαγές". Αυτό εννοούσα ότι δεν καταλαβαίνω γιατί αποτελεί απόδειξη ότι κάτι δε συνέβη ποτέ.

 

 

εγω ειχα ακουσει οτι σε ενα σουβλατζιδικο πεταξανε ενα κομματι κρεας σε ενα σκυλο που πεθαινε τις πεινας και δεν το εφαγε, γιατι ο σκυλος δεν τρωει σκυλο. και ετσι καταλαβανε τι συμβαινει και το υγειονομικο το εκλεισε, αλλα δεν ξερω που ποτε και τα λοιπα. ενας φιλος μου ελεγε οτι ειναι αληθεια και σε ενα σουβλατζιδικο πεταξε ενα κομματι απο το σουβλακι και ο σκυλος δεν το εφαγε, μου λεει βλεπεις; , εγω το εφαγα και δεν επαθα τιποτα ουτε καταλαβα αν ειναι σκυλος αυτο που εφαγα.

Γι αυτο δεν τα πολιπιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την παρεα (νομιζω το εχω ξαναπει) οταν τρωμε γυρους και τετοια συνηθιζουμε με την πρωτη δαγκωνια που ριχνει καποιος ενας αλλος να αρχιζει να νιαουριζει και καλα οτι αυτο που τρωμε ειναι γατα κλπ!

 

ontopic:αυτο που δεν ειναι καθολου urban legend ομως στην Πατρα ειναι το γεγονος οτι γυραδικο (αλυσιδα μαλιστα) πιαστηκε να βαζει φορμολη στα σουβλακια για να διατηρουνται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη οντως εχει γινει και ειναι αληθεια, βασικα το εχω ακουσει απο πολλους συνηθως για σκυλο και γατα στα σουβλατζιδικα

αλλο ζωο δεν εχει ακουστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ontopic:αυτο που δεν ειναι καθολου urban legend ομως στην Πατρα ειναι το γεγονος οτι γυραδικο (αλυσιδα μαλιστα) πιαστηκε να βαζει φορμολη στα σουβλακια για να διατηρουνται!

 

 

Τι μου θύμισες....Φεβρουάριος 2004,ήμουνα στη Μυτιλήνη,φοιτητής γαρ,και έπιασαν τα 4 μεγαλύτερα σουβλατζίδικα να βάζουν φορμόλη στο κρέας,μιλάμε σούσουρο,δούλευα σε ραδ.σταθμό και το είχαμε πρώτο θέμα! Αξέχαστη πλάκα εκείνες τις μέρες,είμαι με ένα φίλο και παίρνουμε τηλ σ' ένα από τα 4 σουβλατζίδικα

-Ναι γεια σας

-Γεια σας τι θα θέλατε? (ευγένεια γιατί απλά δεν έβλεπαν/άκουγαν πελάτη)

-Λοιπόν, 2 πίτα-γύρο κομπλέ 4 καλαμάκια και....

-και.....

-και δύο κιλά φορμόλη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα ακουσει οτι σε ενα σουβλατζιδικο πεταξανε ενα κομματι κρεας σε ενα σκυλο που πεθαινε τις πεινας και δεν το εφαγε, γιατι ο σκυλος δεν τρωει σκυλο. και ετσι καταλαβανε τι συμβαινει και το υγειονομικο το εκλεισε, αλλα δεν ξερω που ποτε και τα λοιπα. ενας φιλος μου ελεγε οτι ειναι αληθεια και σε ενα σουβλατζιδικο πεταξε ενα κομματι απο το σουβλακι και ο σκυλος δεν το εφαγε, μου λεει βλεπεις; , εγω το εφαγα και δεν επαθα τιποτα ουτε καταλαβα αν ειναι σκυλος αυτο που εφαγα.

Γι αυτο δεν τα πολιπιστευω

 

Η απορια που ειχα παντα ειναι μια.Τα μαγαζια (σουβλατζιδικα κτλ) που πουλανε σκυλισιο γατισιο κτλ κρεας τα κλεινει το υγειονομικο η οι φιλοζωικες ?:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
εγω το εφαγα και δεν επαθα τιποτα ουτε καταλαβα αν ειναι σκυλος αυτο που εφαγα.

Γι αυτο δεν τα πολιπιστευω

 

Δεν κατάλαβα γιατί δεν το πολυπιστεύεις (αν και ούτε εγώ έχω πειστεί γι' αυτή την ιστορία, αλλά τέλος πάντων). Εννοείται ότι δε θα πάθεις τίποτα και να φας σκύλο (δηλητήριο έχει; ) όπως και εννοείται ότι δε θα καταλάβεις τίποτα με όλα τα μπαχαρικά και τον τρόπο μαγειρέματος που κάνουν σ' αυτά τα κρέατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Εγώ πάλι αυτό με τις γάτες το άκουγα για τα σουβλατζίδικα στο Ρίο (το δικό μας, όχι το Τζανέιρο) προ γέφυρας (τότε που περνούσαμε απέναντι με το φέρι), και συνήθιζα να λεω την ιστορία στην αδερφή μου για να σιχαθεί και να φάω και το δικό της :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

(poscaman, μιας και είσαι από εκεί κοντά, μήπως ξέρεις κάτι παραπάνω; :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν πας στον αλλο στις 5 το πρωι,τυφλα σχεδον στο μεθυσι να φας,ακομα και ζωντανο γατι να σου δωσει θα το φας....

 

η αληθεια ειναι οτι προ γεφυρας δεν ειχα πολλα παρε-δωσε με ριο,αλλα απ'οσο ξερω μια χαρα ειναι εκει...παντου υπαρχουν εξαιρεσεις

 

και μιας και λεμε για γυρους και τετοια εφτιαξα χτες κεμπαπ σπιτι....μουρλια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...